Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Krzemieniec- Okrąglik

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Krzemieniec- Okrąglik

    Witam!
    Planuję wypad tą trasą. Pełny odcinek to Ustrzyki, Rawka, Krzemieniec, Okrąglik, Cisna.
    Jadę z ekipą, która ma różne obiekcje do tej trasy, a to że długa, że lasem, i w ogóle zero optymizmu. Jestem niejako organizatorem wyprawy i chciałbym się upewnić co i jak. Sam trasę wyznaczałem tak, aby jak najwięcej odwiedzić takich miejsc, gdzie jeszcze nie byłem. No i wypadło na ten odcinek graniczny.

    Z map nie wynika jednoznacznie czy szlak jest po naszej stronie, czy nie. Jak wygląda sprawa z punktu widzenia pograniczników? Kolejna sprawa to fakt że będziemy dość zmęczeni po poprzednim dniu. Znów odwołam się do mapy Ruthenusa i na szlaku widać tam jakąś wiatę, czy szałas... Jeśli moje grono owieczek powie mi "dość", czy da się tam przekimać? W ogóle czy to stoi jeszcze? No i z nów co na to panowie z SG? Czy da się tę trasę przejść w jeden dzień?

    W ogóle czy ktoś przebył tę trasę, i podzieli się wrażeniami? Cała moja wiedza i niewiedza, wynika z genialnego przewodnika Bosza, jednak wiekowość owego wydania i zawarte informacje na temat tej trasy.... zaowocowały tym wątkiem.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie

    mi sie wydaje ze to dosc dluga trasa... ale ja jestem maly leszczyk... z tego co kojarze to cala trasa jest po naszej stronie, zreszta i tak teraz wszyscy jestesmy w unii w zwiazku z tym nie powinno byc zadnych problemow ) mysmy z reguly tą trase rozbijali na dwie

    Pozdrawiam
    KaHa
    i do zobaczenia gdzies na szlaku :-D

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Trasa biegnie granicą (od słupka do słupka) do Okrąglika dalej już (na pewno wiesz) tylko na naszym terenie. Ja co prawda szedłem w odwrotną stronę i to nie całą wyznaczoną przez Ciebie (Wetlina, Jawornik, Rabia Skała, Kremenaros, Rawki i Działem do Wetliny - w początku maja ze śniegiem momentami po pas). Jeżeli miałbym iść tak jak planujesz wybrałbym się w pełni lata, wychodząc wcześnie rano (jak obliczyłem to ponad 14 h ciągłego marszu!). Będzie wtedy większa szansa na przejście od początku do końca (zresztą wszystko zależy od kondycji grupy, ale z tego co piszesz, przy braku optymizmu jest zagrożenie, że nie przejdziecie). Większość szlaku prowadzi mimo wszystko lasem z niewielkimi polanami przy kulminacjach. Dla mnie jest on mało ciekawy krajobrazowo, choć należy go przejść :D , żeby sie samemu przekonać. Jeszcze jedno: na całej trasie granicznej masz jedynie zejścia z Wielkiej Rawki, Rabiej Skały i Okrąglika (2) - to mało, w razie czego (odpukać), na takiej odległości. Życzę powodzenia

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Trasa ciekawa, nieszablonowa i możliwa do przejścia dla bardzo wytrwałych marszerów. Znam kilka osób które ją przeszły. Sama raczej nie jestem w stanie jej pokonać w ciągu jednego dnia. Nawet latem przy dobrej pogodzie.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    BTW:
    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    Jadę z ekipą, która ma różne obiekcje do tej trasy, a to że długa, że lasem, i w ogóle zero optymizmu. Sam trasę wyznaczałem tak, aby jak najwięcej odwiedzić takich miejsc, gdzie jeszcze nie byłem.
    Barnaba, ale myślę że każda wyprawa ma swoją specyfikę.
    Inna jest wyprawa na której chcesz zaprezentować region który juz znasz jakiejś ekipie.
    Inna jest wyprawa na której chcesz odwiedzić miejsca w których jeszcze nie byłeś.
    Czasem te cele są trudne do pogodzenia i któraś strona może nie wyjść zadowolona
    (zazwyczaj staram się żeby to towarzysze byli zadowoleni, a osobiste cele zrealizowac na osobistej wyprawie lub z równie zaangażowanymi bieszczadnikami).

    Co do samej trasy 2 myśli:
    1. Może warto odwrócić jej kierunek na Cisna-Ustrzyki.
    W takim kierunku "temperatura" rośnie bo większe atrakcje (Kremenaros, Rawki) zostawiasz na drugą część trasy.
    2. Mam myśl - może warto zahaczyć o Słowację, gdzie schodzą na tamtą stronę szlaki. Zejść przy Rabiej Skale i wrócić na Kremenarosie. To przy wariancie na dwa dni, bo wydłuża trasę, ale nie traci się jakichś szczególnych atrakcji zamieniając ten niedługi fragment graniczny na słowacką stronę. Pogranicznkami słowackimi raczej bym się nie przejmował. Słowacy też schodzą na naszą stronę, spotykałem ich przy schroniskach.
    Odcinek trasy słowackiej widziałem w pełni ujety na mapach ExpressMap (te laminowane).
    pzdr

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR
    ze śniegiem momentami po pas
    No to mi się widzi, że będzie trzeba się dokładnie wywiedzieć przed wyjazdem czy i ile tego śniegu. Wstyd przynać ale moja ekipa wybiera się chyba w adisaskach..... no i oni to raczej rano obejść namiot w koło a potem piwko wypić wolą..... Pomyślałem sobie że ich wzdłuż Sanu przeciągne, a potem jak im się spodoba to wyciągnę do Cisnej górą...... ale już mi świta inny pomysł..... z piekła rodem hyhy

    A swoją drogą czy ktoś się wybiera na tę (tę graniczną) trasę w majowy weekend? Jest jeszcze opcja że moje grono owieczek zadecyduje że pojawi się w Cisnej stopem, a mnie pobłogosławią i sam będę napirał.... Kto wie czy nie lepiej, cisza spokój, brak marudzenia "daleeeko jeszcze" no i własne tępo marszu...

    KAHA. Leszcze też by przeszły tą trasę, o ile ma się podejście takie jak ja, mianowicie że odpoczywać można w pociągu.... Zanim dojadę do Poznania, to już usiedzieć na miejscu w przedziale nie mogę..... czyż nie lepiej się pożądnie zmęczyć dzień wcześniej?
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie

    Przebyłem ta trasę kilkakrotnie, ale tylko w kierunu Rawki - Rabia Skała.
    1. Pogoda musi byc znakomita, zero opadów i sucho.
    2. Wystartowac trzeba o świcie, tak by Rawki lub Małe Jasło (w zalezności od kierunku) "zdobyć" najpóźniej o 9-tej rano.
    3. Na całej trasie w zasadzie nie ma wody. Jedyne źródło przy szlaku jest na Płaszy, po północnej stronie, przy skraju lasu, ok. 10 metrów od szlaku po słowackiej stronie. Żródło jest zadaszone, wobec czego łatwo je odszukać. Sa tablice informacyjne po słowacku.
    4. Odradzam przechodzenie wczęsniej niż w połowie maja. Śnieg w lesie juz nie lezy natomiast odcinki otwarte są najczęściej pokryte zmarzniętym lodem. Dlatego lepiej poczekac az wszystko sie rozpuści i dokładnie wyschnie. Jeżeli padało przez ostatnie 48 godzin to w zasadzie szlak nie jest do przejścia w ciagu jednego dnia.
    5. Minimalna grupa to cztery osoby.
    6. Trasa nie jest technicznie trudna, natomiast jest monotonna, bardzo długa i BARDZO wyczerpująca. Wychodząc rano około 6-tej z Bacówki Pod Rawkami dotarłem do Smereka (zejście czewonym z Okręglika) około 18:30. Jeżeli iśc do Cisnej to wychodząc około 6tej z Bacówki przed zmrokiem powinno sie dotrzec do torów kolejki w Cisnej. Jeżeli zamarudzicie na trasie i nie dotrzecie przed 17tą na Wielkie Jasło to radzę zejść z Okraglika niebieskim szlakiem do Przełęczy Nad Roztokami i do Cisnej dość droga przez Liszną. Nie ryzykujcie schodzenia po ciemku miedzy Małym Jasłem a Cisną, niby prosta trasa ale po ciemku bardzo łatwo zabładzić. W szczególności jak się nie zna trasy na pamięć, wyreby lasy likwiduja czasami oznaczenia szlaków i na odcinku kilkuset metrów mozna nie napotkać żadnego paska. Łatwiej i pewniej zejść z Wielkiego Jasła ścieżką (nieoznakowaną) w kierunku północno-wscodnim, zaprowadzi dokładnie do smazalni ryb w Przesłupiu.
    7. W czasie przejścia nie zapomnijcie WYŁACZYC telefony komórkowe.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    Znam Twoja cała trase i wiem, że nie możesz odwrócic tego odcinka jak radzi malo. Co do SG, pewnego pięknego ranka w trybie alarmowym ewakuowałem obóz na szczycie Jasła. Strażnica jest blisko i myślę, że naszych patroli może tam troche być, a grupa, jak pisałes 8 osób jast spora. W pojedynkę faktycznie przeszedłbyś niezauważony. Swoją drogą trasa bardzo ambitna i dla "Twioich ludzi" będzie niezłym egzaminem. Acha, szedłem koniec kwietnia, śniegu było masę ale na północnych zboczach, w tym roku może być gorzej.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    ad. 3. woda jest jeszcze na Przełęczy pod Czerteżem (lub Przełęczy pod Borsukiem).
    Dokładnie nie pamiętam juz która przełęcz - w każdym razie ta z taką większą polanką od polskiej strony. Strumień kilkadziesiesiat metrów od granicy na skraju polanki w zasięgu wzroku. (Mam nadzieję że zwinięto już stamtąd pocisk moździeżowy który tam znalazłem w `97).

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie

    Odnosnie szałasu: jakiś czas temu stał niedaleko Rabiej Skały, ostatnio słyszałem od kolegów że poszedł na opał.....
    O noclegach radzę zapomnieć....
    SG--- cóż jest to wewnętrzna granica UE i w zasadzie nie jest tak pilnowana jak granica z Ukrainą. natomiast gorąco odradzam jakiekolwiek przebywanie po zmroku na tym terenie. Noc macie i tak nieprzespaną....

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Na Krzemieniec z różnych stron
    Przez mpap w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 11:59
  2. Okrągłe domy... eko-domy... i te pe...
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 08:07
  3. na Krzemieniec od ukraińskiej strony
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 19:51
  4. Portal Ekologiczny Zarządu Okręgu Bieszczadzkiego LOP
    Przez Xenomorph w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2005, 00:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •