Strona 59 z 95 PierwszyPierwszy ... 9 49 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 69 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 947

Wątek: Niedźwiedzie i wilki

  1. #581
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    Bazyl -idzie nowe ! ....te 30 parę lat temu łaziłem z siekierą ( bynajmniej nie na miśki ) .Teraz to jakieś M 16 czy chociaż panzerfausta trzeba skombinować ....
    Zawsze coś trzeba mieć do obrony, w razie desantu Talibów na Bieszczady, oraz przeciwko szarży wkurzonego miśka , Wam polecam łuk mongolski....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  2. #582

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Ja także nie noszę żadnej broni ze sobą gdy idę napawać się pięknem bieszczad czy beskidu niskego, ale jak widzę niektóre wpisy użytkowników to śmiać mi się chce. Wiadomo, ktoś czuje się nie pewnie w lesie i bierze ze sobą coś do obrony to jego sprawa, powiem nawet, że to całkiem zrozumiałe, ale nie jeżeli ktoś piszę, że ma ową broń, bo na szlaku boi się ludzi ! :)

  3. #583
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    .... każdy ma swoje zdanie a ja jestem dziwnie przekonany że nie mając owych zabezpieczeń i tak mnie nic takiego nie napadnie... Choć ten gaz od południowych sąsiadów kusi hehehe
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  4. #584
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Cytat Zamieszczone przez Biały 13 Zobacz posta
    .... każdy ma swoje zdanie a ja jestem dziwnie przekonany że nie mając owych zabezpieczeń i tak mnie nic takiego nie napadnie... Choć ten gaz od południowych sąsiadów kusi hehehe
    Nigdy nie wiadomo ,może Cię na przykład porwać nisko latający jastrząb ,i zanieść do gniazda...
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  5. #585

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Koledzy czytając wasze wypowiedzi mogę odnieść wrażenie, że trochę sobie dworujecie z tych co czuje obawę a nawet strach przed naturalnymi ,,zagrożeniami'' obcowania z dziką przyrodą. Strach to ludzka rzecz, chodź środki jakie nie którzy stosują, aby go przezwyciężyć są szokujące...

    Ja osobiście odczuwam obawę, czuje się nie swojo sam na szlaku w bardzo odludnym miejscu, ale to myślę normalne...

  6. #586
    Awatar raawek
    Na forum od
    05.2012
    Rodem z
    mazowieckie
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Przeważnie chodziłem sam po górach i lasach, spotkania ze zwierzętami były jakby moim celem, bardziej niż zdobywanie szczytów i zaliczanie szlaków. Ale strach - jeżeli napotykało się świeże ślady niedźwiedzi, czy chociażby na przedwiośniu lochy z młodymi (dzicza mama) - zawsze jest. Zawsze jest obawa i pytanie, iść dalej czy wracać. tyle, że to taki strach, który troszkę wciąga, jak się już ucieknie przed domniemanym niebezpieczeństwem - ma się ochotę tenże strach przeżyć jeszcze raz.

  7. #587
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    A czegóż się bać na szlaku poza dzikimi psami.Przez tyle lat raz tylko wilka widziałem a niedźwiedzia nigdy niestety.

  8. #588

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    A gdzie można spotkać najczęściej te zdziczałe psy?

  9. #589

    Na forum od
    08.2012
    Rodem z
    spod Krosna
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Witam!

    W ostatni weekend odbyłem krajoznawczą wędrówkę na trasie po okolicach bieszczadzkich jezior. W sobotę wieczorem samotnie zmierzałem na nocleg w PTSMie w Myczkowie idąc czerwoną, odludną ścieżką z Zabrodzia. Spotkany przeze mnie chłopak mieszkający na Rapiszce przy kapliczce z 1960 r. wspomniał, że w ostatnim czasie w tej okolicy (tj. między Jeziorem Myczkowieckim a Myczkowem zaobserwowano dwie niedźwiedzice z młodymi. Z kolei od kierującego PTSMem dowiedziałem się, że na południe od Myczkowa stwierdzono obecność niedźwiedzia (-dzi).

    W niedzielę rano wyruszyłem zielonym szlakiem w kierunku Bereźnicy Niżnej i dalej ku Myczkowcom. Po zlustrowaniu cmentarza w Bereźnicy Niżnej, ruszyłem na północ szlakiem, gdy usłyszałem po prawej (od strony Berda) ryk zwierzęcia. Pomyślałem, że kurcze na rykowisko to za wcześnie:) i się nieco zaniepokoiłem. Przez całą drogę starałem się nieco hałasować, aby w razie czego "jakiś" zwierz mnie wcześniej usłyszał.

    W chwili gdy miałem pokonywać pierwszy potok na północ od cmentarza, uchodzący z lewej strony do rzeki Bereźnica (zaznaczony na mapach Compassu http://www.twojebieszczady.net/mapa-on/biesz1.php), zauważyłem po prawej stronie, na drugim brzegu rzeki Bereźnica (ok. 200 m ode mnie) młodego niedźwiadka, który biegł przez łąkę ku Berdu (w kierunku skąd usłyszałem wspomniany ryk).

    Postanowiłem nie zmieniać kierunku marszu, widząc, że po pokonaniu potoku, znajdę się na stromym zboczu opadającym ku rzece Bereźnica, skąd będę miał lepszy przegląd pola na rejon, w którym zobaczyłem niedźwiadka i usłyszałem ryk, a także chwilową przewagę terenową.

    Gdy przechodziłem przed drugi potok (jest na mapie Compassu) uchodzący z prawej strony do rzeki Bereźnica (tuż przed ścieżką prowadzącą do ZHP Berdo) zauważyłem podejrzane tropy, prawdopodobnie młodego niedźwiadka (a może borsuka? - niestety nie mam pewności, może ktoś z forumowiczów pomoże w identyfikacji).

    P1560127.jpg

    Uczulam na ten rejon, gdzie mimo bliskości jezior można spotkać misia.

  10. #590

    Na forum od
    08.2012
    Rodem z
    spod Krosna
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Niedźwiedzie i wilki

    Powinno być: Gdy przechodziłem przed drugi potok (jest na mapie Compassu) uchodzący z lewej strony do rzeki Bereźnica

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrowanie a wilki
    Przez yeti w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-01-2007, 23:36
  2. Wilki!!
    Przez ziomalka w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 04:49
  3. Niedźwiedzie w Bieszczadach
    Przez kargul w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-06-2005, 12:25
  4. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 17:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •