Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Czasy przejść szlaków

  1. #1

    Domyślnie Czasy przejść szlaków

    Witam,

    Czy czasy przejść podane na mapie w tym serwisie są raczej zawyzone czy nie ? Jadę z synkiem 8 lat :D dotychczas chodził po górach Stołowych - Bieszczady to jednak większy rozmiar. Muszę zaplanowac trasy biorąc pod uwagę mozliwości synka
    Drugie pytanie - czytałem o busach (prywatnych) skąd kursują czy tylko Ustrzyki grn - Wołosate, Wetlina - Ustrzyki Grn czy jeszcze inne trasy, jak z cenami.
    Trzecie pytanie - czy do Parku są bilety tygodniowe?
    Pytania może lamerskie ale nie ma tutaj wyszukiwarki a tematów do poczytania jest zbyt wiele...
    Dzikeuje za zainteresowanie i odpowiedzi....
    pozdrawiam
    pgr

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie

    Jeżeli idziesz z ośmiolatkiem to przyjmij że czasy przejść sa realne, a nawet, jeżeli bedziesz szedł dłuższe trasy, to dodaj jeszcze z godzinę (zawsze może zadarzyć się coś co was spowolni). Na połoninach czs będzie realny . Ja chodze zwykle z synem który miał ostatnio jak był 10 lat. Nadrabialiuśmy czas delikatnie bo nie widziałem sensu go przemęczać i ścigać się po górach (a pewnie dałby rade jakbym mu na ambicję nacisnął). Jak miał 9 lat skasował wraz z dwojgiem nastolatków znajomych których zabralem (na trasie przełecz wyżnianska, rawki, dział, wetlina śmigneli 40 minut szybciej niż reszta grupy i musiałem za nimi biec żeby poczekali i się nie rozłaczali az tyle. Wieczorem szybko się zregenerowali i byli w lepszej kondycji niz niezaprawione stare pryki :D ). W zeszłym roku zabrałem szescioletnia córke na szlak wołosate rozsypaniec halicz tarnica wołosate - starciliśmy dodatkowo półtorej godziny ale i tak była dzielna. Tak wiec wyciagając średnia uznaj czasy za te które was dotyczą. Powodzenia na szlaku. Napweno synowi się spodobają.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie

    Co do busów... kursują tylko w sezonie i są raczej drogie (zwłaszcza jak brak jest kierowcy tzw. kompletu) Co do biletów to chyba były karnety ale nigdy ich nie kupywałem bo jeżdże tam często ale zawsze tylko na 2-3 dni :(

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Tak są tygodniowe karnety. Trasy busów są ustalane na miejscu. Pojadą tam gdzie będą chcieli turyści. Koszt jest różny i zależy od kierowcy. Czasy przejść są dobrze podane. Wbrew pozorom dzieci chodzą lepiej niż dorośli. Muszą tylko częściej odpoczywać. Ich możliwość regeneracji mnie zadziwia.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie

    Kkkkrzycho napisał :
    Jak miał 9 lat skasował wraz z dwojgiem nastolatków znajomych


    Ci mali to tak mają , moja zawsze wszedzie nam ucieka , z Tarnicy do Wolosatego
    zjazła 40 minut wcześniej i jeszcze nas opierniczyła że się wynudziła czekając .
    Mam takie wnioski że mali są szybsi i wytrzymalsi ( większośc )

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    Jeszcze w końcu września w ubiegłym roku busy jeździły, kierowcy sami nawet nas zaczepiali czy gdzieś podrzucić. Ceny różne z UG do Smereka (krzyżówka z czerwonym szlakiem) zapłaciliśmy po 7 PLN od głowy. Z Wołosatego do UG po 5 PLN, ale było nas tylko trzech. Myślę, że w pełnym sezonie łatwiej znaleźć komplet, to może busiarze będa skłonni do obniżek.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Tak są tygodniowe karnety.
    Dokładniej - są karnety na cztery wejścia do BdPN , ważne przez dwa tygodnie, są tańsze o 25 % niz bilety jednorazowe na taką samą liczbę wejść.
    Pozdrawiam
    naive

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Wiekie dzięki za informacje! :D
    A jak jest z gazem (LPG). Jest w Wetlinie ?
    Pzdr
    Pgr

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie

    LPG w Wetlinie?!!! Człowieku ostatnie stacja paliw jest w cisnej a gaz podobno w Baligrodzie. W welinie nie ma paliwa, gazu, banokomatu ale sa góry :)

  10. #10
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    LPG jest w Komańczy, Sanoku, Lesku, Ustrzykach D., Baligrodzie.
    Może z wiosną gdzieś powstanie jeszcze jakaś.
    Długi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. O znakowaniu szlaków na Ukrainie w N.P.M.
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 17:41
  2. Ustrzyki Górne 15 - czy był ktoś ostatnimi czasy?
    Przez ulver w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 13:46
  3. Ranking szlaków
    Przez Pełta w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 13:58
  4. Czasy przejść
    Przez dynka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2008, 14:10
  5. Oznakowanie szlaków.
    Przez Duch_ w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 21:46

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •