Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Czerwony szlak

  1. #1
    Awatar elfica
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Jura k-c
    Postów
    13

    Domyślnie Czerwony szlak

    Mam pytanie, czy ktoś przeszedł w całości za jednym zamachem, cały czerwony 36 godzinny szlak?? Wybieram się w tym roku i chciałabym się dowiedzieć, czy trzeba koniecznie schodzić na pola namiotowe, czy można pomiędzy rozbić się na dziko?
    Jak trzeba schodzić, to się okropnie wydłuża, no i co?? Co robić, ktoś może przeszedł ten szlak i mi podpowie??

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elfica
    Mam pytanie, czy ktoś przeszedł w całości za jednym zamachem, cały czerwony 36 godzinny szlak??
    Tak, widziałem na własne oczy ludzi, którzy wyruszyli czerwonym szlakiem z Komańczy i dotarli do Ustrzyk w czasie poniżej 12 godzin. Szczególy na stronie http://www.otkrzeznik.prv.pl/

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    Rozumiem, że chcesz odcinek Komańcza- UG podzielić na kilka etapów. Jeżeli tak, to Wcale nie musisz schodzić ze szlaku, by nocować na zwykłych polach namiotowych. No może kawałek musisz zejść do bazy Rabe. Jestem krótko na tym forum, ale już się zorientowałem, że jego niepisane zasady zabraniają udzielania rad, gdzie rozbijać się nielegalnie, chociaż wielu tutejszych forumowiczów to robi. Moja propozycja:
    1. Komańcza - Rabe
    2. Rabe - Cisna np. pole nam. Tramp
    3. Cisna - Smerek np. Baza Wideta
    4. Smerek - Chatka Puchatka
    5. Chatka - Ustrzyki
    6. Runda na Tarnicę i Halicz
    W ten sposób pokonasz cały odcinek bez zmęczenia nawet obciążona plecakiem.
    Życzę pogody :)

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2005
    Rodem z
    z wawy i czadów
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627
    którzy wyruszyli czerwonym szlakiem z Komańczy i dotarli do Ustrzyk w czasie poniżej 12 godzin
    tylko co to ma wspólnego z podziwianiem bieszczad ?

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miras
    tylko co to ma wspólnego z podziwianiem bieszczad ?
    Nooo... każdy ma swoje tempo podziwiania Bieszczad.
    A tempo to już kwestia gustu, a nad gustem się nie....
    pozdrawiam
    malo :wink:

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    ej, gubicie wątek. Malo - bliźniaku ( data urodzenia na forum ), masz potężną bieszczadzką wiedzę , to poradź coś elficy. Pozdro

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zillo
    to poradź coś elficy
    No dobra. Ale ja uważam że przede wszystkim obowiązuje indywidualne ustalenie celów i mozliwości. Czyli.... wiele jest praktycznie możliwe.
    Cytat Zamieszczone przez elfica
    czy trzeba koniecznie schodzić na pola namiotowe, czy można pomiędzy rozbić się na dziko?
    Praktycznie - jest to wykonalne.
    Ogranicza Cię jedynie tempo wędrówki - czyli ilość koniecznego do zapakowania jedzenia (na zaplanowaną w Twoim tempie ilość dni między punktami bazowymi). Zakładam że swobodnie można zapakować do plecaka normalnego żarcia (niespecjalistycznego, nieliofilozowanego) do 5 dni. No i po prostu sama musisz wymierzyć ile przejdziesz np. w 5 dni. Z prostego spojrzenia na mapę wynika że jest to wykonalne.
    Czy na dziko?
    Jeśli rozbić się za bardzo na widoku - to skasują Cię pogranicznicy, są na szczytach już ok. godz.7. Najwyżej jak Cię złapią na wieczór - to przegonią, a nad ranem - zapłacisz mandat. (Ja podobny styl trasy zrobiłem z 13-letnim kolegą.)
    -----------------------
    pozdrawiam
    malo

  8. #8
    Awatar elfica
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Jura k-c
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dzięki za wszelkie rady Zamierzam przejść trasę od Komańczy zaczynając, a kończąc na Wołosate. Taki jest mój plan. Zależy mi po prostu, by nie schodzić za bardzo z trasy i nie przedłużać wędrówki. Jakoś se zorganizuje te noclegi. Nie chcę iść w jakimś zawrotnym tempie, raczej spokojnie, biorąc pod uwagę jedno dniowe zatrzymanie się na jakimś szczycie. No wiecie relaks, piękne widoczki itp. Nie będę szła sama, pomoże mi mój elf, więc dźwiganie podzielimy na dwoje

    Jeszcze inne pytanko. Czy można sobie coś pichcić na szczytach i wogóle na szlaku? Nie mam zamiaru rozpalać ognicha, a raczej pójdę na łatwiznę i rozpalę butlę gazową. Pozdro :)

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Dla przypomnienia:
    wyciąg z Regulaminu dla zwiedzających Bieszczadzki Park Narodowy w 2005 r:
    "Biwakowanie, rozpalanie ognia i parkowanie pojazdów dozwolone jest wyłącznie w wyznaczonych do tego celu miejscach"
    (źródło: www.bdpn pl --> Turystytka --> Regulamin BdPN)

    oraz Ustawa o lasach:
    Art. 30. 1. W lasach zabrania się:
    10) biwakowania poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela lasu lub nadleśniczego,
    3. W lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności:
    1) rozniecania ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego,
    2) korzystania z otwartego płomienia,
    3) wypalania wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych.(to chyba ognisko - dop.wł.)

    Prawo mamy jasne. A kwestia przestrzegania go pozostaje już osobistą kwestią jego realizacji. Więc jak by tak się dobrze przyjrzeć to butla gazowa jest równie zakazana jak i palenie ogniska. To chyba też otwarty płomień, co nie?
    pozdrawiam
    malo :wink:

  10. #10
    Awatar elfica
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Jura k-c
    Postów
    13

    Domyślnie

    Jasne! Dzięki za odpowiedź. Nie mam zamiaru łamać prawa więc spoks. Luzik :) Będę się trzmać regulaminu! Howk! Pozdro

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szlak graniczny
    Przez Krzyniuuu123 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 12:03
  2. Czerwony szlak w czerwcu
    Przez Jagoodka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 21:54
  3. Szlak na 3-4 dni
    Przez kondzo1983 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 08:18
  4. Czerwony szlak- Komańcza- Wołosate
    Przez dynka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2008, 18:09
  5. Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?
    Przez MKi w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 08:49

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •