Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Caravaning w Bieszczadach

Mieszany widok

  1. #1

    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    okolice Rzeszowa
    Postów
    7

    Domyślnie Caravaning w Bieszczadach

    Witam,może znacie jakieś ciekawe miejsca w Bieszczadach gdzie można zatrzymać się z przyczepą campingową,proszę napiszcie bo jest bardzo mało takich miejsc opisanych.

  2. #2
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Praktycznie na każdym polu namiotowym widziałem przyczepy.
    Ale jeżeli Ci chodzi o typowe pola caravaningowe, z doprowadzeniem wody, prądu to chyba tylko w Ustrzykach Górnych tak było.
    Najbardziej "dzikie" miejsce, gdzie widziałem przyczepę, to w Krywem u Majsterków. Że zjachali na dół, to nie sztuka, ale z powrotem ... i wiem, że Staszek nie pomagał ułazem.
    No, lato wtedy było wyjątkowo suche :D
    Pozdrawiam
    Długi

  3. #3

    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    okolice Rzeszowa
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzięki ale własnie chodzi mi o ciekawe małe miejsca(bo te większe sa znane),do których dojazd jest możliwy.Bo pogoda w Bieszczadach jest zmienna i zatrzymując się na nie sprawdzonych miejscach można potem nie wyjechać.Naprzykład pole mamiotowe w Polankach za Terką jest bez prądu i wody ale jest super.Kawałek dalej pod Sinymi Wirami była Spisówka gdzie też mi sie podobało gdy ogladałem to miejsce ale że mieszkałem w Polankach to nie skorzystałem.Jezeli ktos zna takie w innych częściach Bieszczad to proszę pisać.Chodzi o to żeby dojazd z przyczepą był w miarę względny.Gdyby ktoś był zainteresowany caravaningiem to polecam stronę
    http://www.caravaning.klub.prv.pl/

  4. #4
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Dojedziesz do Prełuk i Duszatyna nad Osławą.
    Przy Rados'nym Szwejkowie w Łupkowie też można zostać parę chwil.
    W Rabem, obok bazy studenckiej też można.
    Poza sezonem w Widełkach - dobra baza na wyjście na Połoninę i Bukowe Berdo.
    Jak pisałem do Krywego można raczej przy dobrej pogodzie. Po deszczu trudno zjechać na dół i jeszcze trudniej wyjechać. Choć z pomocą jeepa i Tosi wszystko jest możliwe. Przed dezyzją lepiej sprawdzić na piechotę, karawan zostawiając w Zatwarnicy.
    Pięknym i dostępnym miejscem jest Stadnina Karoliny i Witka Smoleńskich w Serednem. Trudno o miejsce bardziej na uboczu.
    Miejsca, które wymieniłem nie wyczerpują listy mi znanych - odpowiadają kryteriom: cisza i spokój, zwłaszcza poza szczytem sezonowym. Szukający typowych atrakcji będą zawiedzeni.
    Pozdrawiam
    Długi

  5. #5

    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    okolice Rzeszowa
    Postów
    7

    Domyślnie

    Widzę "Długi"że znasz bardzo dobrze Bieszczady i miejsca które polecasz są godne uwagi,napewno w niektóre zaglądnę.Ze swojej strony myślę że podawanie ich na forum nie zaszkodzi tym miejscom,przecież normalni ludzie umieją uszanować piękno i ciszę tych miejsc.A tych którzy nie umieją skutecznie wystraszą trudności których nie potrafią przeskoczyć(brak pseudoturystycznych atrakcji).Zresztą ja sam gdy zaczynalem poznawać Bieszczady myślałem że Solina i Polańczyk to pępek Bieszczad,ale szybko mi to przeszło.Napisałem ten post o caravaningu bo przyczepę kupiłem niedawno a dawniej podczas wypraw z namiotem to nie zwracało się na dojazd uwagi.Zresztą Bieszczady nawet ogólnie poznać to trzeba chyba pół życia.Gdy będe coś potrzebował to będe Cię szukał na forum.Dziękuję i pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Odp: Caravaning w Bieszczadach

    Wątek co prawda ma ponad 10 lat ale ciągle aktualny. Niedawno zakupiłem przyczepę i muszę ją wypróbować w Biesach. Z przyczepą nigdy tutaj nie byłem chociaż Bieszczady znam dość dobrze. Może ktoś w tym czasie poznał jakieś nowe miejsca gdzie można by zakotwiczyć na kilka dni. Ja ze swojej strony znam kilka formalnych takich jak:
    - Wetlina PTTK
    - Wetlina HOTEL GÓRSKI
    - Cisna TRAMP
    - Ustrzyki Górne - PTTK
    - Camping BUK-Polanki
    - Pole namiotowe DUSZATYN
    - Pole namiotowe za Komańczą w stronę Dołżycy
    - ZHP Wola Michowa
    - Camping - Górna Wetlinka (drogo masakrycznie)
    - Camping - Bereżki

    To jest to co mi teraz do głowy przychodzi. Może ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe mniej formalne miejsca gdzie można przyczepę ulokować. Prąd jest zbędny.

  7. #7

    Na forum od
    10.2012
    Rodem z
    podkarpackie
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Caravaning w Bieszczadach

    kiedyś widziałem przyczepę tu: http://www.smolnik.info.pl/index.php/pl/

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Bywalec
    Na forum od
    09.2009
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    71

    Domyślnie Odp: Caravaning w Bieszczadach

    w tym miejscu
    https://www.google.pl/maps/@49.31055...!7i8704!8i4352
    wielokrotnie parkowały przyczepy, łazienka w rzece a WC za barem, w sezonie jedzenie i zimne piwo z kija
    https://www.google.pl/maps/place/Bar...6!4d22.1161055

  9. #9

    Domyślnie Odp: Caravaning w Bieszczadach

    Bywalec o Duszatynie napisałem już w swoim wątku ale dzięki a co do Smolnika to trochę ekstremalny wjazd ale widoki za to piękne. Może coś jeszcze ?

  10. #10
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Caravaning w Bieszczadach

    To nie znasz jeszcze Radosnego Szwejkowa, Pola Widełki w drugim końcu Bieszczad
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •