Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 73

Wątek: Konie w Bieszczadach

  1. #61
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,348

    Domyślnie Odp: Konie w Bieszczadach

    Na ponad 700 km linii brzegowej jest ponad 500 km plaży i zgodnie z prawem chyba nigdzie nie można jeździć konno. Próbowałem pod Sarbskiem i Dębkami, ale nawet w lesie potrafią ścigać za jazdę. Takie przepisy. No ale to nie bieszczadzkie plaże. Myślę, że te kilka łączek nad Soliną jest wystarczająco obleganych przez plażowiczów, by wjeżdżanie z koniem nie było mile widziane. Takie "loty" w pełnym galopie to raczej ryzykowne na bieszczadzkich plażach
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  2. #62
    Zbanowany
    Na forum od
    02.2015
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Konie w Bieszczadach

    Wypożyczę konia w Bieszczadach na kilka dni.
    Chętnie hucuła (choć niekoniecznie), który w jakimś stopniu mógłby podążać sam.
    Może być też rumak gospodarski, z reguły używany do prac polowych :)


    Będę w pojedynkę, cel: spokojne przejażdżki zalesionymi drogami, bez wyczynów sportowych lub jakiegoś napięcia czasowego.
    Wiem, że większość stadnin obawia się wypożyczyć konia niedzielnemu turyście-jeźdźcowi, może poranić doborem nieodpowiedniego szlaku lub zamęczyć konia w słońcu itd.
    Mam pewne doświadczenie w jeździe, dzikim terenie (także miejsca dość odległe i odludne poza Polską).
    Nocował będę w namiocie, konia zwróciłbym po tych kilku dniach.
    Preferuję zdecydowanie samodzielną jazdę, bez przewodników, meldowania się w stadninie na noc itd.
    Nie mam własnego siodła.


    Czy znacie osobę, stadninę skłonną do takiego wypożyczenia?

  3. #63
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Konie w Bieszczadach

    Możesz mieć z tym problem. Może inaczej... ja bym osobie, którą znam kilka chwil nie "wypożyczył" konia... Wydaje mi się, że trzeba troszkę "zaistnieć" u ludzi, którzy "posiadają" konie i wtedy kto wie... samo zapewnienie, że ma się doświadczenie może nie wystarczyć. Moim zdaniem czekają Ciebie co najmniej dwa wyjazdy i to nie zdawkowe, aby to zrealizować... ale chyba warto, bo może to być fajna przygoda.

  4. #64
    Zbanowany
    Na forum od
    02.2015
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Konie w Bieszczadach

    Dzięki.

    Mam jeszcze pytanie czysto praktyczne.

    Jak strażnicy leśni ustosunkowują się gdy wjedzie się konno do BPN? Czy i ewentualnie jakie kary nakładają?

    Uprzedzam mentorskie odpowiedzi. :) Wiem, że teoretycznie nie wolno, że należałoby wystąpić z pismem do dyrektora BPN i czekać na "zaopiniowanie" kilka tygodni i takie tam...

    Jazda nie byłaby po głównych zatłoczonych szlakach, "przejazdem", bez robienia - kolokwialnie rzecz ujmując - bydła.

  5. #65
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2011
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: Konie w Bieszczadach

    Pokazałem trochę zdjęć z obozów konnych u Prezesa.
    https://picasaweb.google.com/1115214...eat=directlink
    Niestety, tylko z ujeżdżalni. Przy jazdach w teren nie brałem aparatów.

  6. #66

    Domyślnie Odp: Konie w Bieszczadach

    Lone Cavalier- Bez obrazy - ale jazda, po jakimkolwiek PN bez stosownych zezwoleń jest sama w sobie robieniem bydła...

  7. #67

    Domyślnie Odp: Konie w Bieszczadach

    Witajcie wszyscy,
    W Bieszczadach byłem kilka razy i ogólne rozeznanie posiadam. W tym roku jednak, 9-cio letnia córa, chciałaby pouczyć się (właściwie rozpocząć naukę) jazdy konnej. W Bieszczadach właśnie.
    Stąd pytanie: gdzie wg Szanownych Forumowiczów najlepiej? Moje typy: U Prezesa, Trohaniec, Rusinowa Polana, Tarnawa Niżna, Połoniny - Żubracze.
    Czy ktoś? coś? był? słyszał?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi, K.

  8. #68
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Konie w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez mejlunek Zobacz posta
    Stąd pytanie: gdzie ... najlepiej?
    Myślę, że nie znajdzie się odważny, który stwierdzi, że wie, gdzie najlepiej;-)

    Cytat Zamieszczone przez mejlunek Zobacz posta
    Czy ktoś? coś? był? słyszał?
    Słyszał. Jeśli 600 metrów (odległości od Bieszczadów) nie stanowi przeszkody, to "Stadnina Stary Łupków" w Łupkowie.

    Cytat Zamieszczone przez mejlunek Zobacz posta
    K.
    Śmiało możesz rozwinąć, wszystkie imiona rozpoczynające się od "K" są bardzo ładne

  9. #69
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Konie w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez mejlunek Zobacz posta
    Witajcie wszyscy,
    W Bieszczadach byłem kilka razy i ogólne rozeznanie posiadam. W tym roku jednak, 9-cio letnia córa, chciałaby pouczyć się (właściwie rozpocząć naukę) jazdy konnej. W Bieszczadach właśnie.
    Stąd pytanie: gdzie wg Szanownych Forumowiczów najlepiej? Moje typy: U Prezesa, Trohaniec, Rusinowa Polana, Tarnawa Niżna, Połoniny - Żubracze.
    Czy ktoś? coś? był? słyszał?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi, K.
    W 2010 miałem okazje jeździć w Lutowiskach. Była tam młodziutka instruktorka,która potrafiła prowadzić lekcje dla początkujących. Możesz umówić się na 1 godz. w typowanych stajniach,zobaczysz i zdecydujesz.

  10. #70

    Domyślnie Odp: Konie w Bieszczadach

    Dwa dni temu wróciliśmy z obozu U Prezesa... i już nie możemy się doczekać kiedy tam wrócimy. W sezonie ośrodki jeździeckie głównie opierają się na obozach. Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale tam jeździli z nami ludzie z zewnątrz- Prezes ma sporo koni i zdarzało się, że na niektóre jazdy dochodził ktoś spoza obozu. Trzeba pytać. Trochę jeżdżę, posiadam nawet własnego konia, ale to co tam przeżyłem było absolutnie przygodą mojego dotychczasowego życia. Super człowiek, super konie, genialne trasy. Wrażenie z jazdy nie dające się tak po prostu opisać- trzeba przeżyć samemu. Polecam.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Plaża, konie - dla dzieci
    Przez pyton w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 22:59
  2. Konie w Bieszczadach...
    Przez Chiquita w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2006, 01:10
  3. konie w Tarnawie
    Przez ateo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-06-2003, 22:48
  4. Konie w Chmielu
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2002, 09:46
  5. Bieszczady+konie/rowery
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-09-2001, 18:07

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •