Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73

Wątek: Konie w Bieszczadach

  1. #11

    Domyślnie Re: konie w Bieszczadach

    <HTML>Zapraszamy do siebie - szczegóły na naszych stronach http://dom-turysty.com</HTML>

  2. #12

    Domyślnie Re: konie w Bieszczadach

    Zapraszam do gospodarstwa agroturystycznego Anny i Andrzeja Pawlaków "WILCZA JAMA" Muczne (10 km od Stuposian). W stajni 5 koni, a poza stajnią kryta ujeżdżalnia i te bezdroża wprost wymarzone do jazdy wierzchem...Poza tym wycieczki w góry, jazda jeepem (oj, skacze adrenalina, skacze...), podglądanie dzikiej zwierzyny. Po aktywnie spędzonym dniu posiłek po myśliwsku. Szczegóły: www.muczne.pl

  3. #13
    Asia01
    Guest

    Domyślnie Odp: konie w Bieszczadach

    Nie polecam stadniny koni w Terce, bo... jej tam nie ma!
    bardzo się nacięłam wybierając gospodarstwo agroturystyczne z ofertą jazdy konnej w Terce, gdzie moje dziecko miało ćwiczyć jazdę i w ogóle obcować z końmi..
    rezerwacja kwatery odbyła się bezproblemowo a po przyjeździe okazało się że konie, owszem są, ale 10km stąd! Wszyscy współlokatorzy naszej kwatery zostali w ten sam sposób oszukani - przez drobne niedomówienie...

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: konie w Bieszczadach

    Znów te drobne niedomówienia...

    Co to za gospodarstwo? Mają jakąś stronę internetową?
    Oferowano Ci jazdę konną, czy też kwatery na terenie stadniny?

    Zadałaś pytanie w jakiej odległości od kwater jest stadnina? Bo wiesz...właściciele o plusach ujemnych, to raczej sami nie wspominają, to ogólnoświatowa norma

    Az taki problem był dojechać do tych koni?

    Czy planowaliście spędzić wczasy obcując z końmi 24 godziny na dobę?

    Pozdrawiam:)

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Góral
    Na forum od
    04.2006
    Rodem z
    Bielsko-Biała
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: konie w Bieszczadach

    vm2301
    Znów te drobne niedomówienia...

    Co to za gospodarstwo? Mają jakąś stronę internetową?
    Oferowano Ci jazdę konną, czy też kwatery na terenie stadniny?

    Zadałaś pytanie w jakiej odległości od kwater jest stadnina? Bo wiesz...właściciele o plusach ujemnych, to raczej sami nie wspominają, to ogólnoświatowa norma

    Az taki problem był dojechać do tych koni?

    Czy planowaliście spędzić wczasy obcując z końmi 24 godziny na dobę?
    vm2301, zgadzam się z Tobą prawie ze wszystkim co piszesz ale nie mogę pojąć czemu zawsze usiłujesz być adwokatem różnych agroturystycznych, nie do końca ucziwych, ofert. Jeżeli np. jakiś hotel oferuje mi basen, wypożyczalnie samochodów i jazdę konną, ja tam przyjeżdżam a na miejscu okazuje się że basen jest ale w drugim miasteczku, samochód to mogę sobie wpożyczyć jak dojadę do wypożyczalni 15 km a konie są ale tylko na biegunach - to mam prawo być delikatnie wkur....ony. I gdy wtedy ktoś się mnie zapyta czy się o to wszystko dopytałem i czy na prawdę nie mogłem sobie pojeździć na koniu na biegunach - to jestem wkur...ony jeszcze bardziej. Bo oferty są po to aby przedstawiać stan faktyczny a nie pierdzielić o atrakcjach z kosmosu i jeszcze później okazuje się że to wina klienta bo się nie dopytał. Jak komuś coś sprzedaję np. na allegro to opisuję stan faktyczny i albo ktoś kupi albo nie, natomiast nie piszę że wszystko jest cacy a potem obwiniam klienta że się nie dopytał. Nie widzę jakiegokolwiek powodu żeby z ofertą agroturystyczną miałoby być inaczej.
    Kieby gór nie było to bym se usypoł.

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: konie w Bieszczadach

    Nie staram się być żadnym adwokatem, a najczęściej wręcz przeciwnie, rola oskarżyciela jest dużo łatwiejsza
    Nie mam pojęcia skąd takie wrażenie?

    Zadaję pytania, by zrozumieć w czym problem i by wyrobić sobie jakieś zdanie, a nie żeby bronić takiej czy innej oferty.

    Jestem orędownikiem obiektywizmu, a nie każdej oferty agroturystyki, z której zresztą nigdy w Bieszczadach nie korzystam.

    Jestem absolutnie zdania, że "zgodność towaru z umową" to jeden z punktów handlowego, czy usługowego dekalogu.

    Jednak nie biorę za dobra monetę automatycznie wszystkiego, co ludzie piszą. Nie urągając absolutnie Asi, zasada ograniczonego zaufania do zamieszczanych wypowiedzi jest dobrą zasadą. Dlatego pytam, dlatego chcę zobaczyć ofertę i usłyszeć od zainteresowanej "jak to było" ze szczegółami...wtedy jakiś pogląd można mieć.

    Jeśli oferta brzmi:

    Oferujemy zakwaterowanie i jazdę konną, to absolutnie nie jest to jednoznaczne z tym, że moje okno będzie sąsiadować ze stajnią, zresztą nawet bym tego nie oczekiwał.

    Jeśli natomiast oferta brzmiała: "zakwaterowanie na terenie stadniny" albo "na terenie gospodarstwa są konie", to rozumiem zdenerwowanie letnika, że jest to w odległości 10 km, nawet jeśli samo gospodarstwo jest tak wielkie i wtedy nie ma mowy o kłamstwie.

    Zadając pytanie o to, czy problemem dla nich był dojazd do koni i to, czy zamierzała spędzac całe dnie w ich towarzystwie zadałem, bo odpowiedź twierdząca by mnie zdziwiła, a nie by bronić oferty...której notabene nie znamy, miałbym w ciemno być adwokatem nie-wiadomo-kogo?


    Propaguję zadawanie pytań, bo wtedy unikniemy wielu rozczarowań.


    Wyobraź sobie ofertę: "dobry hotel + stadnina"

    Czy nie przyszłoby Ci do głowy dowiedzieć się, co maja na myśli mówiąc "dobry"? A ile tych koni i jakie, a czy to w cenie, czy dodatkowo płacę, a skoro płace, to ile itd itp.


    Natomiast fakt dotyczący "przemilczania niewygodnych faktów" przez oferentów wspominam ku przestrodze, jako rzecz nagminną, ale absolutnie nie usprawiedliwiającą.

    Pozdrawiam:)

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Góral
    Na forum od
    04.2006
    Rodem z
    Bielsko-Biała
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: konie w Bieszczadach

    Dobra, z tym adwokatem trochę przesadziłem. W sumie masz rację. Ale jeżeli w ofercie jest coś opisane jednoznacznie to nie ma wg mnie powodu aby się o to dopytywać chociaż nigdy nie zaszkodzi. W sumie nie wiemy co to była za oferta więc możemy sobie tylko snuć teoretyczne domysły. Co nie zmienia faktu, że takich róznych cwanych naciągaczy mijających się z prawdą jest sporo i trzeba być na to zawsze przygotowanym. A Twoją ostrożność w ferowaniu wyroków też mogę zrozumieć. Każdy chyba spotkał w swoim życiu ludzi którym nikt ani nic nie dogodzi i zawsze znajdą powód do narzekań.
    Ostatnio edytowane przez Góral ; 20-07-2009 o 18:21 Powód: Błąd
    Kieby gór nie było to bym se usypoł.

  8. #18
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: konie w Bieszczadach

    Polecam mój post http://forum.bieszczady.info.pl/show...2768#post82768

    Korzystam z oferty agroturystów. Mogę wiele polecić ale i mogę kilka odradzić. Lepiej zawsze sprawdzić, niekoniecznie osobiście. Nie każdy ma taką możliwość.
    Odradzic i skrytykować na forum łatwo. Asia01 właśnie to zrobiła w swoim pierwszym poście na tym forum. A pierwszy post mógł być pytaniem o tę kwaterę przed wyjazdem....

    Pozdrawiam
    bertrand236

  9. #19
    Asia01
    Guest

    Domyślnie Odp: konie w Bieszczadach

    Żeby nie być gołosłownym:
    http://www.bieszczady-bieszczady.pl/...u_Slazaka.html

    ze szczególnym zwróceniem uwagi na:

    "Okolica:
    • Przystanek autobusowy - 300m,
    • Bar - 300m,
    • Ośrodek jazdy konnej - u gospodarza,
    • Boisko do siatkówki, koszykówki - 300m
    • Szlak "zielony" - 5m
    • Możliwość wędkowania - 500m"
    Wszystkie informacje były dość rzetelne za jednym małym wyjątkiem, może dla kogoś kto dysponuje własnym autem, nie stanowiłoby to żadnego problemu, ale jeśli ma się dzieciaka zakręconego na punkcie koni i perspektywę pokonywania kilku kilosów z buta dość ruchliwą wąską drogą to można się troszkę zdenerwować, oczywiście najpierw na własną naiwność!
    Nie chodziło mi o krytykę tylko przestrogę - nie płaćcie za nic z góry i zadawajcie szczegółowe pytania. Ja nie spytałam

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: konie w Bieszczadach

    NO, ośrodek jazdy konnej u gospodarza.

    Moim zdaniem ewidentnie to informuje, że jest "na miejscu", skoro odległość do innych obiektów określa tak dokładnie. Odległość od obiektu "Pokoje u Ślązaka"
    No chyba, że mają na myśli "jakiegoś gospodarza w okolicy właśnie"
    W tekście stoi:
    Atrakcją naszego gospodarstwa jest hodowla koni huculskich
    Jakby nie było, to moim zdaniem jest to wprowadzanie klienta w błąd

    No cóż człowiek się uczy na błędach...szkoda, że własnych, co?


    Tak z ciekawości, co gospodarze na to? W jaki sposób się tłumaczyli z nierzetelnej informacji na stronie internetowej?

    Próbowałaś renegocjować umowę z tego powodu?

    Pozdrawiam:)
    Ostatnio edytowane przez vm2301 ; 21-07-2009 o 11:07

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Plaża, konie - dla dzieci
    Przez pyton w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 23:59
  2. Konie w Bieszczadach...
    Przez Chiquita w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2006, 02:10
  3. konie w Tarnawie
    Przez ateo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-06-2003, 23:48
  4. Konie w Chmielu
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2002, 10:46
  5. Bieszczady+konie/rowery
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-09-2001, 19:07

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •