Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Temperatura w dzień i nocy w czerwcu

  1. #1
    danco
    Guest

    Domyślnie Temperatura w dzień i nocy w czerwcu

    Witam!!!

    Mam pytanko czy byłby ktoś wstanie odpowiedzieć mi na pytanie jaka jest temperatura w dzień i nocy w okolicach Ustrzyk Górnych w czerwcu. Chodzi mi o rozpiskę tygodniową (tydzień do tygodnia) lub dziesięciodniową. Bo wiem, że 1 czerwca znacznie różni się od 30 czerwca.
    Lub ewentualnie o podanie strony na której są archiwalne pomiary temperatury z rejonu bieszczad. Szukam takiej www od kilku dni i jak na razie nic.

    Za odpowiedź dziękuję, pozdrawiam, Daniel

  2. #2
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Instytut Meteorologii, dane są odpłatne.
    można zamówić z 50 lecia
    Długi

  3. #3
    danco
    Guest

    Domyślnie

    No tak ... ale chyba jest parę osób które orientują się w tej sprawie. Np. Małe dzieci w szkole kiedyś prowadziły pomiary temperatur, i innych warnków atmosferycznych. Wystarczy że ktoś o dobrym sercu zerknie do swoich starych notatek, lub też do notatek własnego dziecka.

    Z góry dziękuję, pozdrawiam

  4. #4
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie

    Jakie pytanie, taka odpowiedź.
    Byłem kilka razy w górach o tej porze roku. Rozpiętość temperatur jest znaczna.
    O ile pamiętam najcieplej w czerwcu zarejestrowałem ok 27C w Duszatynie, chyba w 1983, między 24 a 30 czerwca.
    Z kolei w roku 1986 było tak zimno, że wszyscy ubierali się w swetry. Nie zapisywałem temperatur, ale było ok 15- 17 w dzień i 10 w nocy. Z kolei w maju 1978 na przestrzeni jednego tygodnia temperatura zmieniała się od -3 (Berechy G.) do +18(Łopienka trzy dni później).
    Jako dane poglądowe - może Ci wystarczą.
    Ponadto dane z książki dyżurów GOPR. Ale to chyba załatwisz na miejscu.

  5. #5
    danco
    Guest

    Domyślnie

    No właśnie ... nie zależy mi na temp jak już będę na miejscu. Chciałbym zdecydować czy wyjechać na koniec wiosny czy na początek lata w bieszczady. I dlatego potrzebowałem tej informacji.
    Jak już będę na miejscu to wszystko mi jedno. Zdaję sobie sprawę, że nic nie jest pewne i przygotowanym trzeba być na wszystko. Poza tym zawsze w moje wyjazdyi ... musi padać. Może być rok suszy ale jak gdzieś pojadę to i tak pada - rok do roku tak mam i nic na to nie poradzę.
    Najbardziej interesuje mnie w sumie temp. w nocy ze względu nie na mnie ale na osoby, które pojadą ze mną. Ja tam sprzętowo jestem przygotowany na temp bliskie 0 - chociaż preferuję np. 10 stopni w nocy :)
    W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedź. I wydawać mogłoby się, że mało informacji a jednak ułatwia mi ona dezycję. No i poza tym wpadnę do jakiejś stacji GOPR by zerknąć na temperatury z września :))) ale to dopiero w czerwcu.

    Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. temperatura wody w Solinie, 19 czerwca 2012
    Przez pawelek w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 10:57
  2. Dzień Metalowca/Dzień Otwarty*
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 13:35
  3. Poznań-worek w nocy czy w dzień
    Przez pawlem w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-07-2004, 11:35
  4. Temperatura Soliny
    Przez Xantis w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2004, 15:19
  5. pytanie o przetrwanie nocy w Bieszczadach
    Przez Martysien w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2003, 01:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •