Strona 51 z 95 PierwszyPierwszy ... 41 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 61 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 947

Wątek: Niedźwiedzie i wilki

  1. #501
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    w Kalnicy nie ma wolno biegających psów
    a Browar to pies?! no w sumie pies - fajny labrador, przyjaźni się z Blusią i biega po okolicy Kalnicy wolno.
    uważajcie na Borysa, a kudłata P sobie poradzi

    edit: post nie ma żadnego związku z naszym forumowym Browarem - to przypadkowa zbieżność
    Ostatnio edytowane przez Miejscowy ; 27-11-2012 o 19:55 Powód: browar

  2. #502
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    aha w sumie widziałam tego psa -Browara ale nie wiedziałam że on tak ciągle na luzie biega. ale jest raczej z tych przyjaznych, miałam na myśli wolno biegające groźne psy :> hihi tak, uwaga na Borysa -pożera żywcem:) kudłata P -może to jakaś Patologia
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #503
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    amiałam na myśli wolno biegające groźne psy
    Browar z Blusią tworzą dwupsową watahę i są to bardzo groźne psy - mogą zalizać na śmierć! mojego małego podopiecznego musiałem odgradzać od ich jęzorów!
    a serio; ganiają razem przy granicy lasu, ciekaw jestem na ile takie bieszczadzkie psy są świadome zagrożenia?..
    póki co nie zostały pożarte, więc może jakaś psia intuicja, mówi im gdzie i kiedy mogą przebywać a gdzie nie

  4. #504
    Awatar raawek
    Na forum od
    05.2012
    Rodem z
    mazowieckie
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    wilka ostatnio widziałem w okolicy Sinych Wirów, był smukły, szczupły, z ciemną smugą wzdłuż grzbietu, piękny. Gdy mnie zobaczył uciekł bezszelestnie. Niedźwiedzie dawniej towarzyszyły mi na zboczach Chryszczatej, a całkiem niedawno, kilka lat temu, na szlaku z Przełęczy Orłowicza do Jaworzca, raz jeden nawet przy samej Wetlinie w czerwcu na szlaku na Przełęcz Orłowicza, zaraz jak się wchodzi do lasu - niedźwiedzica z jednym młodym - widziałem uciekające brązowe tyłki.

  5. #505
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Zalezione w sieci :)

    Przypomniałem sobie w mig o naszych współforumowiczach którzy chcą gazować i strzelać do niedźwiedzi
    "...Syberyjska zbroja do polowania na niedźwiedzie. XIX wiek..."


    zbroja na niedźwiedzia.jpg
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  6. #506
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    mistrzostwo!!!

    Raawek, masz dużo szczęścia:) ja nie widziałam nigdy miśka ale miałam z nim małe spotkanko w maju tego roku, które wydaje mi się że było straszniejsze niż spotkanie oko w oko. opisywałam na forum w swoim wątku. spałam samej w namiocie na skraju wsi niedaleko lasu. gdy z lekka zaczynało świtać o 4 rano wyszłam za potrzebą przed namiot. wtedy zaczęła się wymiana zdań, która trwała powiedzmy 5 minut (choć czas w takiej sytuacji jest pojęciem szczególnie względnym) i nie ukrywam że jednak misiek był znacznie głośniejszy:)) oczywiście ryczał do mnie bo zaczął jak zrobiłam pół kroku z namiotu:) po dłuższej chwili daliśmy sobie spokój i udaliśmy się w dalszą drzemkę (z pełnym pęcherzem:( ). na drugi dzień ludzie potwierdzili że słyszeli (za dnia) niedźwiedzia.
    Co do Sinych Wirów.. tam wlaśnie pierwszy raz w życiu usłyszałam wyjącą watahę nocą -niesamowite...
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 29-11-2012 o 19:21
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #507
    Awatar raawek
    Na forum od
    05.2012
    Rodem z
    mazowieckie
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Szczęścia troszkę miałem, ale nie tak dużo. Dość długo chodzę po Bieszczadach, zdarzało mi się tam pomieszkiwać też, ale jeżeli chodzi o wilki i niedźwiedzie - zwykle spotykałem tylko ślady, widziałem je "na żywo" tylko kilka razy i to nie na tyle blisko, żebym mógł np. zrobić dobre zdjęcie. Tak że nie wiem, czy mam aż takie szczęście w spotykaniu tych kolegów Do innych zwierząt owszem, mam dużo szczęścia, lubię je podglądać i udaje mi się, ale do tych dwóch kultowych bieszczadników mam właśnie go mniej. Pozdrówka.

  8. #508
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    do pięknych bieszczadzkich zwierząt które równie trudno (a nawet najtrudniej) spotkać dodałabym rysia -najpiękniejsze i najdumniejsze ( :) ) zwierzę Bieszczadów, którego widziałam tam tylko raz i to z bardzo daleka (a nie tak dawno inny ryś przebiegł drogę chłopakowi który jechał na jaworzec:) . chciałabym też zobaczyć żbika:) co do twojego podpisu, jestem związana ze schroniskiem pod rawką. a co do zdjęcia -mamy taki sam namiocik hihi. pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 01-12-2012 o 17:06
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #509
    Awatar raawek
    Na forum od
    05.2012
    Rodem z
    mazowieckie
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Tego namiociku już dawno nie mam, służył mi, niech policzę..1..2..3..4..czyli ...30 lat temu, byłem, wtedy prawie dzieciakiem i zaczynałem dopiero poznawać swoje bieszczady, czyt. samego siebie )). W nocy było w nim zimno, nie miał tropiku, w dzień gorąco. Teraz towarzyszą mi marabuty). W górach bywam od dwóch lat rzadziej z prozaicznego powodu, się ożeniło i urodził nam się (..i górom) mały, nowy bieszczadnik. Ma dwa lata z kawałkiem, ale mam nadzieję, że latem pozna życie namiotowe, najprawdopodobniej nad Osławą. Rawki, rawki..lubię, dawniej sporo się w nich siedziało, najprzyjemniej późną jesienią oraz z końcem zimy, początkiem wiosny, pusto i cicho. Za to w sezonie natłoku wycieczek autokarowych i nie tylko - Rawki raczej omijam;-). A co do miśków, w okolicy Rawek, schroniska zawsze się kręciły, a jeszcze bardziej przy kontenerze na śmieci na przełęczy, niżej.
    Ostatnio edytowane przez raawek ; 02-12-2012 o 01:33 Powód: dodano cóś

  10. #510
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Około cztery dni temu znajomy pod pasmem Otrytu był w okolicach linii drzew z psem ... Pies podbiegł pod las i zaczął obszczekiwać i biegać wzdłuż linii drzew ... tak rozwścieczył niedźwiedzia że ten wyszedł z lasu i zaczął atak ... pies był szybszy od właściciela w powrocie do domu :) Obaj cali i kumpel i pies ...

    Wnioski niech każdy sobie sam wyciągnie :)

    w tym samym tygodniu została zagoniona sarna pod domy. Trój nożna sarna wisiała rozszarpana / zjedzona na siatce. Trój nożna ? Czwarta noga leżała w dużej odległości przy sanie. Podejrzanymi konsumpcji sarny są wilki ...


    Świerze informacje z doliny Sanu ....
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 3 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 3 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrowanie a wilki
    Przez yeti w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 00:36
  2. Wilki!!
    Przez ziomalka w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 05:49
  3. Niedźwiedzie w Bieszczadach
    Przez kargul w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-06-2005, 13:25
  4. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 18:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •