Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Polańczyk, sześciolatek, gdzie się wybrać?

  1. #1
    sosenka
    Guest

    Domyślnie Polańczyk, sześciolatek, gdzie się wybrać?

    Po raz pierwszy jadę w Bieszczady z 6 letnim dzieckiem. Chcę pokazać mu góry, jednak nie chcę go zbytnio zniechęcić wielogodzinnymi wspinaczkami. Mały ma trochę lęk wysokości wiec na trasy spacerowe nie chcę wyruszyc tam gdzie jest stromo tylko jak najrówniejsza(o ile to mozliwe) droga. Czy ktos może mi cos polecic:krótka i łagodna trasa spacerowa. Zatrzymamy sie w Polańczyku. Prosze o pomoc i zrozumienie.

  2. #2
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Poszukaj za pomocą Wyszukiwarki lub zobacz tutaj: http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady2406.html
    Pozdrawiam
    bertrand236

  3. #3
    sosenka
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję! Przyda sie z pewnością!

  4. #4
    groszek68
    Guest

    Domyślnie

    :wink: my z dzieckiem jeździlśmy w góry jak miał 3 lata były to Beskidy, a później byliśmy w Tatrach, Karkonoszach, Bieszczadach. Byliśmy również nad morzem ale powiedział że tam mu się nie podoba i przed każdymi wakacjami pyta się w które góry jedziemy w tym roku. Najważniejsze żeby dziecka nie zrazić tzn. pierwszego dnia nie wspinać się np. na Tarnicę. Życzę powodzenia w zaszczepianiu miłości do gór w młodym pokoleniu. Polecam wycieczkę nad jeziorka Duszatyńskie trasa spacerowa i widokowa. Dla sześciolatka pikuś.

  5. #5

    Domyślnie

    Polańczyk, z 6-cio letnim dzieckiem, rowne scieżki... Ja proponuję wrócić do domu.

  6. #6
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrek_brk
    Polańczyk, z 6-cio letnim dzieckiem, rowne scieżki... Ja proponuję wrócić do domu.
    Nie wiem o co Ci chodzi? Poniżej zdjęcie mojego 6-cio letniego syna przed sylwestrem 96/97 na Kozim Wierchu w Tatrach :D
    Dzieci naprawdę dobrze sobie radzą w górkach.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Pozdrav

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sosenka
    Mały ma trochę lęk wysokości wiec na trasy spacerowe nie chcę wyruszyc tam gdzie jest stromo tylko jak najrówniejsza droga. Czy ktos może mi cos polecic:krótka i łagodna trasa spacerowa.
    Sosenko, ale myślę że 6-latki to ju takie urwisy że nie ma za bardzo co się przejmować, o ile dziecko nie jest niepełnosprawne. To chyba nie chodzi o to żeby "nie stromo" ale może raczej "niezbyt wyczerpująco" czyli niedługo z możliwością wydłużenia dopiero gdy dziecko dobrze zniesienie trasę. Przepraszam że wtrące sie nieco w podejście do dzieci, ale często bywa tak że jeśli dziecko się czegoś lęka, to w gruncie rzeczy przenosi ono nasze własne lęki. Może warto przyjrzeć się czy aby nie gdzieś przypadkiem nie zaszczepiono mu takiego leku? Bo u zazwyczaj rozbrykanych dzieci to raczej rzadko spotykane.
    pozdrawiam
    malo :wink:

  8. #8
    sosenka
    Guest

    Domyślnie

    Racja tak bywa. Jednak ten co nie zna lęku wysokości nigdy tego nie pojmie. To tak jak z lękiem przed pająkami czy małym pomieszczeniem. Taki lęk potrafi paralizować. Jeśli można pogodzic wycieczki po niskich Bieszczadach z unikaniem( w miarę możliwości) stromych podejść to chyba warto spróbować. Pozdrawiam!

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sosenka
    Jednak ten co nie zna lęku wysokości nigdy tego nie pojmie. To tak jak z lękiem przed pająkami czy małym pomieszczeniem. Taki lęk potrafi paralizować.
    Co nieco wiem. Ja dopiero łażąc po jaskiniach zobaczyłem że w pewne miejsca drugi raz już za diabła nie wejdę, wspomnienia budzące dreszcz. Widzę też że są na to sposoby: - dobrać właściwą trasę (obiekt) do zwiedzania, - korzystać z pomocy współtowarzyszy (poprosić o zagadanie, śpiewać piosenkę, itp).
    pozdrawiam
    malo :wink:

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Polańczyk - dojazdy
    Przez pleplep w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 23:01
  2. Nocleg Polańczyk
    Przez mysinka w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 22:43
  3. Gdzie się wybrać
    Przez gnom w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-09-2006, 18:00
  4. [Polańczyk] Urlop z dziećmi - gdzie?
    Przez pietrek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-06-2003, 21:25
  5. [Polańczyk] Pomóżcie ...
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-04-2002, 23:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •