Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Nie ma już "Pavulonu"

  1. #1
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Nie ma już "Pavulonu"

    Ze źródeł dobrze poinformowanych i dzięki telefonii komórkowej wiem, że jedno z kultowych miejsc w Cisnej runęło było :( . Słynny "Pavulon" miejsce dyskusji literackich i nie tylko :D przestało istnieć. W jego miejsce ma powstac nowy "Pavulon" :D ale kiedy się to stanie tego jeszcze nie wiem :(
    Przekazujący najświeższe /przynajmniej dla mne / wieści biedzczadzkie prosto z Poznania
    bertrand236

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie

    Domyślam się , że miejsce to bylo Ci w jakiś sposób bliskie . Masz wieści : ma powstać nowy , będzie dla Ciebie okazja (a i być może pewne zadanie do zrealizowania) polubić nowy "klimat" w nowym (starym) miejscu :) .
    Stracilem raczej bezpowrotnie pewne odcinki rzek i potoków (wtedy b. boleśnie to odczulem) . Znalazlem nowe "moje" ulubione...... a w "zabrane" wracam od czasu do czasu by tylko popatrzyć i nawet cieszy mnie że jest jak ...jest .

    Pozdrawiam PF
    ps
    W "nowych" ........ ostatnio spotykam innych i jeszcze nie wiem jak ich nazwać : intruz czy mnie podobny :) . Za wtręt bez związku i ..... wybaczenia się domagam ( :) ) strata tu , strata tam ....... :) )

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekF
    nowym (starym) miejscu
    A dokładnie ujmując to po stronie przeciw położniej parkingu, pavulon ma być większy. Zastanawia mnie tylko, czy większa będzie część handlowa czy "dyskusyjna". Puki co poeta czarteruje ławę przed Siekierami, w których o 9 rano jest spokojnie jak dawniej....
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie

    Tylko do jasnej cholery co to za dziwoląg wyrósł na miejscu Pavulonu,ni to kiosk ni to wagon,MOŻE ODJEDZIE.
    A RYSIO na ostatniej ławce w SIekierezadzie,teraz tam tocza się ożywione dyskusje.
    Wojtek legionowo

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Kiosk z wiatraczkami, i innym mniej znanym dziadostwem będzie..... będzie dobrym kontrastem dla PAVULONU. Na razie "pierwszaki" nabierają się, i są przekonani że pseudo wagon to właśnie PAVULON
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  6. #6
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    bardzo wstydze sie ze nie wiem, ale co to byl ten Pavulon? juz pare razy czytajac forum chcialam zadac to pytanie :)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    ROTFL
    Pavulon, to kiosk na placu/parkingu przed siekierezadą. Na oknie często było

    "Z powodu choroby sprzedawca daje od tyłu"

    W sklepie sporo różnych publikacji, przeważnie rezydenta sklepu- Rysia Szocińskiego oraz Potockiego, częstego jego gościa. Trafiało się coś bardziej namacalnego jak np Dusiołki, lub świeczniki z pororza (fajna sprawa). Tyle w kwestii frontu. Zaplecze było niewielkie, ale każdy się tam mieścił. Było wyro fajne takie (mi tam sie podobało), ściana ze zdjeciami różnych osób, stolik z maszyną do pisania i wiele innych gratów. Z tyłu właśnie odbywały się różnego rodzaju dyskusje na chyba wszystkie możliwe tematy.
    Czy coś pominąłem?
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  8. #8
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    :D Nie ma się co wstydzić. W Cisnej przy Siekierezadzie stał kiedyś mały kiosk w którym pisał i sprzedawał swoje wiersze Ryszard Szociński zwany "Bardem Bieszczadu". Sam Rysiek tak właśnie ochrzcił swój kiosk. Mam sprzeczne informacje dlaczego Pavulon sie rozj...ał/ runął był/. Nawet Rysiek jednoznacznie się nie wypowiedział.
    :D
    Pavulon był miejscem spotkań wielu ludzi. Na zapleczu odbył sie kiedyś koncert SDM dla wybranców. Wiele, wiele mozna by o nim i o ludziach w nim bywających pisać.
    Rysiek ma sie dobrze. Obiecał, że nowy kiosk powstanie niebawem. Będzie dużo większy od poprzedniego. Zastanawiam się tylko, czy większe bedzie zaplecze, czy część typowo handlowa. Mam swoje zdanie. Jestem gotów się założyć ale poczekajmy.

    Pozdrawim
    Pozdrawiam
    bertrand236

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    Zastanawia mnie tylko, czy większa będzie część handlowa czy "dyskusyjna
    A w ogóle to jak to ojciec z synem.... zdublowaliśmy się:) hihihi niemalże te same posty:) Ale jaja
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,627

    Domyślnie Odp: Nie ma już "Pavulonu"

    Może i nie tak top news ale zawsze coś! Oto nowy pavulon. Tata wyrwał się na chwilę w Biesy no i podesłał foto
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 07:36
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 13:21
  3. Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 14:31
  4. Nie ma już "Przystanku Cisna"
    Przez yorick w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 18:47
  5. W sprawie "kawy na Caryńskiej" i nie tylko
    Przez Aleksandra w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-03-2004, 09:44

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •