Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Poza BPN..zamkniete drogi..strefa przygraniczna

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar fidelli
    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    Lublin/Świdnik
    Postów
    42

    Domyślnie Poza BPN..zamkniete drogi..strefa przygraniczna

    Witam
    Mam prośbę o rozwianie moich wątpliwości. Zamierzam w tym roku zakwaterowac sie w Lutowiskach. Z tego co widziałem na mapie (turystycznej) nie ma tam za dużo szlaków a tereny położone są daleko poza BPN. Mam takie pytanie jak jest z możliwościa poruszania się po takich terenach..chodzi mi o zamkniete drogi ( na mapach turystycznych i topograficznych jest zakaz wjazdu), czy one są zamknięte tylko dla samochodów czy w ogóle są to jakieś drogi np należące do nadleśnictwa , czy mogę sie po nich swobodnie przemieszczac?? I drugia wątpliwośc: jak jest w terenach przygranicznych..powiedzmy 1 km od granicy.raczej odludzie...czy mogą byc jakieś problemy z pogranicznikami? Są to dla mnie wazne kwestie, byłem w Bieszczadach dwukrotnie ale jestem zdecydowanym nowicjuszem jeżeli chodzi o te tereny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie

    Z pogranicznikami nie ma żadnych kłopotów,drogi są zamknięte(szlabany) dla samochodów.Rower i buty dozwolone.Po zmroku lepiej się nie plątać,można czasem za dużo zobaczyć(przemyt)...
    Pozdrav
    Pozdrav

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie

    Po zmroku to lepiej nie wchodzic do lasu by przypadkiem nie zostać onaleziony przez jakieś czworonozne zwierzę. Niby nic specjalnego nie grozi - z wyjątkiem niedźwiedzia i wilka - ale lepiej nie kusic losu. To ich matecznik a nie nasz. Lepiej po prostu nie niepokoić zwierzyny dzikiej, wówczas ona nie będzie niepokoiła nas.
    Jeżeli jednak na jakiejs drodze znajdziesz tablice pt " Wstep wzbroniony' to lepiej w pasie przy samej granicy tego nie bagatelizować.
    Podobnie przemytnicy nie przebieraja w srodkach. Dla nich jakikolwiek nieznany człowiek w zasiegu karabinu to wróg i strzelają bez ostrzeżenia. W ten sposób zginał mój kolega lesnik, postrzelony przez kłusowników albo przemytników w Puszczy Białowieskiej.

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Koledzy mają rację. Ja poruszając się w okolicy pasa granicznego zgłaszam to straży granicznej na wszelki wypadek.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar fidelli
    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    Lublin/Świdnik
    Postów
    42

    Domyślnie

    Mam takie pytanie gdzie , komu zgłaszasz to straży granicznej (szczegóły), jak to zgłaszasz? Po prostu zgłasza sie datę i rejon planowanej "wycieczki" i straż nic się nie czepia tylko przyjmuje do wiadomości?

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie

    To zależy w rejonie jakiej strażnicy chcesz się poruszać. Poniżej wykaz strażnic BOSG.
    Ja np w strażnicy w Stuposianach zgłaszałem ustnie oficerowi dyżurnemu chęć poruszania się w okolicach Sianek. Można i pisemnie.
    http://www.strazgraniczna.pl/oddzial...l_bieszczadzki
    Pozdrawiam
    Przemek

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar fidelli
    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    Lublin/Świdnik
    Postów
    42

    Domyślnie

    Dzięki za info i linka..przydadza się...mam jeszcze jedno pytanko...czy leśnicy czy pogranicznicy będą sie burzyc spotykając turystę z rzadko spotykanym ekwipunkiem tzn. z łopatą? Nie ukrywam że z racju kierunku studiów i zainteresowań (geologia, geomorfologia) lubięsobie tu i tam coś pokopac...nie bedzie to siechyab źle kojarzy i chyba nie narażę sie na jakies nieoperzyjemności??

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie

    Łopata nie jest zabronionym narzędziem tak długo jak nie bedziesz dewastował roslinności i zanieczyszczał środowiska.
    Natomiast jeżeli jesteś studentem geologii i rajcuje Ciebie takie kopanie to dlaczego nie robic tego oficjalnie? Jeżeli Twoja Uczelnia wystawi Ci stosowny kwit że jako student geologii wykonujesz na własny koszt i dla własnej wiedzy badania geologiczne i geomorfologiczne (wiem co to jest poniewaz geomorfologia jest jednym ze składników zagadnień propagacji energii elektromagnetycznej) a zapewniem Ciebie że geomorfologia Bieszczadów jest szczegónie ciekawa w zakresie stopnia zakwaszenia, termiki warst przypowierzchniowych i przewodności gruntu, to nie sądzę abys nie otrzymał oficjalnego zezolenia na wstep do wszelkich rewirów leśnych łącznie z niektórytmi rezerwatami.
    Podobnie BdPB a dokładniej jego Rada Naukowa prezychylnie patrzy na takie badania, tym bardziej ze nigdy nie były przeprowadzane ne szerszą skalę. Tym bardzie jak sa prowadzone na wniosek uczelni akademickich i nie na koszt BdPN. Powiem więcej: umozliwienie takich badań jest zadaniem statutowym Parku Narodowego, jeżeli wyniki badań będą dostepne dla celów naukowych.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar fidelli
    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    Lublin/Świdnik
    Postów
    42

    Domyślnie

    Na pewno będedziałał poza BPN. Co do kwitu to oczywiscie mógł bym go uzyskac ale jednoczesnie było by to zobowiązaniem do przedstawienia wyników a ja chcę raczej połaczyc przyjemne z pozytecznym tzn. jak najbardziej wyjazd wakacyjny, wypoczynkowy a pod względem naukowym to raczej na razie tylko rekonesans, rozpoznanie

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irekr
    przemytnicy nie przebieraja w srodkach. Dla nich jakikolwiek nieznany człowiek w zasiegu karabinu to wróg i strzelają bez ostrzeżenia.
    ...i tym sposobem wyginęli strażnicy graniczni...

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    poruszając się w okolicy pasa granicznego zgłaszam to straży granicznej
    ... czy wychodząc na szlak graniczny też

    Nie przesadzajmy! Należy zachować jedynie zdrowy rozsądek i minimum logicznego myślenia. Czasy "systiemy" mamy, dzięki Bogu, za sobą...
    (chyba, że "nowi włodarze" coś pokombinowali by "bronić interesu narodowego", ale o tym nic mi nie wiadomo )

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Dojazd z Wetliny do Ustrzyk Górnych poza sezonem
    Przez jendrek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 17:32
  2. Strefa ciszy na J. Solińskim
    Przez skyrafal w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 20:51
  3. Chodzenie poza szlakami...
    Przez picua w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2006, 13:03
  4. Ballada przygraniczna
    Przez Wiechu w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2005, 20:22

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •