Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: "Bieszczady - jak żyć z legendy?" ozon

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie "Bieszczady - jak żyć z legendy?" ozon

    ... być może to kolejne odgrzewanie tematu typu "co z tymi bieszczadami?", jednak niżej zlinkowany artykuł może wywołąć mieszane uczucia (zwłaszcza zdjęcie) u czytelników tego forum... w tym "smutku tropików" tylko szanowni forumowicze i forumowczynie okazali się "dobrymi dzikusami" :)...
    http://www.ozon.pl/tygodnikozon_2_6_325_2005_13_1.html

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    Ostatnie zdania z artykułu są wyjątkowo smutne...aż łezka się w oku zakręciła...
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie

    Po przeczytaniu jestem pełna niepokoju. Sama jestem w Bieszczadach tylko turystką więc nie mam prawa wzbraniać innym do nich dostępu, a jednak masowa turystyka zupełnie zmieni oblicze tych gór. ...to będą już inne Bieszczady...może takie, do których już nie będę tęsknić :( .
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez domina
    a jednak masowa turystyka zupełnie zmieni oblicze tych gór. ...to będą już inne Bieszczady...może takie, do których już nie będę tęsknić .
    ...hmmm....Bieszczady się zmieniają, to fakt nieunikniony. I co z tego, ja tam uważam, że jak ktoś chce znaleźć cisze i spokój to zawsze znajdzie. Mnie sie to udaje w Bieszczadach i szczerze mówiąc jakoś rzadko spotykam ludzi....dziwne...chyba mówimy o różnych Biesach Spróbujcie skręcić w te węższe ścieżki..albo jeszcze lepiej..."wytyczajcie nowe". Pozdrawiam miłośników świętego spokoju
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie

    ... z tym że tygodnik Ozon reprezentował zawsze swoimi treściami naiwny optymizm - to taki reprezentatywny artykuł w tej manierze... a wogóle to straszny kryzys był w tym roku na wyciągach bieszczadzkich i to wcale nie były profilaktyczne narzekania gestorów...

  6. #6
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    A tak, żeby było po sprawiedliwości: "W Karczmie w Mucznem galeria portretów bieszczadzkich zakapiorów stanowi jedną z atrakcji. Jędrek zwany Połoniną, Zdzichu – Król Gór i zmarły właśnie Majster Bieda, domorośli artyści i włóczędzy patrzą na nas jak żywi. Coraz mniej ludzi wie jednak, kim byli. To już dziewięć lat, jak odszedł Zdzichu, i dziesięć, jak Połoninę potrąciło auto (kierowca był pijany, Jędrek też). Żywą legendą jest Prezes z Chmiela, założyciel hipisowskiej Rzeczpospolitej Caryńskiej. Żyje, bo się ustatkował"
    Kto zna tę karczmę w Mucznem?
    Taki wystrój jest w "Jaskini Zakapiorów" nad Soliną. Gospodarzem w Jaskini jest Andrzej Lach.
    Znowu drukuje się nie sprawdzone do końca informacje. Czyżby chodziło o uatrakcyjnienie Mucznego i Siedliska Carpathia? Jest to bardzo prawdopodobne.
    A tak na marginesie w całości zgadzam się z Anyczką. Mamy podobne zdanie na temat wędrówek po Bieszczadzie i nawet od czasu do czasu uda nam sie spotkać daleko od ludzi.

    Pozdrawiam
    bertrand236

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez domina
    Po przeczytaniu jestem pełna niepokoju. Sama jestem w Bieszczadach tylko turystką więc nie mam prawa wzbraniać innym do nich dostępu, a jednak masowa turystyka zupełnie zmieni oblicze tych gór. ...to będą już inne Bieszczady...może takie, do których już nie będę tęsknić
    Problem nie w tym że rozwija się tereny poza obszarami objetymi ochroną. Natomiast problemem są ciągłe próby zmieniania na korzyść tzw. inwestorów reguł ochrony, obecnie obowiazujących. Z tym nadmiernym zagęszczeniem turystów to gruba przesada, jak sie chce to nie koniecznie trzeba poruszać się w tłumie. W "Ozinie" zaciekawiło mnie gdzie to oni zobaczyli te co raz lepsze drogi ? A o drodze Terka - Dołżyca mówi sie od 2 lat, ale z tego powodu jakoś jej nawierzchnia nie chce się poprawić.
    Pozdrawiam
    naive

  8. #8
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naive
    A o drodze Terka - Dołżyca mówi sie od 2 lat, ale z tego powodu jakoś jej nawierzchnia nie chce się poprawić.
    Ejże!
    Jest zrobiony spory kawałek od Bukowca aż za Terkę i od Dołżycy też ze 3 km. Ino środek coraz gorszy.

    Pozdrawiam
    bertrand236

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Dobry rzetelny artykuł. Podoba mi się. Zero przekłamania i sensacji. Takie są własnie Bieszczady. Dynamiczne, interesujące i budzące zachwyt. Niekiedy komercyjne, a niekiedy dzikie.
    Oczywiście również rację ma Anyczka i Bertrand. To dzikie odosobnione tereny. To właśnie jest specyfiką Bieszczadów. Każdy znajdzie tu to co chce znaleźć. Ja też.
    Bieszczady to też region gdzie dobrze się żyje wbrew temu co głoszą niektórzy. Jedno trzeba przyznać to góry które potrafią albo człowieka uskrzydlić albo złamać mu kark. Widziałam jednych i drugich. Kiedyś rozmawiałam z jednym z autentycznych ludzi gór właśnie o tym. Powiedział, że to nieprawda. To człowiek wnosi tu albo piękno duszy albo jej zgniliznę. A zresztą ilu ludzi tyle zdań.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar jacekp
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    spod Jeleniowatego
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    Kto zna tę karczmę w Mucznem?
    Taki wystrój jest w "Jaskini Zakapiorów" nad Soliną. Gospodarzem w Jaskini jest Andrzej Lach.
    Znowu drukuje się nie sprawdzone do końca informacje. Czyżby chodziło o uatrakcyjnienie Mucznego i Siedliska Carpathia? Jest to bardzo prawdopodobne
    Carpathie i Jaskinie "sroił" ten sam człowiek - Andrzej Borowski. I faktycznie wszyscy wazniejsi żyjacy i niezyjacy bieszczadnicy - jak zywi(z ciekawymi detalami - np. niewszystkie papierosy to papierosy ). "Jaskini Zakapiorów" nie widziałem, ale wierze ze wyglada to podobnie.
    Pozdrawiam
    Jacek

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 14:21
  2. "Legendy bieszczadzkie"
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 22:13
  3. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 11:42
  5. Proszę o pomoc! Jak się dostać do "Nasiczne"
    Przez avekamil w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2006, 17:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •