Strona 61 z 95 PierwszyPierwszy ... 11 51 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 71 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 947

Wątek: Niedźwiedzie i wilki

  1. #601
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Ciekawe uwagi odnośnie niedźwiedzi.

    Odnośnie postu Mafioso nr 591, na 100% nie jest to ślad niedźwiedzia. Borsuka też nie bo wskazuje na 4 pazury. To ślad raczej psa (jest bardziej szeroki niż długi), mniejsze szanse że ewentualnie wilka (pazurki niezłe ale pieski też takie miewają)
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  2. #602
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki


  3. #603
    aniab
    Guest

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Ja mieszkam w Bóbrce nad j myczkowieckim i dwa tygodnie temu jadąc z Ustrzyk Dln przez Łobozew normalną drogą spotkałam misia, który majestatycznie przeszedł mi przed samochodem. Hmm robi wrażenie:)
    z tego co wiem to na Bazylach mieszka matka misiowa z dzieckiem 2 letnim już chyba. Chwila niezapomniana, ale nie chciałabym się z nim spotkać w lesie...

  4. #604
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Kilka dni temu niedźwiadek przebiegł przez pole namiotowe w Duszatynie. Mamy nie widziano.
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  5. #605
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Zdj__cie0014.jpg misiek z Magurycznego - okolice Smolnika nad Osławą, ma dużą łapkę i ostre pazurki
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #606
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    "Szansa spotkania niedżwiedzia istnieje w Bieszczadach prawie wszędzie. Są jednak miejsca uważane za mateczniki, gdzie zwierzęta te przebywają najchętniej - tam najczęściej zimuja, rozmnażają się i poszukują pokarmu. Panuje opinia, że każdego roku 5-8 osobników utrzymuje się w masywie Tarnicy, Halicza i Bukowego Berda. Dotyczy to północno-wschodniej, bardziej zalesionej części masywu. Mateczniki upatruje się także w lasach Otrytu, Magury Stuposiańskiej, w obrębie lesistych wzgórzi dolin na północ od Połoniny Wetlińskiej, w pasmie granicznym Wielka Rawka-Rabia Skała-Płasza, w lasach Łopiennika, Durnej, Korbani, Wołosania oraz Chryszczatej (w 1975r. w masywie Chryszczatej zarejestrowano 8 niedżwiedzi ). Część spośród niedżwiedzi bieszczadzkich to niewątpliwie osobniki tylko okresowo zachodzące z innych obszarów karpackich, zwłaszcza ze wschodnich Karpat ukraińskich. ogólnie biorąc, drapieżnik ten nie stwarza poważnej grożby dla miejscowych osadników, pasterzy ani też dla licznych turystów. Wprawdzie od czasu do czasu dochodzą sygnały o okazach mniej spokojnych, napastujących bydło, owce czy też demolujących pasiekę, nie są to jednak przypadki nagminne i nie stwarzają większego problemu."
    Cytat pochodzi z tomiku " Przyroda polska-Bieszczady" z roku 1986 (III wydanie). Liczbę bieszczadzkich niedżwiedzi oceniano wtedy na 25-30 osobników. Minęło trochę czasu, więc nie wszystko jest aktualne. Co Wy na to ?

  7. #607
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    misiów jest na pewno więcej, niektórzy twierdzą, że 3-4 razy więcej... A lokalizacje - no cóż, spotkać misia można wszędzie... Ja spotykałem 20-30 lat temu (kiedy intensywnie bywałem w Bieszczadach) w okolicach Bereżek i w masywie Magury Stuposiańskiej, ponad Pszczelinami. Pamiętam, jak razu jednego miś spacerował (dorodny samiec musiał być, bo tropy wielkie) po obwodnicy, tuż za Bereżkami - między wsią a pierwszym mostem na Wołosatym... Szedł grzecznie poboczem, ale ślady były potężne...
    Pozdrawiam
    mj

  8. #608
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    No wiadomym jest, że miśki są wszędzie w Bieszczadach, tak jak i wilki. Tropy można zobaczyć wszędzie. Zwierzę nie ma granic, przemieszcza się, stada zahaczają o siebie. Tropy widywałam od północy Bieszczadów po południe, od wschodu po zachód i w środku. Miśki są dosłownie wszędzie, choćby były to drobne ilości. Ale nie ma co wpadać w obsesje. I tak zobaczy takiego jedna osoba na 100 z tego forum.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #609
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Ano, prowda Ja, choć ślady widywałem parokrotnie i parokrotnie misia z krzaków spłoszyłem, nigdy go jednak nie widziałem.
    Pozdrawiam
    mj

  10. #610
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez Lisk Zobacz posta
    "...Do ataków niedźwiedzi na ludzi dochodzi dość często, także w naszym kraju. ..." :) dwa przypadki to jest dość często Z czego jeden to chodził zbierać zrzuty jeleni a drugi od 4:00 chodził po lesie w poszukiwaniu grzybów
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrowanie a wilki
    Przez yeti w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-01-2007, 23:36
  2. Wilki!!
    Przez ziomalka w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 04:49
  3. Niedźwiedzie w Bieszczadach
    Przez kargul w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-06-2005, 12:25
  4. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 17:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •