Strona 1 z 11 1 2 3 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 108

Wątek: Rykowisko jeleni

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Tam
    Postów
    63

    Domyślnie Rykowisko jeleni

    Bardzo ciekawi mnie ten temat, bo jest to chyba najpiekniejsze i najbardziej emocjonujace misterium przyrody. Gdzie w bieszczadach watro wybrac sie aby posluchac tego koncertu? Czy sami go kiedys doswiadczyliscie?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Cytat Zamieszczone przez Radek Zobacz posta
    Bardzo ciekawi mnie ten temat, bo jest to chyba najpiekniejsze i najbardziej emocjonujace misterium przyrody. Gdzie w bieszczadach watro wybrac sie aby posluchac tego koncertu? Czy sami go kiedys doswiadczyliscie?

    Taaaak. Kiedyś nocowaliśmy pod schroniskiem w Jaworzcu. Szlajały sie dookoła dwa jelenie - jeden z prawej, drugi z lewej, jeden z cienkim głosem, drugi z grubym. Tak sobie gadały, że przez cała noc nie mogłam spać.
    A w ogóle to jelenie często można usłyszeć - podejście do rykowiska jest trudne dla osoby niedoświadczonej i chyba nie do końca bezpieczne. Słyszałam je także w dużej ilości na polance obok schroniska pod Rawkami. I w dolinie Sanu.
    Trzeba chodzić tam, gdzie jest pusto i zachowywać się cicho, to można usłyszeć, jak sobie ryczą.

    Pozdrawek
    madzia

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Cytat Zamieszczone przez dziabka1 Zobacz posta
    Trzeba chodzić tam, gdzie jest pusto i zachowywać się cicho, to można usłyszeć, jak sobie ryczą.
    Ja doświadczyłam ale nie w Bieszczadach a w Magurze Spiskiej. Przy pięknej pogodzie spaliśmy pod gołym niebem i bardzo nam było nieswojo jak dosłownie tuż obok nas w krzakach coś ryczało "na cały regulator".
    Namiot daje choćby iluzoryczną osłonę.

    Pozdrowienia

    Basia

  4. #4

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Ja mam słuchowisko przed domem

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Tam
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Myśle, że z tym ''bezpieczeństwem'' to troche przesadziłaś :) . Nie ma żadnego zagrożenia ze strony jelenia, która sam zwiewa jak tylko wyczuje człowieka, a zmysł węchu ma niesamowity . Dlatego też osoby niedoświadczone z powodzeniem mogą sobie siedzieć w schronisku np Kolibie na Magurze Stuposiańskiej i słuchać jelenich ryków, a nie zapuszczać sie w las. Właśnie podobno aktualnie tam są najlepsze rykowiska w bieszczadach.

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Tam
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Panie Krzysztofie, a ilu grajków zazwyczja tworzy to słuchowisko?:) Z każdym rokiem chyba coraz mniej ? :(

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Tam
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Magura Spiska to też piękny teren :) Byłem tam na nartach i tropów jeleni moc, wilczych zreszta też sporo co mnie bardzo ucieszyło.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Cytat Zamieszczone przez Radek Zobacz posta
    Myśle, że z tym ''bezpieczeństwem'' to troche przesadziłaś :) . Nie ma żadnego zagrożenia ze strony jelenia, która sam zwiewa jak tylko wyczuje człowieka, a zmysł węchu ma niesamowity .
    Chodzi o to, że jak się stado spłoszy, to może pobiec w twoją stronę, a wtedy zostaje z ciebie gustowny placuszek :) Poza tym - szkoda płoszyć, dlatego lepiej nie podchodzić, jak się nie umie. Ja, na przykład, nie umiem :)

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2008
    Rodem z
    Tam
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Zabłysne wiedzą i wtajemnicze Cie, że stado jeleni fachowo zwie sie chmarą:) . Pozatym jelenie raczej z ciebie placuszka nie zrobią bo zawsze uciekają w przeciwnym kierunku od źródła hałasu :) . Jeżeli chcesz koniecznie zostać placuszkiem to radze spotkanie z żubrami które mają swój charakterek - jak sie je wkurzy mogą być nieprzyjemne.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Rykowisko jeleni

    Jak tak wszystko wiesz, to po co się pytasz? Dla mnie EOT.
    Ostatnio edytowane przez dziabka1 ; 16-01-2008 o 18:48

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?
    Przez mamut w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 02:39
  2. Rajd IMB. Rykowisko 2008
    Przez Henek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 21:29
  3. Rykowisko
    Przez falcon w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 23:24
  4. Krwawe rykowisko zakończone
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-05-2008, 17:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •