Strona 88 z 95 PierwszyPierwszy ... 38 78 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 947

Wątek: Niedźwiedzie i wilki

  1. #871
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    kurede, i ja niedawno miałem, mrożącą krew, przygodę z panem misiem. Szedłem sobie łąką. Słonko, świeże powietrze, świetna widoczność, niedaleko lis sobie poluje na coś w ziemi. Sielanka. Idę sobie tak dalej łąką tą pod górkę, patrzę w górę, a tam, przy samej granicy lasu, na tle horyzontu, odcina się wyraźnie, ciemny, kulisty, zwalisty kształt! Jakieś 100 metrów ode mnie. Większy trochę od wilka, musi nieduży niedźwiedź, myślę. Idę dalej bez strachu, a tu on nagle staje na tylnych łapach! Wyczuł mnie z tak daleka?! Nie, jednak nie..., nie nie dźwiedź to był, to leśniczy srał.

  2. #872
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    "Jedzenie pozostawione w bagażniku zaparkowanego samochodu zwabiło bieszczadzkiego niedźwiedzia, który chcąc się dostać do jadła zniszczył auto. Nie miał kluczyków to postanowił zrobić włam – podaje na Facebooku Nadleśnictwo w Cisnej (Bieszczady). Do zdarzenia doszło na terenie nieistniejącej już wsi Łopienka.
    Jak podaje Nadleśnictwo w Cisnej turyści zostawili w bagażniku zaparkowanego samochodu jedzenie, które tak pięknie pachniało, że zwabiło niedźwiedzia. "A że miś nie miał kluczyków, to postanowił zrobić włam" – podaje nadleśnictwo. Na opublikowanych fotografiach widać oberwany tylny zderzak auta. "Takie chuligaństwo się pojawiło w Bieszczadach" – podsumowuje nadleśnictwo."

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...side_najnowsze

  3. #873

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Znów wszystkiemu winne wilki . . .
    Jakoś mnie nie przekonują wypowiedzi myśliwych: . . . dziki są wychudzone, bo uciekają przed wilkami . . .

  4. #874
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Wczoraj między Ustrzykami Górnymi a Bereżkami spotkałem niedźwiedzicę z trzema młodymi. Krótki filmik ze spotkania tu: https://youtu.be/X1TEemonmTQ
    Prawdopodobnie to te same, które widziałem w ubiegłym roku w sierpniu, tylko wtedy młodych było cztery i były o połowę mniejsze. Ciekawe gdzie się ten czwarty zapodział.

  5. #875
    Bieszczadnik Awatar mazg
    Na forum od
    01.2008
    Postów
    106

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Piękne misie, ktoś miał rację- misi coraz więcej, w lipcu na drodze na Dwernik również widzieliśmy zestaw 1+3. ps. kamerka dobrze się spisuje...

  6. #876
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Krótki fragment z wywiadu "Bać się wilka? Od czasów wojny w całej Europie wilki zaatakowały ludzi tylko cztery razy. W Hiszpanii" z dr. hab. Krzysztofem Schmidtem z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Mały fragment na zachętę:

    – Wróćmy do informacji z portalu Podkarpacie24.pl. Cytowany tam Łukasz Sawiński, przedstawiany jako „człowiek bardzo blisko związany z bieszczadzkimi lasami”, mówi: „Zwiększenie populacji wilka to zagłada dla jelenia, sarny, żubra, łosia, bobra, zająca. Ochrona w ten sposób, jaki obecnie mamy w kraju, doprowadzi do zmniejszenia populacji innych zwierząt, nie tylko płowej, czarnej, drobnej czy też ptactwa. Ochrona wilka to zagłada dla rysi, które polują w dużej mierze na sarny, czekając na gałęziach drzew, zagłada niedźwiedzi, odejdą z naszego terenu i pójdą w inny teren lub za granice, zagłada żbika, którego i tak mamy mało. Ochrona wilka w obecnym stanie to zagłada innych rodzimych drapieżników”. Ile w tym prawdy?

    – Zero. Absolutne zero.
    Całość tutaj.
    Czterech panów B.

  7. #877
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Krótki fragment z wywiadu "Bać się wilka? Od czasów wojny w całej Europie wilki zaatakowały ludzi tylko cztery razy. W Hiszpanii" z dr. hab. Krzysztofem Schmidtem z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Mały fragment na zachętę:


    Całość tutaj.
    Niestety artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów :(
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #878
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Pięciu osobom mogę wysłać oficjalnego linka z odblokowanym dostępem. Potrzebuję maila od zainteresowanych, najlepiej na PW.
    Czterech panów B.

  9. #879
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    "Dwóch pilarzy, którzy pracowali w lesie niedaleko Brzozowa w województwie podkarpackim, zostało w poniedziałek zaatakowanych przez wilki. Mężczyźni mieli przez kilkanaście minut bronić się piłami spalinowymi przed agresywnymi zwierzętami."

    https://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/p...-wilki/q7p3mq5



  10. #880

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Najbardziej w tym niespodziewanym wydarzeniu zaskoczyło mnie, że wypowiada się na ten temat prokurator. Z jakiego tytułu? Wilki będą odpowiadać karnie? A co się okazuje:


    "Tymczasem, jak donosi portal naTemat.pl, prokuratura Rejonowa w Brzozowie nie prowadzi żadnego postępowania w związku ze zdarzeniem w lesie, a wypowiedź prokuratora Bobola, jak słyszę, była całkowicie nieuprawniona (...) Prokurator udzielił mediom informacji w sposób bezprawny, bez wiedzy i zgody kierownictwa jednostki. To jest całkowicie samowolna i nieuprawniona wypowiedź. Prokurator popełnił przewinienie dyscyplinarne., w związku z tym już trwa postępowanie wyjaśniające. Prokurator został zobowiązany do przedstawienia wyjaśnień na piśnie – mówi naTemat Prokurator Rejonowy Zbigniew Piskozub.
    Internauci błyskawicznie doszukali się informacji, że Marcin Bobola sam jest myśliwym."
    https://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/s...sliwym/9qcwlx5

    Tymczasem w Nadleśnictwie mówią tak:
    "Wilki podchodziły do pilarzy, ale nie zaatakowały. Ustąpiły i oddaliły się od mężczyzn gdy zostały przestraszone piłami. Oczywiście należy to uznać za nienaturalne zachowanie wilków. One powinny uciekać od człowieka i wydających dźwięki narzędzi – mówi Tomasz Masłowski, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Brzozów."
    https://esanok.pl/2021/wilki-chcialy...eo-00e7ts.html

    A wniosek o odstrzał już złożony przez burmistrza.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrowanie a wilki
    Przez yeti w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 00:36
  2. Wilki!!
    Przez ziomalka w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 05:49
  3. Niedźwiedzie w Bieszczadach
    Przez kargul w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-06-2005, 13:25
  4. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 18:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •