Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 72

Wątek: Ginie górski duch w młodzieży

  1. #61
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    A co macie przeciw wyścigowi szczurów. Sama biorę w tym udział. Podoba mi się jeżeli ludzie mają ambicję i coś chcą osiągnąć. Przeciwstawianie tego luzowi, zabawie i górom dla mnie nie ma sensu. Liczy się organizacja pracy. A najważniejsze jest chcieć chcieć. po tem z górki.

  2. #62
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    A co macie przeciw wyścigowi szczurów. Sama biorę w tym udział. Podoba mi się jeżeli ludzie mają ambicję i coś chcą osiągnąć.
    To zależy co się rozumie pod pojęciem - wyścig szczurów.
    Ja tutaj rozumiem - realizowanie własnych dążeń w warunkach współrywalizacji przy pomocy użycia niedozwolonych środków, niemoralnych zachowań lub grożących zdrowiu bądź życiu - po to by zyskać przewagę nad konkurentami. (ten ostatni człon o anormalności dopiero tworzy okoliczności przy których wg mnie można mówić o wyścigu szczurów). Takim przykładem anormalności może być np zażywanie narkotyków po których student ma przedłużoną koncentrację do nauki.
    Więc normalnego, zdrowego realizowania własnych ambicji i celów nie uważam za wyścig szczurów.
    Mam nadzieję Lucyno że swoje ambicje też realizujesz w zdrowy sposób (pominę zarwane noce przy jakichś projektach, itp) i że w TAKIM stylu się nie ścigasz.
    pozdrawiam
    pozdrawiam
    malo :wink:

  3. #63
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Ups to właśnie jest wyścig szczurów? Na szczęście mieszkam w Bieszczadach. Dla mnie wyscig to podszyty dużą dozą samorealizacji sposób na życie, uprawianie zawodu który jest pasją. Wycig dlatego , że lubię rywalizację i lubię wygrywać albo się wściekać bo w swojej opinii przegrałam. Oczywiście u nas też ludzie zachowują się jak opisujesz ale to nietolerowany margines. Wczoraj się z takim przypadkiem spotkałam i pozostał mi potworny kac moralny.

  4. #64
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Hehe Lucyno, taki wyścig to sielanka... D
    Lech

  5. #65

    Domyślnie Hmm

    Wydaje mi się, że z górami jest tak samo jak z innymi hobby. Aby zachęcić młodzież (niezły tekst jak na dwudziestolatka) potrzeba Mistrzów. Czyli osób starszych, potrafiących sprzedać daną ideę. Grupy powstające dookoła liderów istnieją i jeżdżą. Z tym, że jeżdżą w odludzia, gdzie nikt ich nie znajdzie ;-).

    Patrząc na polskie góry - turystyka plecakowa nie umarła, ale ciężej ją znaleźć z powodu zwiększonego ruchu na szlakach. Część z przyjeżdżających traktuje góry jako kolejne wakacje, dla częśći są one sposobem na życie. Żadne z tych wyjść nie jest "jedyne słuszne".

    Według mnie wątek ten dowodzi tylko konfliktu pokolen i syndromu kombatanckiego u Bieszczadników. Za naszych czasów nie było takich problemów. ;-)
    Pozdrawiam z dalekiej północy,
    Marcin.

  6. #66
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ezechiel
    Według mnie wątek ten dowodzi tylko konfliktu pokolen i syndromu kombatanckiego u Bieszczadników. Za naszych czasów nie było takich problemów.
    Ja jako były, młody gniewny, czyli obecny kombatant, pytam Cię Marcinie, o jakich czasach mówisz?

    A tak poważnie, to za moich czasów też się mówiło o konflikcie pokoleń i kombatantach.
    Wobec powyższego nie tu " jest pies pogrzebany " , a przyczyny i skutki tego leżą zapewne gdzie indziej, o czy już wcześniej była mowa.
    pozdroowka
    marekm

  7. #67
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie

    Syndrom kombatancki istnieje, oj isntieje. Jak spotykam się z jednym z założycieli Bazy, żeby załatwić jakąś sprawę ( zwykle wykorzystać jego środek transportowy o dużej ładowności) to najpierw dwie godziny wysłuchuję "jak to drzewiej bywało" i ile za socjalizma "państwo dawało" a potem w 5 minut obgaduję interes.
    Takie czasy, że trzeba sobie radzić samemu i kombinować. Nawet za cenę komercjalizacji.
    Dinozaury to mają niestety mętne pojęcie o obecnych realiach kiedy nie stykają się "na bieżąco" z różnym problemami czy to studenckiej turystyki plecakowej, czy też prowadzenia non-profitowych obiektów noclegowych. Czasem rzeczywiście wpadnie jakiś dobry pomysł, ale zwykle jest to bujanie w obłokach.
    ...a kto stanął padnie gdzie stał...niestety.

  8. #68

    Domyślnie

    Ja jako były, młody gniewny, czyli obecny kombatant, pytam Cię Marcinie, o jakich czasach mówisz?
    Oczywiście mówię o erze szczęścia, złotym wieku i czasach wolności. Innymi słowy - o każdym poprzednim wrześniu studenckim kiedy nie miałem tylu kolokwiów, i siedziałem w górach. ;-)
    Pozdrawiam z dalekiej północy,
    Marcin.

  9. #69
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie

    Z tej całej dyskusji oraz z własnych obserwacji wynika, że:
    - w Bieszczadach wyścigi szczurów są fajniejsze, bo nie odbywają się w zatęchłych kanałach firmowych, a na tle zielonych pagórasów i wśród ptastwa śpiewu. Tedy zazdroszczę Lucynie;
    - dopływ młodego aktywu do armii taszczącej wory po perciach i zaroślach górskich nie ustaje, a to w wyniku działania tych co zwykle procesów pedagogicznych i społecznych;
    - prawdopodobieństwo znalezienia w górzystych rejonach RP magicznego ogniska z gitarzystą, kobietami i śpiewem jest nadal równe 1. Sprawdzicie to sami

    Te trzy pewne stwierdzenia nastroiły mnie niezwykle pozytywnie do dyskusji, jej uczestników, a także, szerzej, do całego świata. Postanawiam więc zawieźć ten nastrój w góraski jak najszybciej i nosić go sobie w klapie plecaka. Żeby było łatwiej sięgnąć w razie potrzeby :)

    Ponadto wiadomo, że należy:
    - założyć Związek Kombatantów Górskich;
    - ustawowo nakazać zatrudnianie kombatantów należących do ZKG w grupach młodych adeptów wlokących się po górach, ale bezwarunkowo trzymając się zasady - jeden kombatant-dwie adeptki. Adeptom przydzielić po trzy kombatantki;
    - bezzwłocznie udać się w góry w celu liczenia ukrytych w krzolu i jarze plecakowiczów; wyniki opublikować w jednym z pism o zasięgu światowym, np Journal of Bush Tourism, albo Hardcore Walking;
    - zawsze jeździć w góry.
    Powtarzam - zawsze jeździć w góry....
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  10. #70
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Derty
    eden kombatant-dwie adeptki. Adeptom przydzielić po trzy kombatantki;
    czy ja bylabym w takim razie kombatatntką czy adeptką?? ale w sumie tak czy sia jestem poszkodoawana i składam protest!!!!

    Pozdrawiam
    KaHa
    i do zobaczenia gdzies na szlaku :-D

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [Ustrzyki Górne] Hotel Górski
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 22:49
  2. Hotel Górski Wetlina
    Przez poetyckipoeta w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 11:41
  3. Stanisław Górski
    Przez Marcin w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-09-2009, 18:30
  4. IV Krakowski Festiwal Górski 8-10.12
    Przez yasiolek w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2006, 08:16
  5. Przewodnik górski - jak to zrobić?
    Przez Sol w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-02-2006, 17:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •