TERMIN AKCJI NA KIRKUCIE W BALIGRODZIE:
1 - 7 SIERPNIA 2006.

chętnych, którzy się jeszcze nie zgłosili proszę o zgłoszenia, będę jeszcze komunikował z chętnymi na akcję

Zakładam wątek, który chciałbym aby był poświęcony inicjatywie renowacji cmentarzy żydowskich, grekokatolickich w Bieszczadach. (Kontunuacja z wątku: "Baligród - cerkiew, kirkut")
Zapraszam do tej akcji wszystkich chętnych, którzy chcą zostawić swój wkład pomocy Bieszczadom.

Chciałbym aby na tym wątku znajdywały się propozycje:
- zgłoszenia osób które chciałyby pomóc w akcji,
- inne oferty pomocy i konkretne propozycje,
Mile będą widziane zgłoszenia zarówno indywidualne i grupowe.
A w najbliższych tygodniach zwłaszcza osoby do 22 roku życia (chętnym wyjaśnię na PW).
Będę się starał nawiązywać osobisty kontakt z osobami które się zgłoszą (przez PW).

Czy pierwsza akcja obejmie tylko kirkut w Baligrodzie, czy jeszcze inne obiekty? (co szczerze bym chciał) - zależeć będzie tylko od nas, od ilości chętnych osób, ilości poświęconego czasu nas wszystkich.
Na dzień dzisiejszy skontaktowałem się z NGK Magurycz (zajmującym się taką działalnością od wielu lat), który wstępnie zgodził się współdziałać w tym temacie.
Umówiliśmy się na osobiste spotkanie 25.III w Krakowie - więc po tym powinno być nieco więcej szczegółów o planach.
Na razie tylko wstępnie określiliśmy datę akcji: nie prędzej niż 15.VII (Magurycz sam planuje inne podobne akcje w wakacje.)

Co do dotychczasowych już pojawiających się rozbieżności (krótko wyjaśniam):
- Były sugestie innych dat: wcześniej na wiosnę. Nie jestem temu przeciwny, ale musiałby wtedy ktoś inny się zadeklarować pociągnąć temat. Ja jeszcze wtedy nie dam rady.
- Są też rozbieżne oceny w ilości potrzebnego czasu na ten jeden obiekt w Baligrodzie. Na forum pojawiały się szacunki że w Baligrodzie to praca na 3 dni. Wg oceny Magurycza to jednak słabo możliwe, ale wszystko zależy od ilości osób.
--------
Pozdrawiam i zapraszam do inicjatywy.
malo

ps: te osoby które już zgłosiły swoją chęć nie muszą tego już powtarzać
(do dyspozycji też kontakt: mieszko1313@op.pl)