Strona 59 z 69 PierwszyPierwszy ... 9 49 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 683

Wątek: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

  1. #581
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Ja dowiedziałem się o tym z prokuratury wprost. Informacji udziela prokurator Joanna Siwiec (Lesko). Przykro mi, ale nie ogarnę wszystkiego. Dałem znać gdzie tylko mogłem...

  2. #582
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Najprawdopodobniej w pierwszy lub drugi łikend czerwca Magurycz rusza do Beniowej skleić Łódź i cokół krzyża przydrożnego Bat'ków, może przy okazji ogarniemy więcej. Ekipa zasadniczo gotowa, ale zawsze można się przyłączyć :), a takoż wesprzeć nas finansowo. Mamy uzbierane 2000 PLN na ten cel, trza jeszcze 1000, liczymy na Was :)
    Oto numer konta Magurycza, konieczny dopisek "Beniowa"!
    52 1020 1026 0000 1102 0118 9554

  3. #583
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Jutro ruszamy do Beniowej! Gdyby ktoś chciał pomóc to zapraszamy! Dziękujemy najserdeczniej za wpłaty dwie, a to B. (D.J.) i B.M., które załatwiły 25 % naszego "zapotrzebowania" :). W przyszłym tygodniu wkleję zdjęć parę dla potwierdzenia naszych wysiłków.

  4. #584
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Tuż przed wyjazdem zarejestrowałem kolejną wpłatę, która podwyższyła procent zaspokojenia potrzeb do 29 :), dziękujemy M.R.!

  5. #585
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Z radością informuję, że "ryba" sklejona i wzmocniona jest. Teraz przez 30 dni co najmniej musi pozostawać pod płachtą, niewidoczna dla oka, mam nadzieję, że nikt płachty nie zdejmie, bo wtedy szlag trafi część naszych wysiłków. Podobnie ma się cokół Bat'ków, z tą różnicą, że od wczoraj kamień młyński, na którym stał od zawsze, jest widoczny i jednak od lipy odsunięty. Zdążyliśmy parę innych drobiazgów zrobić, ale o tym później, podobnie później parę zdjęć, a póki co taka propozycja: ufundujecie krzyż żeliwny na cokół Bat'ków? My go rzecz jasna zamontujemy (musimy wrócić do Beniowej za około miesiąc skończyć prace przy "łodzi" I "Bat'kach"). Wywiem się w tym tygodniu ile by kosztował taki odlew i wynajdę identyczny z oryginałem krzyż do zdjęcia formy. Pomysł jest nie tylko stąd, że ten brak jednak jest nieznośny, ale także dlatego, że jeszcze rok temu krzyż przydrożny przy drodze z Bukowca do Beniowej, tuż za rozwidleniem drogi na Beniową i Sianki miał oryginalny krzyż żeliwny - JUŻ GO NIE MA! ..... wqurw przepotężny..... aaa.
    I jeszcze: chcemy zadaszyć "rybę" (szczegóły później); zabraliśmy młodsze dwa krzyże cerkiewne do naprawy.
    Dziękuję Oldze, Kindze i Darkowi oraz wszystkim darczyńcom!
    Ostatnio edytowane przez szymon magurycz ; 04-06-2012 o 07:00 Powód: poprawka

  6. #586
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Cytat Zamieszczone przez szymon magurycz Zobacz posta
    ufundujecie krzyż żeliwny na cokół Bat'ków?
    Chciałbym krzyknąć, że tak, ufundujemy, co to dla nas krzyż! Ale już taki zrywny nie jestem. Jak patrzę na liczbę osób zainteresowanych wsparciem Magurycza w poprzednich akcjach to raczej powiem spokojnie: będziemy próbować Jak oszacujesz koszty to napisz na co się porywamy, podaj datę końca zbiórki i będziemy działać.

    A może zacznijmy działać od razu? Wiem, że numer konta podawałeś już wiele razy, ale nie zaszkodzi go powtórzyć, wraz z odpowiednim dopiskiem.

    A do forumowiczów, którzy sympatyzują z Maguryczem, mam prośbę: nie czekajmy aż wygramy w Lotka. Jak w każdej tego typu zbiórce nie jest ważna kwota ale uczestnictwo w akcji. A jeżeli w perspektywie mamy jakiś zastrzyk gotówki to warto się zastanowić nad małą, nawet symboliczną wpłatą od razu, grube tysiące można przelać Szymonowi później, drugim przelewem.
    Czterech panów B.

  7. #587
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    popieram w całej rozciągłości !!!! ...

  8. #588
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Nie wiem jeszcze ile będzie kosztować odlew, ale na pewno nie 100 zyły... dużo ruchów trzeba wykonać, a to: znaleźć zachowany krzyż identyczny z oryginałem, zdemontować go, zawieźć do zdjęcia formy, zamontować z powrotem, za odlew zapłacić i zamontować w Beniowej (to ostatnie zrobimy przy okazji, bo i tak musimy przed zimą wrócić tam), a zatem podaję nr konta Magurycza, konieczny dopisek "Beniowa krzyż"!
    52 1020 1026 0000 1102 0118 9554

    A co wy na takie dictum, żeby na tabliczce, która takiemu krzyżowi przynależy umieścić krótki napis typu: "Pamięć jest wspólna - replikę krzyża ufundowali dobrzy ludzie"???

    Więcej zdjęć z prac póki co tu:
    http://www.facebook.com/media/set/?s...9229872&type=3

  9. #589
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Cytat Zamieszczone przez szymon magurycz Zobacz posta
    nr konta Magurycza, konieczny dopisek "Beniowa krzyż"!
    52 1020 1026 0000 1102 0118 9554
    No to do dzieła forumowicze!
    Czterech panów B.

  10. #590
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Myślę, że forma i odlew to gro kosztów. Oczywiście o ile forma zostanie..., można uruchomić produkcję ! ( żartuję, ale zapewne może przysłużyć się w innych miejscach )
    Kradzież krzyży to faktycznie wqurw TOTALNY !!!!! Oby łapska uschły takim skur....!!!!!!
    Tabliczka -OK. ..ale niech wypowiedzą się inni -co myślą .

    Szymon i Olga - SUUUUUUPER ROBOTA !!!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 15 luty (akcja H-T)
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 02-03-2021, 09:26
  2. akcja Wisła
    Przez Anonymous w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2019, 12:10
  3. Społeczna renowacja cmentarzy??
    Przez Misieg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 22:23
  4. Skype - grupa wspólna "Bieszczadnicy"
    Przez andrzej627 w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 22:39
  5. Akcja worek:)
    Przez pintez w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-06-2004, 07:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •