Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Ambony mysliwskie

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Ambony mysliwskie

    bardzo mnie ciekawi jak wyglada problem spania w ambonach mysliwskich na terenie parku narodowego i w najblizszym otoczeniu granicy (oczywiscie jak nie ma w srodku mysliwego ) czy to jest tez zabronione, bo spiworek iles metrow nad ziemia chyba nie podpada pod "zakaz biwakowania" spalam pare dni temu w takiej jednej i byla totalna rewelacja :D :D :D sucho, widoki, bezpiecznie od misia i te promienie sloneczka nad ranem miedzy dechami!!! :D czy SG podczas patrolu wylazi na ambony, czy raczej mysliwi najpierw strzelaja a potem wchodza jak wyczuja kogos w swojej ambonie... wiem ze noca ktos lazil u podnoza , ale gora sie nie interesowal- totalnie nie mam pojecia kto to byl, dwoch facetow, wiec pewnie jakies mundurowce na trasie spotkalam strasznie duzo ambon (jakos dopiero teraz zaczelam na nie zwracac uwage moze ktos mial jakies mile lub nie mile doswiadczenia w tej kwestii.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    a ambony tu są naprawdę dobrze wykończone jak mało gdzie w kraju - dla dewizowców,
    a co się pytasz jak już przetestowałaś, teraz to juz raczej zachwalać
    Cytat Zamieszczone przez buba
    czy raczej mysliwi najpierw strzelaja a potem wchodza jak wyczuja
    tak myślę że już będąc w tej ambonie na górze to masz przewagę, ponoć atakujący zawsze ponosi większe straty niż broniący się, zwłaszcza na tak dobrej pozycji
    pozdrawiam
    malo :wink:

  3. #3
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Strona prawna jest jasna: nie wolno.
    Myśliwi nie strzelają
    Przynajmniej nie od razu.
    Część ambon jest zamknięta na kłódkę, jak ją zdejmiesz, mogą mieć pretensję. Na Pomorzu spotkałem się z myśliwymi, którzy donieśli do leśnictwa, że biwakuję tam, gdzie nie trzeba. Musiałem się wynosić przed samym zmrokiem. Nie płaciłem, bo leśniczy też nie lubi myśliwych, ale zareagować musiał.
    Życzę szczęścia i życzliwości leśników
    Długi

  4. #4
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie

    W strefie przygranicznej w ogóle nie wolno się plątać (i biwaczyć)po zmroku
    Pozdrav

  5. #5
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    nie no klodek zdejmowac na pewno nie bede. Ale napotkalam duza czesc otwartych. W jednej byl nawet list od poprzednika ktory tam spedzal noc na poczatku marca :D fajna taka korespondencja- oczywiscie zostawilam dla nastepnych i z pozdrowieniami dla mysliwych
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    a ja jeszcze nie mialem okazji, ale cos czuję, że niebawem..... A widzi mi się, że jak człowiek do człowieka wilkiem nie bedzie, to w tych gorach duuużo mozna. Ostatecznie jak się nie pali ogniska to i niewiele osób wyczai takie nocowanie.... No chyba że mi się źle wydaje to będę miał nową przygodę......
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #7

    Domyślnie

    Heheh ja to bym się bał podchodzić do tych ambon a co dopiero w nich spać. Chodzi mi o to, że te co widziałem w okolicach Wetliny to po prostu taka ruina, że jeżeli nie wyłamiesz szczebli wchodząc na góre, to bankowo spadniesz z deskami na glebe.
    No ale swoją drogą, jeśli się jakaś dobrze utrzymana znajdzie, to lepiej nie chować aparatu do plecaka, bo zdjęcie jakiegoś zwierzaka raczej murowane.. :D
    Pozdrawiam!
    Sława Starym Bogom...

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    Wszyscy się palą na te zwierzęta, żeby obczaić jakiegoś w obiektywie, a gdzie smak przygody, a gdzie widoki- jako takie?
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    akurat te ambony ktore spotykalam byly w rewelacyjnym stanie- nie jak ambona tylko raczej domek. Minusem jest to ze w niektorych pokoik jest zaklodkowany- zostaje tylko maly balkonik- ale stamtad widok lepszy! zwierzaki noca podchodza to fakt, ale w ciemnosci i tak zdjecie nie wyjdzie... w takiej jednej ambonie w drodze do chatki nad sanem to wogole spac nie moglam bo caly czas cos sie krecilo u podnoza, szelescilo i chrumkalo (moze wopista? ale przygoda murowana- rozgwiezdzone niebo, a w razie deszczu mily daszek nad glowa :D najbardziej jest ciekawie gdy sie schodzi w nocy do kibelka :D w ostatni weekend spalam w ambonie w sudetach- ale to juz zupelnie nie to samo... :(
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10
    Zbanowany
    Na forum od
    02.2015
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Ambony mysliwskie

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Strona prawna jest jasna: nie wolno.
    Byłbym wdzięczny gdybyś wskazał podstawę prawną, jeżeli jeszcze dziś - po dekadzie - nadal istnieje.


    Czy stan ambon przez te 10 lat poprawił się?
    Jeżeli przychodzi łowczy, to generalnie o jakiej porze dnia zaczyna on "zasiadywać" na zwierza?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •