Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Wyprawa rowerowa 2006 chetni?

  1. #1

    Domyślnie Wyprawa rowerowa 2006 chetni?

    W itam wszystkich....moze to wczesna pora ale chetnych zapraszam na wyprawe rowerową po Biesach.Mam 37 lat (facet)Planuje wypad na okolo 10 dni ,termin 24 lipec do 4 sierpien( tak mniej wiecej)Planuje dwa miejsca zakwaterunkowe Cisna( moze ewentualnie Zatwarnica ...dobry punkt wypadowy na Biesy) Chetni? Praktycznie wszyscy od malolatow do staruszkow,...plec ?tez mile widzina kazda plec....chodz wole ta druga strone madalu:)) hhehhe...ale nie o to lotto...wazne zeby fajnie pojezdzic itd....jesli by ktos byl zainteresowany to prosze o kontakt:) Pozdrawiam:)

  2. #2

    Domyślnie

    Witam...
    Termin poniekąd odległy i trudno stwierdzić czy mi przypasuje , ale wstępnie bym sie pisał..
    pozdrawiam..
    Maciek

  3. #3

    Domyślnie

    ...ok ok....faktycznie moze jest tak ze termin wypadu jest troszke odległy....ale wstepnie mozna juz cos planowac tz ile osob ,termin , miejsca w ktore by sie chcialo byc,trasy itp A co do terminu podaje wczesniej bo nie kazdy ma wakacje a w niektorych zakladach pracy juz teraz sie planuje urlopy Więc wstepnie mozna chyba pewne rzeczy załozyc Po pierwsze termin 24lipiec-5sierpien( mniej wiecej)bo w innym czasie nie mam szans wyjazdu! Po drugie ma to byc czysty wypoczynek i rekreacjia ,czasem dłuzsze trasy(do 100 km ) a czasem male wycieczki(do 50km)nie chodzi mi o to zeby jak najwiecej przejechac ale o to aby jak najwiecej zobaczyc i przy okazji wypocząć jadąc rowerem....raz bedzie tempo szybsze a raz wolniejsze Czyli według zasady nic na siłe!To nie ma byc maraton albo wyscig pokoju....hehehee.PO trzecie trasy po ktorych bedziemy sie poruszac beda to głownie trasy wiodące szosą lub drogami szutrowymi a sporadycznie drogami polnymi lub sciezkami lesnymi Po czwarte noclegi....hmmm....na ta sprawe jestem otwarty ale proponuje noclegi pod namiotem(choc nie wykluczam kwatery)Proponuje dwa miejsca stacjonarne :Cisna i okolice jeziora Solinskiego ( to nie oznacza ze tylko w dwoch miejscach bedziemy nocowac) Napewno przewiduje nocleg na Malej Rawce kolo bacowki(www.rawka.pl) fajnie by bylo rowniez zatrzymac sie w lupkowie w najstarszej chacie w ktorej nic nie ma...hahahaa(www.lupkow.pl)moze jedno dniowy wypad na Słowacje iiwiele wiele innych przyjemnoscii i atrakcji Pozdrawiam:)

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie

    Jest jeszcze sporo czasu aby ze szczegółami dopracować to wszystko co planujesz.Proponuję nagłośnić to na forach rowerowych.Jest tego sporo.
    Myślę że tą drogą znajdzie się parę osób chętnych aby się do peletonu podłączyć.Jednak trzeba dobrać do grupy takie osoby,które pod względem umiejętności i kondycji będą na podobnym poziomie.

  5. #5
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jer
    czasem dłuzsze trasy(do 100 km ) a czasem male wycieczki(do 50km)
    Nie jestem pasjonatem wycieczek rowerowych, ale coś mi nie gra. 10 dni w Bieszczadach, powiedzmy 8 rowerowych x 50 km = 400 km. Czy w całych Bieszczadach jest tyle dróg wartych przejechania?
    Pieszy Długi

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj Długi :))) Co do tras po Biesach to jestes w błedzie wystarczy sobie nawet wziąsc do ręki np przewodnik Pascala ,,Bieszczady na rowerze"(dla aktywnych) łaczna długosc tras proponowanych przez przewodnik wynosi 750 km no i trzeba czasem dodac kilometry za trasy po ktorych bedziemy wracali bo czasem moze sie zdarzyc ze pewien odcinek juz bedzie przejechany.To po pierwsze! Po drugie jesli bys sie troszke zainteresował turystyka rowerową to bys wiedzial ze w Bieszczadach powstał projekt ,,Zielony Rower" ktory zmierza do utworzenia wokół Miedzynarodowego Rezerwatu Biosfery ,,Karpaty Wschodnie" transgranicznej sieci szlaków rowerowych(Polska ,Słowacja, Ukraina)Osią trasy bieszczadzkiej jest 900 kilometrowy oznakowany,turystyczny szlak rowerowy( te szlaki juz są Po trzecie... w tym roku zosała wydana mapa "Zielony Rower" jest to projekt dotyczący utworzenia sieci szlaków
    rowerowych opartych na idei Greenways. Mapa przedstawia wszystkie
    szlaki rowerowe, jakie wyznakowano w polskich Bieszczadach w ramach
    projektu Greenways. Trasy proponowane w tym opracowaniu
    przeznaczone są dla turystów rowerowych,i nie tylko chcących
    podczas urlopu, czy też wypoczynku sobotnio-niedzielnego pojeździć
    na rowerze nie tylko górskim, lecz również trekkingowym, zwiedzić
    ciekawe tereny, obejrzeć zabytki kultury materialnej
    położone w Bieszczadach.
    - atrakcje przyrodnicze i kulturowe,
    - warsztaty twórców ludowych (garncarzy, tkaczy, rzeźbiarzy),
    - galerie oraz lokalne
    - inicjatywy na rzecz ochrony dziedzictwa Bieszczadów...to moze tyle i zapraszam abys i Ty sie do nas dołączył:) Za praszam:)

  7. #7
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Wygląda mi to bardzo atrakcyjnie,
    może przyszedł czas na uzupełnienia moich zainteresowań o rower?
    Tyko jeszcze chcę powtórzyć kilka szlaków pieszych... Sprawdzić, co się zmieniło pod drugim kamieniem na południe od strumyka wpadającego do Hylatego
    I jak w maju wygląda widok z Łopiennika i czy kaczeńce na Tworylnem są tak samo żółte jak w zeszłym roku.
    ALe rower temu nie przeszkadza, kupię na początek mapę "rowerową".
    Liczę na Twoją relację z fotkami na forum.
    Długi

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jer
    podczas urlopu, czy też wypoczynku sobotnio-niedzielnego pojeździć
    na rowerze nie tylko górskim, lecz również trekkingowym,
    BTW można poprosić o krótki wytłumaczenie: Z chęcią bym się dowiedział co to jest rower górski a trekkingowy? (bo ja wiem że rower wygląda jak rower) i na jakie trasy jest jeden a drugi?
    pozdrawiam
    malo :wink:

  9. #9

    Domyślnie

    ...pytasz sie czym sie rozni rower gorski od trekkinga?Po pierwsze ramą! w goralu masz rame mniejszą i krotszą czyli stając nad ramą ,miedzy górną rurą ramy a kroczem odleglosc w goralu bedzie wieksza niz w trekkingu a to sprawia wiekszą zwrotnosc gorala (no i klejnoty tez wazne)Ale za to długa rama lepiej sie sprawuje na wiekszych wyprawach(zaladunek jest lepszy sakwy,namiot itd)).Po drugie trekking ma wieksze kola(przewaznie) 28 calowe a goral 26.Na asfalcie zdecydowanie lepszy jest trekking naprawde mozna sie na nim pobujac:)Po trzecie bieznik..... w goralu jest bardziej agresywniejszy w terenie sie bardzo dobrze sprawuje ale za to na szosie jest wolniejsza taka opona ma duze opory toczeniaA w trekkingu mozna zalozyc opone typu SEMI SLICK: Opona z bieżnikiem o niskim profilu na środku, natomiast agresywnym na obrzeżach. W porównaniu z typową oponą MTB charakteryzuje się mniejszymi oporami toczenia, ale i mniejszą przyczepnością. Takze na dwoje babka wrozyła co wybrac.Ja stawiam na trekking bardziej uniwersalny rower...a i tu mała ciekawastka wiecie ze na zachodzie wiecej ludzi jezdzi na trekkingach?prawie 70 %a na goralu 30%.Tylko w POlsce jest jeszcze taka popularnosc na gorale...hmmmm...nie wiem z czego to wynika ale mysle sobie ze turystyka rowerowa na zachodzie jesdt bardziej rozwinieta i mysle ze oni wiecej wiedza na czym jezdzic A moze u nas jest tak dlatego ze jak sobie Staszek kupił gorala to Józek tez musi miec:))) ??

  10. #10

    Domyślnie

    Do Długi
    Jasne kup sobie mape na poczatek ,polecam wydawnictwo Compass(www.compass.krakow.pl)No i moze jeszcze Ci dam stronke jak wygladają takie wyprawy rowerowe to sobie kuknij i sie zastanow:) www.koloroweru.pl ....nawet filmik z wyprawy mozna sobie sciagnac polecam! A co do roweru jesli planujesz jakis zakup to kupuj teraz poki sa jeszcze upusty i promocje Zima to najlepszy okres na kupno(ja ostatnio sobie kupilem przez neta 25% znizki)i moze cos z osprzetut(www.bikeman.pl)i sakwy rowerowe (www.crosso.com.pl) i mozesz smigac po calej Polsce i jeszcze dalej....:)))
    Pozdrawiam:)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ogólnopolska wyprawa rowerowa 2007
    Przez oslo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2007, 09:42
  2. Międzynarodowa wyprawa rowerowa 16.07.2007
    Przez leszczu w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2007, 21:45
  3. Ogólnopolska wyprawa rowerowa co wy na to?
    Przez irek w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 09:21
  4. Wyprawa rowerowa 2005 - byliśmy w Biesach :)
    Przez snaakee w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-09-2005, 22:22
  5. Poszukiwani chetni chetne na Gorgany w sierpniu 2005
    Przez jbpinki w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-08-2005, 00:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •