Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Dawna granica z ZSRR- pytanie i prośba

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Przemyśl
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał
    Zawsze na granicy wsiadali sołdaty w ilości sztuk 2 i wysiadali ponownie przy naszej granicy.
    No i wreszcie ktoś mnie poparł

  2. #22
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    Jechałem tym pociągiem z Ustrzyk Dolnych do Przemyśla około roku 1970. Wagony były z takimi platformami na każdym końcu. Na każdej takiej platformie stał żołnierz i pilnował, czy się coś nie dzieje.
    I to pamiętam dokładnie. Jeden wagon - 2 sołdatów. Nie wiem, czy to był dokładnie taki wagon jak na zdjęciu ale miał dwie platformy i tam stali żołnierze. Rozumiem też, że w innym czasie jeździc mogło 2 żołnierzy w całym składzie. Wszystko się na tym padole zmienia, więc i mógł się zmienić stan ilościowy radzieckich żołnierzy w pociągu
    Pozdrawiam
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    bertrand236

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Do tej pory byłem przekonany że na tej trasie były cztery szyny na jednym torowisku.
    Na przemiennie : ruskie i nasze.

    ... ale śledząc nerwową dyskusję na wątku zaczynam wątpic w to co pamiętam.

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie

    Bertrand masz całkowitą rację. Ja jeździłem tym pociagiem przez dwa lata 4 razy w miesiacu. Były to lata 1979-1981. W latach po stanie wojennym już nie tak często, ostatni raz jechałem w 1986 roku. I przez tamte lata zawsze kazdy wagon był obstawiany przez dwóch wojskowych. Nie pozwalali otwierać okien, na co zreszta zawsze zwracał też uwagę konduktor. Jak było później to nie wiem.
    pozdrowieniazbyszekj

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henek
    Do tej pory byłem przekonany że na tej trasie były cztery szyny na jednym torowisku. Na przemiennie : ruskie i nasze.
    Oj, chciałbym zobaczyć takiego maszynistę po jeździe takimi torami.
    Musiałby chyba potem iść do okulsty żeby zeza leczyć.
    pozdrawiam
    malo :wink:

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekj
    Jak było później to nie wiem.
    wiem jak było wcześniej - pierwszy raz jechałem w pażdzierniku 1970
    i zdaje mi sie ,że jedni i drudzy mają racje - bo na tej trasie jeżdziły różne składy wagonów --na trasach reginalnych takie jak na pierwszym planie zdjącia Bertranda --a na trasach dalekobieżnych jeżdziły wagony bez platform takie jak na tym samym zdjęciu widać w głębi.
    Jechałem pociągiem (bardzo długi skład) relacji chyba Stróże -- Wa-wa przez Zagórz- UD Krościenko - Przemyśl i dalej do Wa-wy i dokładnie "obstawa " tak wyglądała jak na zdjęciach Lupino , tylko bez kasków (łat na mundurach nie przypominam sobie), ale reszta identycznie wyglądała, a psów chyba wtedy nie wprowadzali bo pociąg był tak przeładowany ludżmi ,ze nie było miejsca dla psa :) Ten "drąg " rygiel podczepiali przy otwartych drzwiach jedną stroną o tą białą poręcz przy wejściu do wagonu ... tak mi sie to kojarzy
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  7. #27

    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Bochnia
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam! Przez 3 dni nie mogłem śledzić wątku, bo "chirurdzy" wycinali wirusa ze sprzętu . Lupino dzięki za zdjęcia. Potwierdzam to co napisał joorg, zbyszekj i lupino bo widziałem i nic nie poradze na to, że jeszcze pamiętam. Nie chodzi o licytacje ile razy ktoś jechał i co widział. Na pewno inaczej było w latach 70- tych, a inaczej w 80- tych, zwłaszcza zaraz po stanie wojennym, a jeszcze inaczej w środku sezonu. Jedno jest pewne- było INACZEJ. No, ale o tym proponuje pogadać przy piwku w jakimś bieszczadzkim barze kolejowym :D .

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    z nad oslawy
    Postów
    95

    Domyślnie

    Z tego wzgledu,ze i ja jestem milosnikiem kolei wtrace pare zdan.Kiedys jezdzilem dosyc czesto tym odcinkiem,ale nie pamietam zakazu otwierania okna za kazdym razem wychylalo sie dziesiadki ludzi,niektórzy tylko patrzyli,a inni czesto pozdrawiali miejscowych ludzi machajac rekami.
    Cytat Zamieszczone przez Lupino
    Nie pamiętam dokładnej daty kiedy jechał ostatni pociąg ale było to na pewno w 1991r.
    Wnioskujac z twoich wypowiedzi masz napewno ogramna wiedze na temat kolei,ale jest jedno ale,o ile sie nie myle to w 1993 jechalem tym pociagiem do kolegi ´na przysiege wojskowa,a nie moglo to byc w 1991,bo wtedy jeszcze chodzil do zawodówki.Super fotki Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Witam serdecznie!

    Racja leży pewnie po środku. Ja miałem szczęście widzieć to co na zdjęciach, ale zaznaczam że zawsze był to szczyt sezonu. Może poza szczytem wyglądało to bardziej ludzko. Niestety nie wiem jak było w latach 70-tych.
    Co do daty zamknięcia nie będę się sprzeczał, taką datę znalazłem, ale jest to do sprawdzenia. Co do wiedzy na temat techniki kolejowej to jest to po prostu moja praca.

    pozdrawiam

    J.Lupino

  10. #30
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Ot taka ciekawostka tylko pośrednio zwiazana z tematem :D
    http://transwers.nh.pl/czytelnia/kt_mgr.pdf
    Pozdrawiam
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dawna cerkiew w Górzance
    Przez lucyna w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 09:24
  2. Zdjęcie kolei przez ZSRR
    Przez berdo w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 19:47
  3. Zielona Granica
    Przez Jabol w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 23:18
  4. Granica
    Przez Punker_lady w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-05-2006, 17:34
  5. Sianki a granica???
    Przez jackers w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-01-2005, 16:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •