Strona 12 z 69 PierwszyPierwszy ... 2 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 22 62 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 683

Wątek: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

  1. #111
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Ok, ja nie neguję co jest lepszym rozwiązaniem.
    Zresztą każde progresywne rozwiązanie jest dobre i należy je mnożyć jeśli tylko mamy możliwości.
    Mówię tylko że na realizację drugorzędnych celów mało związanych z kirkutem nie mam już tyle czasu na ile pozwoliłem się wodzić za nos w zeszłym roku :(
    Ja tym razem nie dam rady biegać 5 dni na tydzień w Lesku i okolicach wyłącznie dla załatwienia kilku życzeń pojawiających się w ostatnim momencie ze stron różnych instytucji. (Do takiej sytuacji doszło rok temu, kto wie skąd jestem ten "czuje bluesa". Byłem stawiany pod ścianą z różnymi pojawiającymi się w ostatnim momencie oczekiwaniami z różnych stron, musząc je realizować, aby uruchomić projekt który już był zatwierdzony. Ówczas z tego powodu musiałem odmówić wcześniej obiecanego swego czasu na pomoc Maguryczowi).
    W tym kontekście - owszem że miejscowym jest łatwiej. Wystarczy że weźmiesz 2h wolnego z pracy, ja muszę wziąć minmum 2 dni urlopu dla porównywalnej sprawy.
    Eh, gdybym tylko nie miał 900km do pracy.... W sobotę pobiłem kolejny rekord: z pracy do kirkutu Baligrodu w 12 h na stopa, a we wtorek nieco się spóźniłem do pracy z Baligrodu (dotarłem do pracy o g.8 z plecakiem na plecach po 19h na stopa

    Aha... niemniej będę starał się aby w projeckie kirkutu nadal były podtrzymane niektóre dodatkowe "ścieżki" np: kontynuowane współdziałanie z Gimnazjum w Mchawie k/Baligrodu. W młodzież zawsze będę inwestował swój czas i wysiłek :)))
    Ostatnio edytowane przez malo ; 19-05-2007 o 20:08
    pozdrawiam
    malo :wink:

  2. #112
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    To Ty jesteś Szefem> Mogę Ci tylko pomóc. Dodatkowo wesprę akcję kwotą 200 zł, na tyle tylko mnie stać. Malo podaj mi swój nr tel. skasowałam. Jutro zadzwonię, dalej mam bezpłatne.

  3. #113
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Przyjmuję każdą pomoc. Także - a może zwłaszcza- słowa wsparcia
    Lucyno jeśli jesteś coś gdzieś w stanie dodatkowo popchnąć... to jasne że jestem ZA i podpisuję się pod tym obiema rękoma i nogami (chodziło mi tylko że czasem nie wszędzie już mam siły wydreptać osobiście).
    Ja jestem szefem... (niech już będzie)... ale bez najlepszych współpracowników jakich tu znalazłem na nic moje szefowanie
    nr telefonu zaraz prześlę przez opcję "prywatna wiadomość"
    pozdrawiam
    malo :wink:

  4. #114
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Postów
    343

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Cytat Zamieszczone przez malo Zobacz posta
    Drogi Kubo... [...] gdybyś zobaczył kirkut jako totalnie zarośnięty busz [...] Zauważę także że wśród samych środowisk (l.mn. - sic) żydowskich nie ma jednego [...] Tylko że Drogi Kubo, o ile nie wypionujesz macew [...] Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że po wypionowaniu macewy okazuje się [...] Otóż gdybyś zobaczył kirkut w Baligrodzie [...] zrozumiałbyś że najprawdopodobniej nie będzie możliwe [...]
    Takich kolizji postulatów i zasad znalazłoby się jeszcze kilka...
    Odrobineczkę akurat znam różne kirkuty (włącznie z baligrodzkim naturalnie),
    podobnie jak niektóre podstawowe zagadnienia ochrony i konserwacji tego rodzaju zabytków, tudzież różnorodność czy robieżność stanowisk różnych organizacji/środowisk żydowskich w różnych sprawach etc.
    Zatem nagromadzenie trybu warunkowy powyżej - zupełnie niepotrzebne.
    Wyjaśnienia/informacje wcześniejsze właściwie mi już zupełnie wystarczały,
    jednak za Twoje - jako z najpierwszej ręki i zaiste wyjątkowo troskliwe - wdzięcznym szczególne.

    Cytat Zamieszczone przez malo Zobacz posta
    Osobiście propnuję aby mieć liczącą się opinię przyłożyć własnych rąk do realnej pracy
    Wkład osobisty - tzn. w postaci pracy - w moim przypadku niestety zupełnie nie wchodzi w grę, ale za zaproszenie do Baligrodu oczywiście uprzejmie dziękuję.

    Powodzenia.

    Serdeczności,

    Kuba

  5. #115
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    @ malo

    czy w jakis sposób można sie kontaktować, gdyby czas pozwolił na pomachanie choćby miotłą...? jakaś wiadomość na PW, czy mail?

    "stacjonuję" w pobliżu Baligrodu nagminnie, a i dość często bywam, więc jeśli tylko czas pozwoli, a i sposobność sie znajdzie, to może i moje łapska kiedy sie do czegos przydadzą...


    Nie zawsze jest to możliwe, często wpadam na krótko, ale kto wie...

    Pozdrawiam

  6. #116
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    @Malo byłam w fundacji na jesień można złożyć wniosek. Nic więcej. Tak jak Ci mówiłam. Rozmawiałam z Kasią, 5 dopiero będę miała listę potencjalnych sponsorów. Proponuję abyś rozpoczął zbiórkę poprzez forum. Po 20-50 zł to może dać jakąś realną kwotę.
    Smutno mi...

  7. #117
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Dziś nie mogę się zadeklarować na 100% ale myślę że jest szansa żebym się pojawił i w czymś pomógł jeśli będę potrafił. Czy to będzie 1 dzień czy kilka trudno mi w tej chwili powiedzieć.
    W razie czego dysponuję samochodem 4x4, choć nie bardzo umiem sobie wyobrazić zastosowanie przy tej akcji...
    Pozdrawiam
    Bastek

  8. #118

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Przede wszystkim do Malo

    Jeśli już chesz na kogoś narzekać to powiedz całą prawde. Narzekasz na Fundacje że tyle ci czasu zabrała ale może było to wynikiem twojej nieudolnej realizacji projektu. Nie wiem ile projektów zrealizowałeś do tej pory ale jesli zakładasz w projekcie jakiś budżet to się trzeba go trzymać a nie wydawać pieniądze jak się chce a potem się martwić. Zapomniałeś po co musiałeś przyjeżdzać tak często?? Nie z powodu naszego widzi misię ale z powodu TWOICH błędów. Co do list jeśli w projekcie zakładasz że weźmie w nim udział pewna ilość osób to chyba naturalne że organizacjia wspierająca cię finansowo chce mieć potwierdzenie że te osoby faktycznie były. Gratuluje ci także zrażenia do siebie wielu instytucji w naszym regionie.

    "Byłem stawiany pod ścianą z różnymi pojawiającymi się w ostatnim momencie oczekiwaniami z różnych stron, musząc je realizować, aby uruchomić projekt który już był zatwierdzony".

    Po pierwsze niedopatrzyłeś pewnych spraw związanych z bezpieczeństwem i to ci wytknięto. Po drugie nie wiem czy przystępując do konkuru przeczytałeś regulamin w kturym jasno były okreslone oczekiwania ze strony Fundacji. Po trzecie o twoich obowiązkach mówiła także umowa którą zawarłeś z Nami.
    Zanim zaczniesz na Nas nażekać może warto byłby się najpierw zastanowć i uderzyć we własną pierś.

  9. #119
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Cytat Zamieszczone przez BastekM Zobacz posta
    W razie czego dysponuję samochodem 4x4, choć nie bardzo umiem sobie wyobrazić zastosowanie przy tej akcji...

    A przejeżdżasz przez Rzeszów? :)
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  10. #120
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Cytat Zamieszczone przez Wiśnia Zobacz posta
    Przede wszystkim do Malo

    Jeśli już chesz na kogoś narzekać to powiedz całą prawde. Narzekasz na Fundacje że tyle ci czasu zabrała ale może było to wynikiem twojej nieudolnej realizacji projektu. Nie wiem ile projektów zrealizowałeś do tej pory ale jesli zakładasz w projekcie jakiś budżet to się trzeba go trzymać a nie wydawać pieniądze jak się chce a potem się martwić. Zapomniałeś po co musiałeś przyjeżdzać tak często?? Nie z powodu naszego widzi misię ale z powodu TWOICH błędów. Co do list jeśli w projekcie zakładasz że weźmie w nim udział pewna ilość osób to chyba naturalne że organizacjia wspierająca cię finansowo chce mieć potwierdzenie że te osoby faktycznie były. Gratuluje ci także zrażenia do siebie wielu instytucji w naszym regionie.

    "Byłem stawiany pod ścianą z różnymi pojawiającymi się w ostatnim momencie oczekiwaniami z różnych stron, musząc je realizować, aby uruchomić projekt który już był zatwierdzony".

    Po pierwsze niedopatrzyłeś pewnych spraw związanych z bezpieczeństwem i to ci wytknięto. Po drugie nie wiem czy przystępując do konkuru przeczytałeś regulamin w kturym jasno były okreslone oczekiwania ze strony Fundacji. Po trzecie o twoich obowiązkach mówiła także umowa którą zawarłeś z Nami.
    Zanim zaczniesz na Nas nażekać może warto byłby się najpierw zastanowć i uderzyć we własną pierś.
    Z całym szacunkiem to przeszłość. Do realizacji pozostało kilka tygodni. Lepiej nam powiedz co mamy zrobić aby zdobyć kasę. Potrzebna będzie pomoc fundacji lub partnerów aby napisać dobry projekt na przyszły rok. Kirkut należy ratować i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Bezprzecznie projekt udany. Były jakieś niedociągnięcia i tyle. Co dalej?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 15 luty (akcja H-T)
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 02-03-2021, 09:26
  2. akcja Wisła
    Przez Anonymous w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2019, 12:10
  3. Społeczna renowacja cmentarzy??
    Przez Misieg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 22:23
  4. Skype - grupa wspólna "Bieszczadnicy"
    Przez andrzej627 w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 22:39
  5. Akcja worek:)
    Przez pintez w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-06-2004, 07:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •