Strona 181 z 261 PierwszyPierwszy ... 81 131 171 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 191 231 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,801 do 1,810 z 2604

Wątek: Znasz Bieszczady? Detale

  1. #1801
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Bazyl - to ( zapewne ) krypta . Fotka 3 od dołu. Bo niczego tam innego nie ma. Chyba że być może na 2 cerkwisku, ale tam nie dotarliśmy ( czas...no i za blisko wieżyczki to jest )
    ps. wnerwiać się co do zagadek nie ma co ! ....mnie TAKA forma pasuje !!! ..na sporą część znam odpowiedż , ale...daję szansę innym. Jak nie znam to gmeram po mózgu swym , albo szperam w dokumentach ..i to jest fajne właśnie. CZY TO JEST TELETURNIEJ PT. WIELKA GRA ?????

  2. #1802
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Drogi Bartku i Bazylu,

    Czytając "tak, to jest to miejsce" uznałem, że na tym koniec. W takim razie cierpliwie poczekam w spokoju ... którego wbrew pozorom mi nie brakuje.

    Drogi Bazylu,

    Absolutnie żadnej złośliwości w mej wypowiedzi nie było, bo i nie byłoby ku niej powodów, a tym bardziej chęci bycia uszczypliwym.

    Zastosowanie komentarza w postaci " " wydawało mi się, że tekst takowy za pół żartem pisany uznany zostanie.

    Pozdrawiam:)

  3. #1803
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    To zdjęcie powinno naprowadzić na cel:
    detal42.jpg
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #1804
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Zaraz nie miałaby sensu...
    Ja w wątku bertrandowa zagadka ich nie rozwiązuję. Piaskownica jest najmojsza...
    Pozdrawiam
    bertrand236

  5. #1805
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    Zaraz nie miałaby sensu...
    Ja w wątku bertrandowa zagadka ich nie rozwiązuję. (...)
    I właśnie z tego powodu ( z całą sympatią i szacunkiem dla Ciebie ) nie biorę udziału w odgadywaniu Twoich zagadek. Chciałbym się jednak czegoś nowego dowiedzieć, a jeśli z góry wiadomo, że mimo prób można się obejść smakiem, to dla mnie jest to zabawa bez sensu.
    A dzięki umieszczanym detalom w tym ogólnym wątku, poznałem kilka ciekawych miejsc, które mogłem odwiedzić w czasie swoich wycieczek.
    Jak wiadomo czytają nas miliony , nawet jeśli się nie odzywają:
    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    (...)
    To, że ludzie nie piszą, nie próbują odpowiadać, nie oznacza, że nie czytają ... a wtedy chcieli by po prostu przeczytać odpowiedź.
    Niestety na zaangażowanie się w jakikolwiek sposób w życie i istnienie forum (i nie myślę tu o tej uroczej reklamie na górze strony – to chyba tylko tak w ramach ćwiczenia cierpliwości ciągle funkcjonuje...) decyduje się zaledwie około 35-50 osób (w porywach może ciut więcej:) ). Biorąc więc to wszystko pod uwagę, jeśli zadaję jakąś zagadkę, to z nadzieją, że ktoś odgadnie lub przynajmniej będzie próbował i z myślą o podaniu odpowiedzi, żeby inni forumowicze coś na tym skorzystali. Około 80% detali (jeśli nie więcej), przeze mnie pokazywanych jest zaznaczonych na mapach Bieszczadów. Oczywiście są też takie miejsca, na pokazanie których się nie decyduję, z oczywistych jak myślę względów – o większości czytających forum nic nam nie wiadomo a chciałbym żeby niektóre, niezbyt popularne i nieznane szerzej miejsca jak najdłużej pozostały takimi jakie były do tej pory. O takich miejscach zwykle rozmawiamy na KIMB-ach, RIMB-ach, comiesięcznych spotkaniach rzeszowskich oraz przy innych okazjach wyjazdowo-spotkaniowych.
    Ale jak mawiał poeta: ja tu parle, parle, a tu sucho w gardle – dość więc tego smęcenia i przejdźmy do konkretów, czyli rozwiązania zagadki, niestety w tym wypadku w formie bardzo przeze mnie nie lubianej, mianowicie sam sobie Bazyl odpowiesz! Jest to już chyba stan poważniejszy niż zwykła rozmowa z samym sobą, więc jeśli przez Was będę musiał rozpocząć leczenie pod okiem jakiegoś specjalisty, to mam nadzieję na wsparcie z Waszej strony i to nie tylko duchowe . Kamienie ze zdjęć można odnaleźć na tej polanie podszczytowej:
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...l=1#post116281
    Jest to cmentarz z I wojny światowej, na którym pochowano 654 żołnierzy armii austro-węgierskiej i rosyjskiej. W latach 50 ubiegłego wieku cmentarz został zniszczony w związku z umacnianiem granicy Związku Radzieckiego. Widok z cmentarza na stronę północną:
    widoczek59.jpg
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 09-01-2013 o 16:47
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  6. #1806
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Kamienie ze zdjęć można odnaleźć na tej polanie podszczytowej:
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...l=1#post116281
    Jest to cmentarz z I wojny światowej, na którym pochowano 654 żołnierzy armii austro-węgierskiej i rosyjskiej.
    Znaczy niedostępny?

  7. #1807
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Dostępny, ale nie z naszej strony.
    Czterech panów B.

  8. #1808
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Dostępny, ale nie z naszej strony.
    Szlak czerwony prowadzi z Lubni (łagodniejsza wersja podejścia) lub z Zahorbu (wersja katorżnicza).
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  9. #1809
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Rozumiem, że dywagacje dotyczące formy i miejsca zostały zakończone, to ja tak z innej bajki. Nie, to nie zagadka,to wskazanie. Wytropiłem go, Onego Szatuna Chaszczowego, gawrę jego zdybałem i niniejszym prezentuję. W maju to było - nie podchodziłem, bo pewnie głodny był, a ja piwa przy sobie nie miałem...
    Teraz chyba spać powinien, więc nie ma strachu.Onże.JPG

  10. #1810
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Jadąc onegdaj po ciemnicy bieszczadzką krainą, nagle w świetle reflektorów zoczyłem ową tablicę i małom do fosy z wrażenia nie wjechał.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 16:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •