Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Kurs na Instruktorów Nordic Walking

  1. #1

    Domyślnie Kurs na Instruktorów Nordic Walking

    Szanowni Państwo - zbieram osoby zainteresowane uzyskaniem tytułu instruktora Nordic Walking (marsz z kijami). Jest to dość nowa forma aktywności ruchowej, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Osoby, które ukończą taki kurs moga samodzielnie prowadzic zajęcia z gośćmi po pieknych bieszczadzkich szlakach. Wiecej informacji znajdą Państwo na na stronie www.nordicwalking.edu.pl POLECAM :) !!!

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    szalenie ciekawe. Juz o tym myślałam.

  3. #3
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie

    Hahaha:) Nie dajmy się zwariować żeby do chodzenia z kijkami był potrzebny płatny instruktor Z całym szacunkiem, ale ja chodze bez przeszkolenia i się nie przewracam pozatym reklama na forum... Hmm... Tania reklama? mały budżet na promocje?
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  4. #4

    Domyślnie chodzenie z kijami

    tak to prawda...by samemu chodzic nie trzeba zadnych uprawnień...w zasadzie by jeżdzić samochodem - też.... większy problem sie robi jak coś się stanie i nie idzie sie samemu, tylko z grupą, która sie prowadzi....długo o tym pisac ale sa takie przepisy w naszym kraju - a czasami dobrze jest je znać... a by o czymś rozmawiać to trzeba to znać.... a co do budżetu....no moze nie jest ogromny ale trudno jeździć i każdemu z osobna tłumaczyć...szczególnie jak nie zna się terenu....chciałem znaleść kogoś, kto by zaczoł coś takiego organizować w tym rejnie... pozdrawiam

  5. #5
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    ojej..ja tez nie przypuszczalam ze do chodzenia z kijami potrzebny jest kurs ja np. chodze z kijami bo mi tak wygodniej a inni wola bez.. ale zeby od razu robic "zrzeszenie chodzacych z kijami" ? i to jeszcze z dyplomem?
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #6

    Domyślnie do Buby...

    tak jak wcześniej pisałem....wzgledy prawne....odpowiada się za grupę ..... takie przepisy..... :) my starmy sie ułatwic pewne rozwiazania...pozdrawiam :)

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Śląsk
    Postów
    162

    Domyślnie

    Ciekwi mnie ten aspekt prawny, nie słyszałem żeby były jakieś przepisy dotyczace chodzenia z kijkami, co do grup to sprawa przedstawia się nieco inaczej ale też nie dotyczy to kijków. Imprezy organizowane przez biura podrózy muszą mieć pilota lub przewodnika. Szczególni nieco zaostrzyły się przepisy do prowadzenia grup szkolnych. Być może niektórym potrzebny jest kurs ale wiekszość chodzacych po górach radzi sobie znakomicie i bez niego. Ja z kijkami chodzę już ładnych parę lat, a o instruktorach dowiedziałem się z forum.Reasumujac nie zasłaniaj sie przepisami przy prowadzeniu grup, natomiast co uczenia innych to zawsze mozna tego spróbować, jezeli oczywiście znajdą sie chętni.
    pozdrowieniazbyszekj

  8. #8

    Domyślnie chodz

    no w zasadzie to jest tak....można chodzić samemu lub ze zanjomymi i wszystko jest OK, ale problem sie zaczyna jak jest to grupa zorganizowana i tu sa przepisy. Odnośnie chodzenia z kijami - chodzi Pan już od wielu lat...ale czy są to kije trekingowe??? czy kije do Nordic Walking??? bo jest miedzy nimi kilka różnic a i technika marszu jest inna. Przy trekingu - kije służą tylko do podparcia i są bardziej podobne do kijków od nart zjazdowych, natomiast przy NW kije są bardziej podobne do tych od nart biegowych - bo zresztą z tego się wywodzą. Zostały one specjalnie skonstruowane by umożliwić letni trening narciarzy biegowych. Krok jest trochę inny....podczas marszu nie opieramy sie tylko na kijach ale odpychamy się od podłoża.....ułatwia to chodzenie, odciąża stawy kolanowe i kręgosłup gdyz część obciążeń przenosimy przez kij, nadgarstek , rękę i całą obręcz barkową....długo pisać.....ale jest kila różnic....ale jak Pan słusznie napisał...można i tak maszerować....ale to jest trochę co innego......

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    albo jestem, jakims bezmozgowiem -ale nadal nie widze co ma do tego prawo??? to ze kijki sie roznia od siebie??? no coz... mnie tez nie porzekonuje Twoja wypowiedz...

    Pozdrawiam
    KaHa
    i do zobaczenia gdzies na szlaku :-D

  10. #10

    Domyślnie chodzenie z kijami

    co ma prawo....w naszym prwie jest tak, że do wszystkiego trzeba mieć uprawnienia - tzn. nie trzeba ich do momenty gdy sie coś przydaży....przykład nauczyciela, który zabrał grupę uczniów w góry - był pedagogiem i znał młodzierz, sam lubił chodzic i chodził po górach - chciał zrobic dobrze a wzgledem naszego prawa nie miał uprawnień.... i temat zamknięty...a co do kijów....to tak jakz butami..... i w sandałach można wejść na jakąś górę, ale nie lepiej jest w butach specjalistycznych...podobnie z tymi kijami - podkreślam jest inna technika marszu...odpychamy się od podłoża jak przy nartach biegowych...o!!!! to tak jak by narciarzowi na nartach biegowych dać kije od nart zjazdowych......pewnie też pojedzie ale ... to chyba bedzie dobry przykład..... inna jest budowa rękojeści i "rekawiczki", która trzyma nadgarstek.... no a kij - jak kij..... mam nadzieję, że tym razem trochę naświetliłem temat i różnice........

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kurs przewodnika 2013
    Przez ZickI w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 09:34
  2. Bieszczadzkie szlaki Nordic Walking
    Przez machoney w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 14:24
  3. Kijki do Nordic Walking
    Przez KKKrzychoo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-09-2007, 18:32
  4. Kurs na Instruktorów Nordic Walking
    Przez Nordic Walking w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2006, 13:52
  5. Kurs na przewodnika beskidzkiego!!!
    Przez basza w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-07-2005, 21:32

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •