Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Odwołanie dyrektora Świętokrzyskiego PN

  1. #1
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie Odwołanie dyrektora Świętokrzyskiego PN

    Dzisiejsza Wyborcza donosi:

    Dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego stracił stanowisko, bo nie chciał nielegalnie przekazać zakonowi Oblatów budynku muzeum przyrodniczego.

    Pełen tekst TUTAJ.

    Po lekturze w pierwszej chwili dostałem piany na pysku, ale przypomniałem sobie, że do rewelacji GW należy podchodzić z rezerwą, więc pytam Was - czy znacie jakieś inne aspekty sprawy?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Marcowy, ale jeśli się orientuję to funkcja dyrektora zawsze w praktyce jest funkcją reprezentacyjno-polityczną. Oczywiście dyrektor podejmuje ostateczne decyzje, ale właściwymi pracami badawczymi, ochronnymi, edukacyjnymi itp zawiaduje wicedyrektor. Przynajmniej tak pamiętam po własnych praktykach w Ojc.PN gdy poznałem schemat funkcjonowania PN.
    pozdrawiam
    malo :wink:

  3. #3
    Marcowy
    Guest

    Domyślnie

    No... Zgadza się, ale jaki to ma związek z tematem? :)
    Oburzył mnie fakt, że z powodów politycznych traci pracę ktoś, kto respektuje przepisy i poważnie traktuje edukację przyrodniczą.
    Pozdrawiam :)

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy
    Oburzył mnie fakt, że z powodów politycznych traci pracę ktoś, kto respektuje przepisy
    Taki urok jest chyba w każdym systemie. Zawsze jest ktoś nad Tobą. Przyroda mnie pasjonuje, ale roszady na stołkach - już nie. Zaangażowałbym się w zmartwienie dopiero gdyby złamano tu przepisy. Ale zdaje się że rada ochrony przyrody (tak to się nazywa?) która opiniuje kandydatów na dyr PN jest ciałem doradczym i kropka. Dopóty tak będzie.... Ale jeśli założysz jakiś protest to udzielę swojego podpisu.
    pozdrawiam
    malo :wink:

  5. #5
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malo
    Taki urok jest chyba w każdym systemie.
    W normalnie funkcjonującym systemie to się nie zdaża, a jak już się komuś wypsnie, to gęsto się z tego tłumaczy i często traci stanowisko - w tym wypadku ministerialne.
    Taka decyzja jest wstępem do złamania przepisów. Następca "znajdzie" paragraf, by wydać decyzję zgodną z wolą przełożonych (ministerstwa). Przykładów dość, z domkiem i osiedlem w Kampinoskim Parku na czele.
    Długi

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    W normalnie funkcjonującym systemie to się nie zdaża
    zgadza sie , ale w Polsce jest na opak - czyżby "koalicjant" z samobrony już działał ??
    tworząc wspólnie ,koalicyjnie "prawą i sprawiedliwą " IV RP :) , a może to prezent na odchodne :D (do Afryki) dla tego innego " dyrektora "
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Wahadełko wychyliło sie w drugą stronę, po prostu. Dla dyr. Hajduka jest to kara za zatarg z klasztorem na Św. Krzyżu (Ojcowie Oblaci). Starał się oddzielić państwo od Kościoła (tak jak stoi w Konstytucji), ale nie zauważył, że obecni "włodarze" ze świętokrzyskiego to państwo utożsamiają z Kościołem. Świętokrzyskie to specyficzne środowisko społeczne skażone komunizmem (duże robotnicze miasta), "konopielszczyzną" wsi, pseudointelektualizmem "Klerykowa", przerostem ambicji nad możliwościami i kompleksami lokalnych polityków. Nie przepuści "nowemu", które (którego) traktuje jako zagrożenie dla swojego bytu. Wiem coś o tym. Sądze jednak, że dyr. Hajduk i tak długo się tu utrzymał...
    Trochę śmierdzi, ale przyroda da sobie radę...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wołanie z połonin
    Przez diabel-1410 w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 20:17
  2. Wołanie z połonin
    Przez barszczu w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 13:09
  3. Wołanie z Połonin. Czy ktoś odpowie ?
    Przez Henek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 19:53
  4. Zmiana dyrektora BdPN ??
    Przez Jaro w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-08-2006, 22:50
  5. 02.05. „Święty ruch i drobne stopy; święta święta ziem
    Przez Szaszka w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-05-2003, 21:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •