Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dokąd z bukowca/k.terki ?

  1. #1

    Domyślnie Dokąd z bukowca/k.terki ?

    proszę o poradę bardziej doświadczonych: mamy noclegi w bukowcu koło terki , 5 dni,weekend majowy.grupa 6 osobowa. gdzie warto się wybrac w okolicy? piesze wędrówki nie dłużej niż około 10 godzin( kondycja na wiecej nie pozwala),krótsze wyprawy też ok
    patrzę na rózne mapy i przewodniki i nie wiem na co się zdecydowac: hulskie,łopiennik,falowa...itd,a może kawałek szlaku do leska? to nasz pierwszy wyjazd - jak łatwo sie domyślec,więc na razie nie dla nas wędrówki czerwonym szlakiem,ale jeden szczyt może się uda pokonac :D
    dziękuje wszystkim,którzy zechcą pomóc

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    Przykłady tras
    1 Bukowiec - Polanki - Łopienka - Patryja - Bukowiec
    2 B - Terka - Tworylne i jak czas pozwoli Krywe i powrót
    3 Jednak Polańczyk i zapora Solińska choć tam będzie tłok
    Czy będziecie zmotoryzowani ? Jeżeli tak to warto podjechać w wyższe Bieszczady
    Życzę pogody.

  3. #3

    Domyślnie

    dziekuję za sugestie :P
    tak, będziemy samochodem - tez myslałam zeby pojechac w wyzsze bieszczady,ale nie wiem co wybrac... bo pewnie trzeba wybrac jeden szczyt jeśli mamy wrócic na nocleg do bukowca?
    wiem,ze wszystkiego nie zobaczymy,ale moze są miejsca szczególnie warte zobaczenia - chociaz to pewnie subiektywne pojęcie...

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    Moja perełka- PATROJA (Patryja) KORBANIA. Sporo błądzenia. Trzebs się zapuścić drogą na południowy zachód , w pewnym momencie konsekwentnie iść w tym kiedunki i ześć z drogi (asfaltowej. Dalej lasem. Uwaga, liczne drogi po pojazdach pracowników leśnych. Należy trzymać się mapy, i grzbietu góry. Pomocne mogą być takie kwadratowe znaki (ściezka dydaktyczna?), są jednak stare i nie wszędzie- biało zielone. Po drodze siła zwierząt.... Sam głupi wtedy lazłem z nagłośnieniem słuchawkowym, no i nie usłyszałem paru stworzeń, jednak dzik i sarna dały się zauważyć- znaczy się są, i czują się tam pewnie. Podobno mieszkają tam niedźwiadki, ale nie widziałem więc nie wiem na pewno. Sam szczyt jest cudownym punktem widokowym. Zarośnięty już nieco, ale na szczycie jest betonowy 3-nóg. Jeśłi odważysz się wdrapać nań, zobaczysz zalew. Widok serio imponujący! W zasadzie to szczyt nie jest zarośnięty, jako taki, jedynie korony drzew dookoła ograniczają widoczność. Jeśłi pójdziesz dalej na połódniowy zachód, dojdziesz niebawem do ewidentnej drogi leśnej, wyjdziesz na polanę, na skraju której jest ładna kapliczka. Trasa na ok 6h bez błądzenia.
    Opis stanu ścieżek odpowiada realiom sprzed 4 lat.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    Należy trzymać się mapy, i grzbietu góry. Pomocne mogą być takie kwadratowe znaki (ściezka dydaktyczna?).
    Tak, jest ścieżka- rzeczywiscie dziwnie miejscami oznakowana ale raczej ciezko jest zabłądzić. Szerzej: http://www.twojebieszczady.pl/piesze/korbania_buk.php - no i oczywiscie mozna wydłuzyć np. do Łopienki przez p. Hyrcza.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zalewskamonia
    będziemy samochodem - tez myslałam zeby pojechac w wyzsze bieszczady,ale nie wiem co wybrac... bo pewnie trzeba wybrac jeden szczyt jeśli mamy wrócic na nocleg do bukowca?
    Wcale nie, mając samochód mozecie dużo: np. przejechać z Bukowca przez Dołzycę ( przejedziecie na pewno) do Wetliny. Tam zostawić samochód, busem podjechać do Berechów i wrócic Połoniną Wetlińską do samochodu. Można dojechać do U.Górnych i wówczas całe Gniazdo Tarnicy stoi przed Wami otworem. Wszystko zależy od godziny pobudki. Tylko trasy, o których pisałem wyżej w długi łykend będą zapchane. Rejony, o których wczesniej pisał Barnaba i Piotr, także ja w pierwszym poście ( Dolina Sanu, Patryja) powinny być puste.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zillo
    ( Dolina Sanu, Patryja) powinny być puste.
    Nie wiem jak Patryja, ale o ile ze szlakiem granicznym wezmę to na spokonie latem, to w dolinie Sanu będzie mnie sporo. Stwierdziłem że skoro owlekając szlak graniczny mam jeden dzień do przodu, przeznaczę go na zażywanie ciszy i spokoju. O ile oczywiście moje owieczki nie będą beczeć za miastem :) A Ty Zillo masz plany na weekend?
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    A Ty Zillo masz plany na weekend?
    Na PW

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Monia, w zasięgu z Bukowca masz kilka ładnych miejsc do okoła, więc po kolei:
    Na zachód - wodospad na potoku Czartów Młyn*.
    Na płd-zach - szczyt Korbania (vel.Patryja), dawne wsie: Łopienka (z ładnie odrestaurowywaną cerkwią), oraz Tyskowa.
    Na południe - Sine Wiry.
    Na wschód - dawne wsie Tworylne, i dalej Krywe.
    Na północ - wielkie bajoro z poprzeczką.

    Na www.twojebieszczady.pl masz wystarczająco informacji do przygotowania tras.
    O dawnych wsiach masz w kolumnie - "Dawne wsie".
    O wodospadzie Czartów Młyn*, Sinych Wirach w kolumnie - "Warto zobaczyć".
    Na część tych miejsc masz już opisy wędrówek w kolumnie - "Trasy piesze" (na Korbanię, do Tyskowej, Tworylnego). Gdy wejdziesz na te strony to na końcu każdej masz jeszcze dalsze odnośniki.
    Zaś w galeri zdjęć masz dodatkowo działy poświęcone: wodospadom (tu: Czartów Młyn), Tworlynemu, Sinym Wirom, cerkwiom (tu: Łopienka),

    * - co do wodospadu Czartów Młyn - jest zaznaczony tylko na mapie Ruthenusa http://www.ruthenus.com.pl/ lub w internetowej wersji na
    http://www.bieszczady.pl/?n=bieszcza...mapy&catID=241
    Z osobistych sugesti: ewentualną trasę Tyskowa-Korbania sugerowałbym robić w takim kierunku (zamiast Korbania-Tyskowa) bo łatwiej się nie zgubić podchodząc do góry - wszystkie drogi pod górę prowadzą na szczyt, odwrotnie już nie całkiem jeśli nie ma wyraźnego szlaku - więc na zejście zostawić sobie trasę z Korbani do Bukowca (bo oznaczona).
    Myślę że to dość wystarczająco atrakcji jak na weekend, i sama już palcem po mapie dobierzesz sobie najlepsze trasy do tych miejsc, jakby co to możesz jeszcze bieżąco zapytać na GG (nr w profilu).
    pozdrawiam
    pozdrawiam
    malo :wink:

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Na krótko do Terki
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 16:54
  2. Tworylne z Terki.
    Przez Marcus w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 16:39
  3. Dokąd z Wołosate?
    Przez Mr_Lawrence w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 21:47
  4. Dokąd w Bieszczady?
    Przez mikumicia w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-04-2005, 16:45
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2005, 21:04

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •