Strona 22 z 95 PierwszyPierwszy ... 12 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 32 72 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 949

Wątek: Niedźwiedzie i wilki

  1. #211
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    może nie w Bieszczadach.. ale blisko :P ...cytuję portal Wolne Media (http://wolnemedia.net/ekologia/oblawa/)
    ROSJA. Przez cztery dni złożone z 400 wilków superstado terroryzowało w poszukiwaniu jedzenia, miejscowość Wierchojańsk na Syberii. Ofiarą wilków padło 30 koni.

    Do obrony mieszkańców Wierchojańska wynajęto 24 grupy myśliwskie a władze za każdego zabitego drapieżnika płaciły równowartość 1000 zł. Nocą patrolowano teren i strzelano do wilków z helikopterów. Nigdy wcześniej nie słyszano o tak wielkiej sforze. Wilki polują zazwyczaj w niewielkich grupach złożonych z 7-10 osobników. W tym przypadku wszystko wskazuje na to, że kilkadziesiąt sfor połączyło się w jedno wielkie stado.

    Według badającego to niezwykle zjawisko naukowca Waleriusa Geista, przyczyna powstania tak wielkiej sfory leży w braku jedzenia. Temperatury w okolicach Wierchojańska spadły do -49 st. C i nie wytrzymały jej mniejsze zwierzęta jak np. zające, które są podstawowym pożywieniem wilków. Dlatego wilki musiały zmienić taktykę a że były zdesperowane i głodne odważyły się podejść do siedzib ludzkich i zaatakować tak wielkie zwierzęta jak konie.

    Wierchojańsk jest niewielkim miasteczkiem leżącym w odludnej części Syberii. Region ten znany jest nie tylko ze swoich ekstremalnych temperatur, ale także gułagów, do których Stalin zsyłał swoich wrogów. Przy takiej ilości wilków w okolicznych lasach, uciekinier któremu udało się zbiec z obozu i tak był skazany na niechybną śmierć. W Wierchojańsku mieszka obecnie ok. 1300 osób. Mieszkańcy posiadają strzelby, ale wilków było zbyt wiele aby sobie z nimi mogli sami poradzić.

  2. #212
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2010
    Rodem z
    Bieszczady
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Witam
    dzisiaj natrafiłem na tropy niedźwiedzia, który przeszedł przez asfaltową drogę kierunek Lesko-Cisna, w miejscowości Bystre. Tropy prowadziły od Ośrodka Wypoczynkowego w Bystre koło przystanku i wchodziły w las. To zapewne ten sam niedźwiedź, którego tropy już miałem okazję obserwować tej zimy.

  3. #213
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez michałtw Zobacz posta
    Witam
    dzisiaj natrafiłem na tropy niedźwiedzia, który przeszedł przez asfaltową drogę kierunek Lesko-Cisna, w miejscowości Bystre. Tropy prowadziły od Ośrodka Wypoczynkowego w Bystre koło przystanku i wchodziły w las. To zapewne ten sam niedźwiedź, którego tropy już miałem okazję obserwować tej zimy.
    ..taaa.. to ten co chodzi do zelmera na obiady

  4. #214
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    ..taaa.. to ten co chodzi do zelmera na obiady
    Niee, to ten drugi.. co do gajówki na obiady chodzi.

  5. #215
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Bieszczady. Wilki czują się pewnie nie tylko w lesie

    Wojciech Zatwarnicki

    Wilki w Bieszczadach nie są czymś niezwykłym. Dobrze wiedzą o tym hodowcy owiec, czy koni którym wyrządzają wiele szkód. Jednak coraz częściej można je spotkać tam gdzie zwierząt hodowlanych nie ma.

    Wilki czują się coraz pewniej. Nie tylko w lesie.

    W Polanie (gmina Czarna) już kilkakrotnie tej zimy obserwowano wilki na podwórkach oraz na drodze biegnącej przez miejscowość. Działo się to głównie wieczorami i nad ranem.

    - Czują się jak u siebie w lesie – twierdzi Pan Tadeusz jeden z mieszkańców.

    - W nocy usłyszałem, że coś dzieje się na podwórku. Kiedy spojrzałem przez okno, dosłownie zamarłem. Pół metra od drzwi stały dwa wilki. Nie wiedziałem, co mam robić - mówi.

    - Mieszkam w centrum wsi, a nie gdzieś na uboczu. Gdyby ktoś wtedy do mnie chciał wejść, to różnie by to się mogło skończyć. Zresztą to nie był pierwszy raz kiedy do mnie zabłądziły. Podobna historia zdarzyła się w dzień. Wtedy "odwiedziły” mnie trzy sztuki.

    Tymczasem wczoraj, ok. 200 m od budynków mieszkalnych, wilki można było obserwować do woli. Dopiero większa grupa gapiów spłoszyła zwierzęta.


    - Jeśli wilki nie wyrządzają żadnych szkód, nie atakują psów i nie są ośmielone w stosunku do ludzi, czyli schodzą im z drogi, to nie ma powodów do niepokoju i interwencji. Przełom lutego i marca to okres cieczki i większej aktywności wilków. Można je wtedy łatwiej zaobserwować w dzień – uspokaja dr Wojciech Śmietana z Instytutu Ochrony Przyrody PAN w Krakowie.

    Inne zdanie mają mieszkańcy, którzy uważają, że tak bliska obecność wilków spowodowana jest chęcią łatwego zdobycia pożywienia i nie kryją swoich obaw.

    Niezależnie od tego kto ma rację spotkanie z tymi zwierzętami należy zaliczyć do szczególnych.
    http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...DY06/592461730

  6. #216
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Ot zwykły bieszczadnik czyżby ktoś z szanownego grona;;;;http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazk...aadd477f0..gif
    Ostatnio edytowane przez Lisk ; 08-03-2011 o 15:06

  7. #217
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki


  8. #218

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Ślady niedźwiedzia były widoczne w Rymanowie Zdroju na wschodnim stoku góry Zamczyska i na Wołtuszowej. W tej częsci bieszczadów czy też beskidu niskiego niedźwiedzie nie zapędzają się za często.

  9. #219
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez McMichael Zobacz posta
    Ślady niedźwiedzia były widoczne w Rymanowie Zdroju na wschodnim stoku góry Zamczyska i na Wołtuszowej. W tej częsci bieszczadów czy też beskidu niskiego niedźwiedzie nie zapędzają się za często.

    A ślady kota ?

    super powyższy filmik
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  10. #220

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Troche nie czaisz sytuacji, ale nie mam zamiaru Ci tłumaczyć tego. Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 7 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 7 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrowanie a wilki
    Przez yeti w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-01-2007, 23:36
  2. Wilki!!
    Przez ziomalka w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 04:49
  3. Niedźwiedzie w Bieszczadach
    Przez kargul w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-06-2005, 12:25
  4. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 17:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •