Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Kurs na Instruktorów Nordic Walking

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: chodz

    Cytat Zamieszczone przez Nordic Walking
    no w zasadzie to jest tak....można chodzić samemu lub ze zanjomymi i wszystko jest OK, ale problem sie zaczyna jak jest to grupa zorganizowana i tu sa przepisy..
    Ale te przepisy dotyczą grup zorganizowanych a nie grup zorganizowanych z kijami :) Innymi słowy napisz jasno: uprawnienia potrzebne sa do prowadzenia grup zorganizowanych. A to czy będą szli z kijami NW, leszczynowymi czy na czworakach to ich sprawa. Jeśli się myle to zapodaj namiar na konkretny przepis, który mówiłby ze aby w grupie zorganizowanej uczestnicy mogli sie podpierac kijami potrzebny jest przewodnik z uprawnieniami do udzielania lekcji podpierania i asekuracji podpierających oraz odpowiedzialności za podpieranie uczestników :)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #12

    Domyślnie

    dokładnie o to chodzi....

  3. #13
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    kurcze! co za czasy nadeszly...kiedys kazdy (o ile mial ochote) zabieral z lasu kawal patyka i sie nim podpieral jak mu bylo wygodnie i wedlug swojej wlasnej techniki... obojetnie czy szedl sam, w grupie czy z nauczycielem.. co za czasy, co za prawa.. na innych forach gorskich tocza sie rozmowy o oddychajacych majtkach czy czyms w tym rodzaju..Ciekawa jestem czy niedlugo co niektorzy beda w stanie zapatrzyc sie w dal, poczuc klimat opuszczonej doliny czy przydroznej kapliczki czy tylko przegalopuja skupieni na swoim najnowszym sprzecie, termicznych gaciach, inteligentnych kijach czy standardach uzywania tego lub owego...:(
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #14
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Ale samo łażenie z kijkami popieram Człowiek staje sie wtedy czworonogiem i duzo rzadziej dachuje na szlaku Nie mówiac juz o uldze dla kregosłupa... Kto chce niech płaci... W tym kraju jest dużo delikatnie mówiac "dziwnych" przepisów Jakby człowiek był w Polsce prawomyslny to niech sobie każdy odpowie jakby sie żyło zgodnie z rozrastajacymi się przepisami "regulującymi" nasze zycie...Ja tylko czepiłem sie reklamy na forum, a reszta to juz indywidualna sprawa każdego. Pozdrawiam
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  5. #15
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    ja rowniez przeciwko kijom nic nie mam, sama chodze z takimi pseudotrekingowymi(pseudo- bo sie popsuly i sie nie skladaja faktycznie pomaga to czesto utzrymac pionowa pozycje ciala, zwlaszcza jak slisko a przepisy regulujace to makabra!!!!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #16

    Domyślnie do Buby...

    witaj....przepisy dotyczą tak jak wczesniej pisałem prowadzenia zajęć grupowych...jak sie idzie samemu to co innego..... akije trekingowe trochę są inne od Nordic Walking i inna jest technika marszu....chodzi o nie podpieranie się nimi a odpychanie od podłoża - jak przy nartach biegowych.... :)

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie

    Nie rozumiem tej innej techniki, jeżeli uprawia sie ski-turing i biega na biegówkach a ma sie stare nawyki tz. jednokrok czy dwukrok to chyba nie ma problemu, kije trekingowe nie służą tylko do podpierania sie, a przedewszystkim do odpychania się, idealnie odciążają stawy przy schodzeniu, ludzie którzy uzywają kije to na pewno wiedzą, zerknąłem na stronę i nie znalazłem np. kosztów takiego szkolenia.
    pozdrowieniazbyszekj

  8. #18

    Domyślnie odpowiedż do Zbyszka

    tak...dokładnie o to chodzi.....z tym, że uchwyt w kiju jest bardziej jak przy nartach biegowych niż jak trekingowych. Przenosi on dużo łatwiej obciążenia a i stawia się go nie tak jak w trekingu - w zasadzie pionowo, ale pod kontem, troszkę z tyłu - tak by się swobodnie odpychać. Dodatkowo kij NW jest bardziej sprężysty, ale to już niuanse. NW zostało wymyłsone jako letni trening dla narciarzy biegowych więc duzo ma z biegówek. Widzę, że zna się Pan na narciarstwie biegowym to pewnie i ta aktywność mogła by być dla Pana ciekawa.
    A co do kursów - to cen nie ma - bo są one uzaleznione od miejsca, ilości osób, itp, ale staramy się by były około 300zł. Na pocieszenie powiem, że są jeszcze dwie szkoły zachodnie zwiazane z producentami kijów i kursy tam kosztują powyżej 500zł, ale pewnie mają jakieś swoje wyliczenia. Tak wogóle to poszukuję osób z terenu Bieszczad zainteresowanych popularyzacją i organizacją tej aktywności i juz mam kilka....

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Technika

    Cytat Zamieszczone przez Nordic Walking
    akije trekingowe trochę są inne od Nordic Walking i inna jest technika marszu....chodzi o nie podpieranie się nimi a odpychanie od podłoża - jak przy nartach biegowych.... :)
    O ja glupia! A ja chodze z kijkami trekkingowymi i nie tylko podpieram sie, ale i odpycham od podloża! Chyba muszę sobie kurs zafundować. ;P

    A tak w ogole, NW, to Twoja oferta jest bardzo ciekawa. Placi sie jedyne 300 zl i juz mozna prowadzić grupę po Bieszczadach, nie trzeba meczyc sie z robieniem kursu przewodnika, zdawaniem trudnych egzaminow, byle by wszyscy uczestnicy wycieczki podpierali sie kijami. :P :P :P

    Prawda jest taka, że nawet jak sobie ktos tego instruktora wyrobi, to i tak nie bedzie mial prawa prowadzić zorganizowanych grup po górach.

    Zastanawiam się, kto może być tak glupi, żeby placic instruktorowi za naukę czegoś tak instynktownego jak chodzenie z kijkami....

    Pozdrawiam,
    Szaszka
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    widzisz Szaszka... ile o zyciu nie wiemy....

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kurs przewodnika 2013
    Przez ZickI w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 09:34
  2. Bieszczadzkie szlaki Nordic Walking
    Przez machoney w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 14:24
  3. Kijki do Nordic Walking
    Przez KKKrzychoo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-09-2007, 18:32
  4. Kurs na Instruktorów Nordic Walking
    Przez Nordic Walking w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2006, 13:52
  5. Kurs na przewodnika beskidzkiego!!!
    Przez basza w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-07-2005, 21:32

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •