Strona 24 z 95 PierwszyPierwszy ... 14 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 34 74 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 949

Wątek: Niedźwiedzie i wilki

  1. #231

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Witam. Chciałbym zadać pytanie komuś kto zna się na menu wilków :) Ponieważ ostatnio spacerując po lasach i łąkach Beskidu Niskiego zauważyłem zjedzonego lisa, któremu ostała się jedynie głowa i ogon. I teraz pojawia się pytanie, czy wilki gustują także w lisach? Wiem, że miałem gdzieś zdjęcie, ale na pewno nie na tym komputerze, postaram się więc jutro wrzucić

  2. #232

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki



  3. #233

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Mój syn widział niedawno niedźwiadka w pasmie Żukowa. Wylegiwał się na skraju polany. Jak się zorientował, że to "coś" co leży , to niedźwiedź, to pobił wszelkie rekordy prędkości w ucieczce do domu :)))

  4. #234
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    To już nawet po bułki nie można wyjść spokojnie
    Niedźwiedź brunatny zaatakował w czwartek na przedmieściach słowackiego miasta Rużomberok starszego mężczyznę - poinformowały miejscowe służby medyczne.
    Nie wiadomo, w jakich okolicznościach doszło do tego ataku. Mężczyzna został dotkliwie pogryziony w nogi i trafił do szpitala.
    Słowackie media zwracają uwagę, że niedźwiedzie coraz częściej schodzą z gór i zbliżają się do osiedli mieszkaniowych w Rużomberok i innych miejscowościach.
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nied...wiadomosc.html

  5. #235
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Sam z siebie by nie pogryzł raczej.
    Niedźwiadek który doszedł do centrum Rzeszowa i się kimną pod krzaczkiem - nikogo nie atakował !

    Lecz mnie tam nie było a specjalistą nie jestem !
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  6. #236

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez McMichael Zobacz posta
    Witam. Chciałbym zadać pytanie komuś kto zna się na menu wilków :) Ponieważ ostatnio spacerując po lasach i łąkach Beskidu Niskiego zauważyłem zjedzonego lisa, któremu ostała się jedynie głowa i ogon. I teraz pojawia się pytanie, czy wilki gustują także w lisach? Wiem, że miałem gdzieś zdjęcie, ale na pewno nie na tym komputerze, postaram się więc jutro wrzucić
    Na pewno wilk jest wrogiem lisa. Na pewno zwalcza go jako konkurencję. W okolicy Warszawy jak w jednym lesie pojawiły się wilki, to lisy wymiotło z tego rejonu, choć bywa ponoć, że lisy specjalnie łażą za wilkami w nadziei, że skorzystają z ich łupu. Zapewne zdarza się to wtedy, gdy lisy są bardzo zdesperowane z powodu głodu. Nie mam na 100% pewnych wiadomości, że wilk również zjada lisa - ale skoro zjada inne psowate i zdarza się u niego kanibalizm...

  7. #237

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    [ - usunąłem OT - bartolomeo]

    Wracając do tematu, pozostawienie z lisa tylko łba i kity również sugeruje wilka, który znany jest z bardzo silnego uzębienia - potrafi przegryźć żebro dorosłego łosia. Ryś takiego uzębienia nie ma, a w niedźwiedzia szczerze wątpię; zapewne zresztą dostałby się też do mózgu.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 18-06-2011 o 09:54 Powód: Usunąłem OT

  8. #238

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Niedźwiedź pozostawiłby myślę jakieś trwalsze tropy, chodź było dość sucho i dookoła śladów nie było widać

  9. #239
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki


  10. #240
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,827

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez Lisk Zobacz posta
    W Bieszczadach też uważajmy
    Niezłe,he he :)
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrowanie a wilki
    Przez yeti w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-01-2007, 23:36
  2. Wilki!!
    Przez ziomalka w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 04:49
  3. Niedźwiedzie w Bieszczadach
    Przez kargul w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-06-2005, 12:25
  4. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 17:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •