Strona 76 z 95 PierwszyPierwszy ... 26 66 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 86 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 947

Wątek: Niedźwiedzie i wilki

  1. #751
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    A tu pogonił niedźwiedź... a może chciał tylko sobie pojeździć na rowerze?
    https://www.youtube.com/watch?v=jcWZHIGrpSI
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #752
    Bieszczadnik Awatar michalN
    Na forum od
    07.2008
    Rodem z
    kielce
    Postów
    217

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    wygląda mi to na ordynarny fotomontaż

  3. #753
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez michalN Zobacz posta
    wygląda mi to na ordynarny fotomontaż
    Dokładnie,

    misiek fruwa w powietrzu.
    Nie zawsze trzeba mówić co się wie,ale zawsze trzeba wiedzieć co się mówi.
    Klaudiusz

  4. #754
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Rosjanie - co to za ludzie ? https://www.youtube.com/watch?v=ovuxvYLU1A0

  5. #755
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Tam
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Proponuję nie robić śmietnika z tego wątku bo już nie długo nie będzie po co tu zaglądać.

  6. #756
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Good point. To forum "Fauna i flora Bieszczadów", więc tematy zwierzęce, ale okołobieszczadzkie uprasza się omawiać w innych miejscach.

  7. #757
    Bieszczadnik Awatar michalN
    Na forum od
    07.2008
    Rodem z
    kielce
    Postów
    217

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    W ramach rehabilitacji za zaśmiecanie, aktualne info medialne o misiach (z literówką, ale uważam, że słowo biedźwiedź jest tak ładne, że nie warto do poprawiać)

    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/new...ja,nId,1572571

    Misie jeszcze nie śpią, gągoły już zimują
    Bytujące na Podkarpaciu biedźwiedzie nadal są aktywne. W ostatnich dniach misie swoje tropy zostawiły m.in. w Bieszczadach. Natomiast ponad 1,5 tys. ptaków, m.in. gągołów, łabędzi niemych i kormoranów, rozpoczęło zimowanie nad zbiornikiem wodnym w Myczkowcach.
    Po ostatnich opadach śniegu na świeże tropy niedźwiedzi natrafiono w lasach kilku bieszczadzkich nadleśnictw. Drapieżniki nadal intensywnie żerują - powiedział rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
    Rzecznik przypomniał, że podkarpackie misie w sen zimowy zapadają dopiero wtedy, kiedy spadnie co najmniej pół metra śniegu, a przez kilka dni termometry będą pokazywały poniżej 10 stopni mrozu.
    Jeszcze kilka lat temu na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, bytowało niespełna 100 niedźwiedzi. Obecnie jest ich 150. W lasach Podkarpacia skupione jest ponad 90 proc. polskiej populacji tego drapieżnika. Dorosłe osobniki ważą ok. 300 kg, żyją do 50 lat.
    Odmiennie zachowują się natomiast ptaki. Ponad półtora tysiąca ptaków, m.in. gągołów, łabędzi niemych i kormoranów, rozpoczęło już zimowanie nad sztucznym zbiornikiem wodnym w Myczkowcach w Bieszczadach. Większość z nich przybyła z krajów skandynawskich lub z północnej Polski.
    Ptaki pojawiły się na początku grudnia. Do swoich miejsc gniazdowania wrócą wczesną wiosną - zauważyła Iwona Hawliczek z PGE Energia Odnawialna SA oddział w Solinie, która zarządza zespołem zbiorników wodnych Solina-Myczkowce.
    Sztuczny zbiornik w Myczkowcach jest jedynym miejscem w Bieszczadach, gdzie zimują ptaki z północnej Europy. Spływająca do jeziora woda z elektrowni w Solinie podnosi nieco temperaturę w tym zbiorniku, dzięki czemu - w przeciwieństwie do Jeziora Solińskiego czy Sanu - bardzo rzadko zamarza - dodała Hawliczek.
    Podkreśliła, że elektrownia w Solinie, podobnie jak w poprzednich latach, zamierza pomagać przetrwać zimę ptakom. W ubiegłym roku ptaki dokarmialiśmy m.in. pszenicą i kukurydzą. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, tej zimy postąpimy podobnie - podkreśliła Hawliczek.
    Według szacunków ornitologów, aktualnie w Myczkowcach zimuje m.in. 160 gągołów, 500 łabędzi niemych oraz 200 kormoranów. Zbiornik wodny w Myczkowcach wybudowano w 1960 roku. Jego powierzchnia wynosi 200 hektarów, a głębokość dochodzi do 20 metrów.
    Od kilku dni w górnych partiach Bieszczad leży kilka centymetrów śniegu. W regionie rano temperatury powietrza spadły już do minus sześciu stopni Celsjusza.

  8. #758
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Ja nie wiem co za rewelacje ludzie mają (autorzy artykułu za podesłanie którego Tobie dziękuję). Spadło kapkę śniegu i widać ślady niedźwiedzi na nim! Ojoj. Przez całą zimę 2013/2014 na śniegu widywałam tropy niedźwiedzi. Nie ważne czy był to listopad, grudzień, styczeń, luty czy marzec -tropy były cały czas, ponieważ wiele niedźwiedzi nie zapadło w sen zimowy (źródło: rozmowa z leśnikami) -gdyż nie było do tego dostatecznych warunków. To wtedy miśki były złe. A teraz mamy początek grudnia, śniegu tyle co nic i nie zapowiadają żeby go przybyło.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #759
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Ja nie wiem co za rewelacje ludzie mają (autorzy artykułu za podesłanie którego Tobie dziękuję). Spadło kapkę śniegu i widać ślady niedźwiedzi na nim! Ojoj. Przez całą zimę 2013/2014 na śniegu widywałam tropy niedźwiedzi. Nie ważne czy był to listopad, grudzień, styczeń, luty czy marzec -tropy były cały czas, ponieważ wiele niedźwiedzi nie zapadło w sen zimowy (źródło: rozmowa z leśnikami) -gdyż nie było do tego dostatecznych warunków. To wtedy miśki były złe. A teraz mamy początek grudnia, śniegu tyle co nic i nie zapowiadają żeby go przybyło.
    Czy to nie w zeszłym roku niedźwiedź doszedł do Rzeszowa i wylegiwał się na jakimś rondzie ?!
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  10. #760
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    "Wilcza kolęda" ze strony Bieszczadzkiego Parku Narodowego:
    a o niedźwiadkach jest odcinek XI (człowiek też tam występuje - może ktoś się rozpozna ):))

    http://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1621&Ite mid=1


    Ostatnio edytowane przez asia999 ; 26-12-2014 o 22:35

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrowanie a wilki
    Przez yeti w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 00:36
  2. Wilki!!
    Przez ziomalka w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 05:49
  3. Niedźwiedzie w Bieszczadach
    Przez kargul w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-06-2005, 13:25
  4. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 18:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •