Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Rajskie - płk. Pawłusiewicz - temat kynologiczny

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Góral
    Na forum od
    04.2006
    Rodem z
    Bielsko-Biała
    Postów
    38

    Domyślnie

    Piękne pieski! Sam chodzę z psem bardzo dużo po górach, przede wszystkim po Beskidach. Zawsze miałem teriery (fox, welsh) więc początkowo trzeba je było bardzo pilnować bo jako psy myśliwskie reagowały na najmniejsze poruszenie się czegoś w lesie czy w trawie. Ale są za to niestrudzone, gdy zapewni im się wodę i żarcie będą cały czas gotowe do drogi. Najbardziej wkurzają mnie ludzie którzy idą z psem w góry i nie zabierają wody dla niego. Sam patałach po każdym większym podejściu żłopie pól litra a psu nic nie da. A przecież w suche dni moze się zdarzyć że pies sam nic nie znajdzie.
    Kieby gór nie było to bym se usypoł.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musia
    Czy są tam jakieś pamiatki po pułkowniku Pawłusiewiczu, ślady po jego psach gończych polskich .

    Wtedy te gończe były nazywane ogarami. Żyły tam: ŚPIEWAK, ZAGRAJ , NUTKA, LUTNIA ...
    juz niebawem - myslę, że na wakacjach 2006 ukaże sie nakładem mojego skromnego wydawnictwa książka wspomnieniowa J. Pawłusiewicza pt. "Na dnie jeziora". Znajdzie się w niej sporo informacji o hodowanych przez Pawłusiewiczów ogarach - zdjęcia też.
    Proszę uzbroić się w cierpliwości i sledzic naszą stronę internetową.

    Pozdrawiam

  3. #13
    Awatar musia
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Katowice
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo , za informację.

    Książkę znam. Są to wspomnienia płk. I jest tam faktycznie wiele interesujących dla mnie wiadomości. Korzystałam zresztą z niej przy mojej pracy magisterskiej. Tyle, że ze starego wydania.

    I gdybym mogła prosić o orientacyjną cenę i czy w razie czego jest możliwość zamówić wysyłkowo - byłabym wdzięczna.

    Pozdrawiam musia i OPUS Kłusująca Sfora - gończy polski "ogar Pawłusiewicza"

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musia
    Książkę znam. Są to wspomnienia płk. I jest tam faktycznie wiele interesujących dla mnie wiadomości. Korzystałam zresztą z niej przy mojej pracy magisterskiej. Tyle, że ze starego wydania.
    To będzie całkiem nowe wydanie. Na fotografiach będą m.in. Karo s. Hałasa i wyciąg z Polskiej Księgi rodowodowej dla Hałasa II. Poza tym wiele fragmentów ktore z wydania I wyciela cenzura. Wszystkie nasze ksiazki mozesz kupic na stronie (link ponizej) w sklepie internetowym poza tym bedzie ogolnie dostepna w Polsce (MPiK, Matras itp.)

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar MF
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Tychy
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    Pies potrzebuje bardzo dużo wypoczynku. W domu nie zauważamy nawet ile czasu poświęca on na drzemkę. Na wędrówce zaczynają się problemy. Pies jest aktywny przez kilkanaście godzin. Trzeciego, czwartego dnia był tak zmęczony, że zasypiał przy każdym, nawet kilku minutowym postoju dla sprawdzenia mapy. Gdy zrobiłem postój w Łopience na zwiedzenie okolicy, pies przez 12 godzin nie wyszedł z namiotu, spał jak zabity.
    Hmm... A nasz skubaniec (mieszaniec 30 kg niewiadomego pochodzenia ) nie miał z tym większego problemu. Z wyjątkiem wypijania gigantycznych ilości wody podczas wycieczek. Tam, gdzie nie ma za wiele strumyków itp., musielismy taszczyć całe litry w plecaku.
    Wada (nie do wykorzenienia żadnym sposobem) naszego pieska polegająca na uporczywym i bardzo mocnym ciągnięciu za smycz okazała się w pewnych okolicznościach zaletą: podczas stromego podejścia na Caryńską moja lepsza połowa zasuwała za psem jak na orczyku

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    musia - bardzo ładny pies. Wydaje mi się, że psa tej rasy ma właściciel Wilczej Jamy w Mucznem. Nie jestem kynologiem wiec na 100% nie jestem pewien, ale bardzo podobny psiak.
    Co do piesków myśliwskich, sam już od dłuższego czasu zastanawiam się nad beaglem, jednak mieszkam w bloku i kurcze targają mną rozterki czy pieskowi nie będzie najzwyczajniej źle się mieszkało w bloku. Fakt mam gdzie chodzić na spacery (nieopodal jest kawałek lasu, oraz duzy teren zeielony) , ale nie wiem czy to nie za mało.
    Z drugiej jednak strony chciałbym miec jakiegoś towarzysza w czasie bieszczadzkich wędrówek.
    http://www.doczu.pl

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    juz niebawem - myslę, że na wakacjach 2006 ukaże sie nakładem mojego skromnego wydawnictwa książka wspomnieniowa J. Pawłusiewicza pt. "Na dnie jeziora". Znajdzie się w niej sporo informacji o hodowanych przez Pawłusiewiczów ogarach - zdjęcia też.
    Też czekam z niecierpliwością.
    A przy okazji - kiedy pojawi się nowa mapa Bieszczadów ?
    http://www.doczu.pl

  8. #18
    Awatar musia
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Katowice
    Postów
    6

    Domyślnie

    Doczu

    Co do beagle'a w bloku.


    Byłabym ostrożna - w doborze tej rasy do tych warunków. Jest to pies mały ale z ogromną pasją. Musisz mu zapewnić bardzo dużo ruchu na powietrzu - codziennie.
    W domu zaś różnorodność zajęć. Zresztą każdy pies , który się nudzi - broi.

    Zależy to też od hodowli , z której bierzesz psiaka. Twojego temperamentu. Ja jestem wolniejsza, spokojniesza i dla mnie beagle jest ponad moje pojmowanie świata.
    Jak się zastanowię to gończak jest najżwawszy z tych co miałam - dog niemiecki, basset hound. No może jeszcze ogar.

    Nigdy , ale to nigdy nie kierujcie się modą lub niewinnym spojrzeniem.
    Beagle to rasa gończa, myśliwska, z pasją. Więc pies karny usłucha - nawet jak znajdzcie trop. A jeżeli już pójdzie po farbie jakiejś zwierzyny - to może być ciężko.
    Dlatego my albo inaczej myśliwi szkolą psy w konkretnym zakresie. Pójdzie za dzikiem , ale "respektuje" sarnę. To znaczy nawet jeśli ta przebiegnie pod nosem , nie poleci za nią.
    Poruszanie się z takim psami musi być przemyślane. Bo niestety zdarzają się "ludzie" i "granatniki" . Odbezpieczony - strzela na oślep do "kłusujących wg niego psów".
    I nie należy uogólniać, że każdy myśliwy. Po prostu sa tacy - co pierwej strzelaja a potem pytają "kto zacz"?

    Pozdrawiam musia

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez musia
    Doczu
    Co do beagle'a w bloku.Byłabym ostrożna - w doborze tej rasy do tych warunków.
    To tez własnie dlatego myślę nad tym już od ponad miesiąca.
    http://www.doczu.pl

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barszczu
    a fotografiach będą m.in. Karo s. Hałasa i wyciąg z Polskiej Księgi rodowodowej dla Hałasa II.
    Hrabia kupuje psa:
    -Jaki jest jego rodowód? - pyta właściciela.
    -Och, panie hrabio, on pochodzi z tak znakomitego rodu, że gdyby umiał mówić, to z nami nie zamieniłby nawet jednego słowa!


    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Józef Pawłusiewicz syn ziemi bieszczadzkiej czy ?
    Przez Stefan w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 14:27
  2. O.W. Rajskie
    Przez erol w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 16:23
  3. Transport Smerek-Rajskie
    Przez erol w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 10:14
  4. ON też był BIESZCZADNIKIEM-pamięci Jana Pawła II
    Przez pyton w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13-04-2005, 20:58
  5. Szlak im. Ojca Świętego Jana Pawła II Wielkiego
    Przez WojtekR w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11-04-2005, 10:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •