Strona 95 z 95 PierwszyPierwszy ... 45 85 88 89 90 91 92 93 94 95
Pokaż wyniki od 941 do 947 z 947

Wątek: Niedźwiedzie i wilki

  1. #941
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    No to parę dodatkowych informacji (a sa i takie, że obrażenia głowy powstały po wsadzeniu jej do gawry ):
    https://lutowiska.krosno.lasy.gov.pl...t/kilka-faktow

  2. #942
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Na Wyborczej jest wywiad z drugim członkiem tej zaatakowanej pary, tym, który nie odniósł obrażeń. Niestety w płatnej części serwisu Kilku osobom mogę przesłać udostępnienie, ale nawet wówczas trzeba się przedrzeć przez całą serię zgód i zezwoleń.

    Mały wycinek tekstu:

    Niedźwiedź zaatakował aktywistę z Dzikich Karpat. "To nasza wina, popełniliśmy błąd, nie zachowaliśmy ostrożności"

    Jesteśmy aktywistami inicjatywy Dzikie Karpaty i próbujemy zadbać o ochronę pozostałości Puszczy Karpackiej. Często stawia nas to w opozycji do leśników, którzy prowadzą w tych miejscach intensywną wycinkę drzew. Także mateczników niedźwiedzi. W tym roku, latem, nasi aktywiści odkryli gawrę niedźwiedzia w wydzieleniach, w których toczyła się wycinka. Drzewa były wycinane nawet w odległości 60 m od gawry. Zgłosiliśmy to do Nadleśnictwa Lutowiska i do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, postulując utworzenie tam strefy ochronnej. W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, że rozpoczynają "działania z urzędu". Ale nie było tam nic o tym, że będzie tworzona strefa ochronna. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez nadleśnictwo, prace tam miały się zakończyć ostatniego dnia października. Wiedząc o tym, że Lasy Państwowe czasami coś deklarują, a postępują inaczej, postanowiliśmy sprawdzić, czy w tym wydzieleniu prace się faktycznie zakończyły. Dlatego tam poszliśmy.
    O wsadzaniu głowy do gawry nic nie ma.
    Czterech panów B.

  3. #943

    Na forum od
    09.2016
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Witam! Jak widać cała historia nabiera rumieńców; ) https://nowiny24.pl/fotopulapka-uchw...ar/c1-18074179

  4. #944
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2020
    Postów
    141

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez barti Zobacz posta
    cała historia nabiera rumieńców
    Faktycznie: "...rany szarpane i kąsane twarzoczaszki, urazy oczodołów, przedramienia i pleców..." (cytuję za "Gazetą Bieszczadzką")

  5. #945
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Czy gdybym powiedział, że w ostatnich latach w Polsce co roku, w taki czy inny sposób giną setki wilków, to ktoś z Was by mi uwierzył?

  6. #946
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Nie mam pretensji o to, że mój wpis przechodzi bez echa. Kto to tak naprawdę może wiedzieć ile wilków jest w kraju? Zapytałem bo tu i tam człowiek się spotyka z myśliwymi, ma ich wśród znajomych i czasem uda się zasięgnąć ich opinii. Największe zaufanie mam do jednego z nich, akurat tego który ma najlepszy przegląd sytuacji. To nie są oczywiście jakieś dane oficjalne a jedynie szacunki oparte na wymianie poglądów z kolegami z różnych stron kraju. W Polsce jest około 2500 kół łowieckich i we wszystkich coś wiedzą o wilkach. Ktoś kto nie zna środowiska myśliwych nawet nie przypuszcza jak dużo wiedzą. Oficjalnie podaje się liczbę 140 wilków rocznie, które zostały (powiedzmy) zastrzelone pomyłkowo. Zero to nic więc 140 czy o jedno zero więcej, jaka to różnica. Nie podaje już nawet opinii, że ta cyfra jest znacznie zaniżona. To tyle.

  7. #947
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Nie wiem ile setek ginie. Nie mam, nie dotarłem do wiarygodnych danych. Jak myśliwy chce, a prawie każdy chce, mieć trofeum myśliwskie, to znajdzie sposób... Ja jedynie mogę ze swojej strony te 1,5 % na Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" zapisać.
    https://www.facebook.com/SDNWILK/?locale=pl_PL
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 4 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 4 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrowanie a wilki
    Przez yeti w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 00:36
  2. Wilki!!
    Przez ziomalka w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 05:49
  3. Niedźwiedzie w Bieszczadach
    Przez kargul w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-06-2005, 13:25
  4. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 18:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •