Strona 1 z 69 1 2 3 4 5 6 7 8 11 51 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 683

Wątek: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    TERMIN AKCJI NA KIRKUCIE W BALIGRODZIE:
    1 - 7 SIERPNIA 2006.

    chętnych, którzy się jeszcze nie zgłosili proszę o zgłoszenia, będę jeszcze komunikował z chętnymi na akcję

    Zakładam wątek, który chciałbym aby był poświęcony inicjatywie renowacji cmentarzy żydowskich, grekokatolickich w Bieszczadach. (Kontunuacja z wątku: "Baligród - cerkiew, kirkut")
    Zapraszam do tej akcji wszystkich chętnych, którzy chcą zostawić swój wkład pomocy Bieszczadom.

    Chciałbym aby na tym wątku znajdywały się propozycje:
    - zgłoszenia osób które chciałyby pomóc w akcji,
    - inne oferty pomocy i konkretne propozycje,
    Mile będą widziane zgłoszenia zarówno indywidualne i grupowe.
    A w najbliższych tygodniach zwłaszcza osoby do 22 roku życia (chętnym wyjaśnię na PW).
    Będę się starał nawiązywać osobisty kontakt z osobami które się zgłoszą (przez PW).

    Czy pierwsza akcja obejmie tylko kirkut w Baligrodzie, czy jeszcze inne obiekty? (co szczerze bym chciał) - zależeć będzie tylko od nas, od ilości chętnych osób, ilości poświęconego czasu nas wszystkich.
    Na dzień dzisiejszy skontaktowałem się z NGK Magurycz (zajmującym się taką działalnością od wielu lat), który wstępnie zgodził się współdziałać w tym temacie.
    Umówiliśmy się na osobiste spotkanie 25.III w Krakowie - więc po tym powinno być nieco więcej szczegółów o planach.
    Na razie tylko wstępnie określiliśmy datę akcji: nie prędzej niż 15.VII (Magurycz sam planuje inne podobne akcje w wakacje.)

    Co do dotychczasowych już pojawiających się rozbieżności (krótko wyjaśniam):
    - Były sugestie innych dat: wcześniej na wiosnę. Nie jestem temu przeciwny, ale musiałby wtedy ktoś inny się zadeklarować pociągnąć temat. Ja jeszcze wtedy nie dam rady.
    - Są też rozbieżne oceny w ilości potrzebnego czasu na ten jeden obiekt w Baligrodzie. Na forum pojawiały się szacunki że w Baligrodzie to praca na 3 dni. Wg oceny Magurycza to jednak słabo możliwe, ale wszystko zależy od ilości osób.
    --------
    Pozdrawiam i zapraszam do inicjatywy.
    malo

    ps: te osoby które już zgłosiły swoją chęć nie muszą tego już powtarzać
    (do dyspozycji też kontakt: mieszko1313@op.pl)

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Tym zajmuje się Magurycz. Najlepiej byłoby się z nimi skontaktować.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Kontakt z Maguryczem jest już nawiązany (pisałem powyżej) i będzie rozwijany z pełnym uwzględnieniem jego profesjonalizmu.
    pozdrawiam
    malo :wink:

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie Re: Renowacja cmentarzy (wspólna akcja)

    Cytat Zamieszczone przez malo
    A w najbliższych tygodniach zwłaszcza osoby do 22 roku życia )
    Ale dlaczego akurat do 22 roku? A jak ja niedługo skończe 22 (w maju), znaczy już nie bedę mogła? (trawki wyskubywac?) a uuu :( :( :( :( :( Dlaczego?
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Zosiu, oczywiście że będziesz mogła, KAŻDY chętny mile widzieny. Ale zebranie do końca marca grupy młodszejszych osób (do 22 l.) osób dałby możliwość spróbowania się ubiegania o dodatkowe fundusze na akcję. Każda forma szukania środków będzie przydatna. (Resztę szczegółów prześlę na PW).
    pozdrawiam
    malo :wink:

  6. #6

    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    KR
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam

    Ale czy osoba prowadząca bedzie miala na tyle duzą wiedze aby pomoc a nie zaszkodzic?

    Ojciec Dyr. Sz. takom ma

    Ja zycze tylko aby zapału starczyło na dłużej niż do wiosny.

    Co do wieku: a dolna granica jakas jest? np. wiecej trzeba miec niz 12? - pytam bo nie wiem :)

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAV
    Co do wieku: a dolna granica jakas jest? np. wiecej trzeba miec niz 12? - pytam bo nie wiem :)
    O tym faktycznie zapomniałem - dolna granica w stworzeniu grupy młodszejszych wynosi 16 lat. Ale chodzi tylko o wyodrębnienie pewnej zgłoszonej podgrupy w całości uczestników akcji, bo mile widziani są WSZYSCY chętni.
    Cytat Zamieszczone przez RAV
    Ale czy osoba prowadząca bedzie miala na tyle duzą wiedze aby pomoc a nie zaszkodzic?
    Co do profesjonalizmu - zamierzeniem jest aby inicjatywa działała bezpośrednio pod opieką http://www.magurycz.org/ na co jest już wstępne uzgodnienie.
    Prosiłbym o wczytywanie się w dotychczoswe informacje na wątku, zanim zada się kolejny raz to same pytanie tylko w innej formie.
    (A nawiasem mówiąc z chęcią czekam na osoby z ochotą współprowadzące, a nie tylko wyrażające sceptycyzm. Mam nadzieję że nie uraziłem.)
    --------
    pozdrawiam, Malo

  8. #8
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    http://www.bieszczady.info.pl/1,788,1,70,echo.html
    Ile jeszcze jest takich miejsc?
    Ile z nich uda się uratować od zapomnienia?
    Długi

  9. #9

    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    KR
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam

    Przeczytałem wszytko co napisales do tej pory i nasuwa mi sie tylko jedno pytanie - to czemu zamiast powoływac cos nowego po prostu nie postarasz sie wesprzec Magurycza?

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Eh, Rav.... zamęczasz drobiazgowością. Myślę że zmierzamy w tym samym kierunku, a Ty jedynie się czepiasz formy. Zapewniam Cię że mam dokładnie tę samą intencję która tkwi w Twoim pytaniu.
    (Więc prześlę Ci na PW list który napisałem do uczestników dyskusji w wątku o Baligrodzie - szkoda że Ciebie nie było w tamtej dyskusji, to byś dostał od razu info. Jeśli ktoś ma pytania bardziej natury formalnej, niż merytorycznej to bardzo prosiłbym o korzystanie z PW - prześlę każdemu odpowiedź, aby nie zajmować tu wątku wymianą zdań która do niczego nie prowadzi.) Trochę więcej wzajemnego zrozumienia RAV, a nie podejrzliwości. Przekomarzania się, z którego nic nie wynika - już dość było na forum.
    Tak na boku Rav, jeśli byś dobrze czytał forum BN, na którym też jesteś uczestnikiem - to byś zobaczył że to, co tu sugerujesz - ja już prędzej zaproponowałem Maguryczowi. Sugeruję skorzystać z opcji: "Znajdź wszystkie posty malo" (na BN), to nie będziesz musiał ponownie zadawać tej samej kwesti w kolejnych jeszcze inaczej ubranych słowach.
    -----------
    pozdrawiam
    malo
    pozdrawiam
    malo :wink:

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 15 luty (akcja H-T)
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 02-03-2021, 10:26
  2. akcja Wisła
    Przez Anonymous w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2019, 13:10
  3. Społeczna renowacja cmentarzy??
    Przez Misieg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 23:23
  4. Skype - grupa wspólna "Bieszczadnicy"
    Przez andrzej627 w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 23:39
  5. Akcja worek:)
    Przez pintez w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-06-2004, 08:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •