Strona 255 z 261 PierwszyPierwszy ... 155 205 245 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,541 do 2,550 z 2604

Wątek: Znasz Bieszczady? Detale

  1. #2541
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Jak nie Myczków
    to na pewno Polana
    Odpowiedź niemalże satysfakcjonująca :) Jak podasz jeszcze konkretną lokalizację to będą owacje na stojąco!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #2542
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Nie chce się wcinać Heniowi w prawie rozwiązaną zagadkę ale znacząca podpowiedzią jest drewniana kratka w kaplicy i ogólna jej nowość.

  3. #2543
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Z dwóch wariantów Henia wybiorę Polane

  4. #2544
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    Nie chce się wcinać Heniowi w prawie rozwiązaną zagadkę ale znacząca podpowiedzią jest drewniana kratka w kaplicy i ogólna jej nowość.
    Ależ wcinaj się i każdy kto ma wiedzę o konkretnym położeniu kapliczki też niech się wcina - troszkę sobie utrwalimy wiedzę :)

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Z dwóch wariantów Henia wybiorę Polane
    Ja też Wojtku, tylko chciałem uzyskać bardziej precyzyjną odpowiedź. Jak Heniu wypalił z Myczkowem to zacząłem grzebać po necie i się okazało, że tam też jest i już wiem gdzie się zatrzymać (jest podana jej dokładna lokalizacja) jak będę w okolicy, gdyż do tej pory jakoś ukryła się przed moimi oczami :) A teraz dzięki Heniowi poszerzyłem swoją wiedzę więc chciałem żeby przy tej zagadce podać dokładniej miejsce dla innych zainteresowanych.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #2545
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Przeglądnąłem moje bieszczadzkie mapy i nie ma w Polanie żadnej zaznaczonej kapliczki.
    Pozostaje mi domniemywać że podobnież jak gdzie indziej upodobał sobie jakieś miejsce przy drodze, albo rzeczce, albo moście

  6. #2546
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Nie odpowiem na zagadkę (a przynajmniej nie bezpośrednio), ale lekturę podrzucę: Klik.
    Czterech panów B.

  7. #2547
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    A ja - w wyniku czytania podpowiedzi oraz długich poszukiwań w Góglach, OpenStreetMap itp., itd, chyba mam:

    Mapka

    Dzięki za wirtualną wycieczkę

  8. #2548
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    (...) Jak podasz jeszcze konkretną lokalizację to będą owacje na stojąco!
    Owacje na stojąco należą się Arturowi i Bartkowi którzy tak świetnie rozgryźli temat.
    A ja zabiorę na wycieczkę Adama i Wojtka do baru "pod Otrytem" , a przy okazji odwiedzimy Nepomucenka,
    myślę że jeszcze parę innych osób zatrzyma się w tym miejscu z tak ciekawą historią, o której nie wiedziałem.
    A wszystko to dzięki zwykłej zgadywance.

  9. #2549
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Przeglądnąłem moje bieszczadzkie mapy i nie ma w Polanie żadnej zaznaczonej kapliczki.
    Pozostaje mi domniemywać że podobnież jak gdzie indziej upodobał sobie jakieś miejsce przy drodze, albo rzeczce, albo moście
    Ja już od paru lat nie kupowałem żadnych map więc na starych też nie mam nic zaznaczone - ciekawe czy na wydaniach z roku ubiegłego bądź bieżącego (o ile są takie) została ona zaznaczona, czy też wydawnictwa lecą na starych podkładach jak to już w przeszłości bywało (np. kapliczka Koło Lipomana, mimo iż upłynęło wiele lat od jej zniszczenia, na mapach zarówno Ruthenusa jak i Compassu pojawiała się na kolejnych wydaniach z uporem maniaka).

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Nie odpowiem na zagadkę (a przynajmniej nie bezpośrednio), ale lekturę podrzucę: Klik.
    Ja znalazłem dwa inne artykuły, na których nie podano dokładnej lokalizacji a tu proszę - jest!

    Cytat Zamieszczone przez bacza Zobacz posta
    A ja - w wyniku czytania podpowiedzi oraz długich poszukiwań w Góglach, OpenStreetMap itp., itd, chyba mam:

    Mapka

    Dzięki za wirtualną wycieczkę
    Idealnie ją namierzyłeś - stoi obok budynku Świetlicy Wiejskiej, przy małej pętli bieszczadzkiej. Tu widać bok budynku:
    detal10.jpg
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Owacje na stojąco należą się Arturowi i Bartkowi którzy tak świetnie rozgryźli temat.
    A ja zabiorę na wycieczkę Adama i Wojtka do baru "pod Otrytem" , a przy okazji odwiedzimy Nepomucenka,
    myślę że jeszcze parę innych osób zatrzyma się w tym miejscu z tak ciekawą historią, o której nie wiedziałem.
    A wszystko to dzięki zwykłej zgadywance.
    Owacje należą się wszystkim biorącym udział w zabawie - miło, że są jeszcze osoby, które nie popadły w marazm.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  10. #2550
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Co do map, to jest zaznaczona na OpenStreetMap

    A trafiłem po wyszukiwaniu grafiki na Taką stronę

    To tak dla wyjaśnienia, dzięki za ciekawą zagadkę.... czekam na więcej.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 17:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •