Strona 8 z 95 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 58 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 947

Wątek: Niedźwiedzie i wilki

  1. #71

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Cytat:
    W Bieszczadach obudziły się niedźwiedzie

    Krzysztof Potaczała
    I nie tylko w Bieszczadach...szurając po Orawie kolega napotkał świeżutkie ślady w sobotę 7 lutego...a ja dostałem pamiątkowe fotki:
    http://tiny.pl/v8rf i http://tiny.pl/v8r5

  2. #72
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    cytuję za e-sanok:

    ''A jednak niedźwiedzie chodzą stadami
    (16-02-2009 )



    BIESZCZADY. Niecodzienne spotkanie ośmiu niedźwiedzi przy paśniku, gdzie leśnicy wykładają karmę dla jeleni zaobserwował w ubiegłym tygodniu leśniczy Teodor Furs z Buka (Nadleśnictwo Cisna). Dwie dorosłe niedźwiedzice wraz z szóstką swego potomstwa obżerały się kukurydzą i burakami.

    Jedna z nich to na pewno „Solina”, którą można poznać po obroży z nadajnikiem telemetrycznym, wodząca za sobą trójkę rocznych misiów, druga zaś widywana jest w towarzystwie swych zeszłorocznych bliźniaków i trzymającego się wciąż matki starszego „piastuna”. Trojaczki to wielka rzadkość u niedźwiedzi, a już spotkanie w jednym miejscu tak „rodzinnego” towarzystwa jest wielką przyrodniczą ciekawostką, zwłaszcza, że muszą one bytować na tym samym, niezbyt rozległym terenie Nadleśnictwa Cisna. A przecież stare leśne porzekadło mówi, że „niedźwiedzie nie chodzą stadami”.
    Od kilku dni, po obfitych opadach śniegu, niedźwiedzie znów zaszyły się gdzieś w leśnym gąszczu, zapadając pewnie w kolejną tej zimy drzemkę.

    Edward Marszałek
    rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

  3. #73
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    http://www.krosno.lasy.gov.pl/web/rd...no/aktualnosciWilk utonął w nurtach Wetliny
    Znane są już wyniki sekcji martwego wilka znalezionego przed tygodniem nieopodal siedziby Nadleśnictwa Wetlina w nurcie potoku o tej samej nazwie. Prawdopodobna przyczyna śmierci to utonięcie spowodowane szokiem termicznym podczas ataku na jelenia w głębokiej wodzie.
    Nie każdy wilczy atak na jelenia jest udany. Bywa, że w czasie walki nawet tęgi basior może polec od uderzenia jeleniej racicy. Tak mogło być i tym razem w Wetlinie, gdzie wataha „wjechała” na tęgim byku niemal do centrum wsi. Nocą nikt nie słyszał odgłosów walki, ale kilka dni później na środku rzeki, nieopodal mostu, ktoś wypatrzył ścierwo wilka opłukiwane wodą. Po przeprowadzeniu weterynaryjnej obdukcji okazało się, że martwy drapieżnik był w doskonałej kondycji, bez obrażeń, miał jedynie niewielki obrzęk płuc. Jego pusty żołądek świadczył o głodzie, który pchał go do walki o zdobycz, zaś w pysku kurczowo zacisnął pęk jeleniej sierści, świadczący o tym, że tę zdobycz miał już niemal w garści. Być może uderzony racicą, wpadł do rzeki, gdzie utonął. Inna hipoteza zakłada szok termiczny w czasie walki z jeleniem w głębokiej na ponad metr lodowatej wodzie.
    - Na szok termiczny wskazuje niewielka ilość spienionego płynu w drogach oddechowych, sierść jelenia między zębami wilka i jednocześnie całkowicie pusty żołądek, a także miejsce odnalezienia martwego ciała na dnie potoku w pobliżu upolowanego jelenia. – napisał w protokole oględzin dr Wojciech Śmietana z Instytutu Ochrony Przyrody PAN.
    W każdym razie martwy wilk nie wziął już udziału w uczcie, którą jego wataha „wyprawiła” na zabitym około 100 metrów wyżej jeleniu.
    Basior liczył sobie 4 lata, ważył 35 kilogramów. Skórę z niego przekazano do ekspozycji Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #74

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Wilki podchodzą już naprawdę blisko.W zeszłym roku nad ranem,praktycznie w samej Cisnej(na wylocie do Dołżycy przed stacją paliw)na srodku drogi wilk wcinał psa.
    Nie wiem,czy to prawda,ale psie mięso podobno wilki uwielbiają:(

  5. #75
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    my też będziemy wcinać psy jak nas kryzys dopadnie... to normalka... nie przejmuj się..., człowiek jest bardzo żylasty.

  6. #76

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    my też będziemy wcinać psy jak nas kryzys dopadnie... to normalka... nie przejmuj się..., człowiek jest bardzo żylasty.
    ...tia,jednak ja nie jestem żylasty:)

  7. #77
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Taa,i na szczęście ..szybko biegasz!

  8. #78

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Taa,i na szczęście ..szybko biegasz!
    WUKA.....jak chcesz sobie w Biesach popatrzeć na basiora to w Cisnej w przeciwnym kierunku do Biegu Rzeźnika,w Hotelu Nadleśnictwa są dwa wypchane wilki...jeden to naprawdę robi wrażenie!

  9. #79
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Widziałam kilka razy żywe więc wypchany to tylko może portfel zrobić na mnie wrażenie,ale też bez emocji !

  10. #80

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Widziałam kilka razy żywe więc wypchany to tylko może portfel zrobić na mnie wrażenie,ale też bez emocji !
    No dobra...już o niczym wypchanym na tym forum nie powiem

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrowanie a wilki
    Przez yeti w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 00:36
  2. Wilki!!
    Przez ziomalka w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 05:49
  3. Niedźwiedzie w Bieszczadach
    Przez kargul w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-06-2005, 13:25
  4. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 18:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •