Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Doradzcie najlepszą trasę z Rzeszowa do Polańczyka!!!

Mieszany widok

  1. #1
    Dominik1988
    Guest

    Domyślnie Doradzcie najlepszą trasę z Rzeszowa do Polańczyka!!!

    Proszę wszystkich o doradzenie najlepszej a zarazem najkrótszej trasy z Rzeszowa do Polańczyka (rowerem oczywiście). Chodzi mi o to żeby jak najbardziej omijać drogi główne.
    Może poradzicie jakieś dobre mapy.??
    Wszystkim z góry dziękuję.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie

    Najkrótsza to mimo wszystko po drogach głównych.
    Z Rzeszowa do Sanoka jedziesz cały czas asfaltem po głównej drodze. W Sanoku kieruj się na Załuż .a nie na Zagórz.Ominiesz dość ruchliwy odcinek drogi pomiędzy Sanokiem a Leskiem. Droga może nie najlepsza po zimie ale te17km przejedziesz w spokoju.Z leska na Hoczew a potem parę krótkich ale ostrych podjazdów i jesteś na miejscu.
    Jest kilka innych opcji ale może nieco dłuższych. Jak Cię to interesuje to mogę co nieco napisać

  3. #3
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie

    Dominik1988, jazdy z Rzeszowa na Sanok dziewiątką bym nie polecał, ruch na niej bywa dość spory i przyjemność z jazdy może być niewielka. Moim zdaniem lepiej z Rzeszowa pojechać na Dynów (przez Tyczyn, Borek Stary) a dalej na Sanok. Trasa dłuższa może z 15km, więcej górek, ruch mniejszy. Można oczywiście kombinować dalej i na przykład na początek z Rzeszowa wyjechać na Św. Rocha (dość stromo, po drodze ładny widok na miasto), zjechać do Chmielnika (wsześniej warto sprawdzić stan hamulców :) ) potem Hyżne, Szklary i Dynów. Jeżeli szutrówki nie są przeszkodą to polecam kawałek za Dynowem zjechać na prom przez San, potem właśnie ok. 10km szutrówką do Ulucza i dalej asfaltem raz lepszym raz gorszym wzdłuż Sanu do Sanoka. Z całą pewnością nie jest to wariant najłatwiejszy, ale cerkiew w Uluczu sama jest warta tej wycieczki (http://www.bmiller.pl/cerkwie/Ulucz/.../f1010001.html).

    Pozdrawiam
    Bartek
    Czterech panów B.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    Ja rowniez odradzam jazde 9, sporo tirow po niej smiga. Dopiero od Domaradza jest ich mniej bo wiekszosc jedzie na Barwinek. Z kolei na trasie Domaradz - Sanok sa aktualnie remonty i spore utrudnienia w ruchu. Wprawdzie rowerkeim zawsze sie jakos przecisnie, ale najlepszym rozwiazaniem bedzie droga przez Dynow
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. #5
    Dominik1988
    Guest

    Domyślnie

    Też tak właśnie myślałem przez Dynów- wydaje mi się to najkrótsza trasa.

    Do WALDI z chęcią się dowiem jakie są jeszcze inne opcje. Jeśli to nie problem to możesz napisać.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie

    Pytałeś o najkrótszą.To i taką starałem się podpowiedzieć.Ta najkrótsza to oczywiście w większości po drogach głównych. Jeżeli jednak nie straszne Ci 20-30km więcej to możesz
    pojechać tak jak Ci proponują "bmiller i jaro".
    Jeżeli dojedziesz do Domaradza i zdecydujesz się w tym miejscu skierować na Dynów to licz się z wieloma podjazdami i to o dość znacznym nachyleniu. pierwszy podjazd 3km już
    w samym Domaradzu za CPN-em.Potem non stop podjazd i zjazd,podjazd i zjazd aż do samego Dynowa.Będziesz miał sporą przeprawę na samym początku wyprawy. Na trasie Dynów Grabownica raczej płasko i dużych podjazdów nie ma. Droga nie najlepsza ale da się przejechać.
    Jeszcze wrócę do odcinka pomiędzy Sanokiem a Polańczykiem.Tak jak wspomniałem koniecznie jedź drogą przez Załuż.Możesz jechać potem do Leska i Hoczew -Polańczyk,ale możesz jechać dłuższą drogą trasą bardzo fajną ale na trasie parę górek dość sztywnych.
    1.Sanok-Załuż-Lesko-Hoczew-Polańczyk
    2.Sanok-Załuż-Monasterzec-Bezmiechowa-Olszanica-Uherce-(Orelec lub Myczkowce)Solina-Polańczyk
    3.Sanok-Załuż-Monasterzec-Bezmiechowa-Olszanica-Ustianowa.D-Łobozew-Solina-
    Polańczyk.
    Jak już będziesz na miejscu to skorzystaj z tej mapki.Bardzo dobra i drogi nie pomylisz
    http://www.twojebieszczady.net/mapa-on/biesz1.php
    http://www.twojebieszczady.net/mapa-on/biesz2.php

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dojazd do Polańczyka
    Przez Ingrid w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 11:20
  2. BUSY z Polańczyka do Ustrzyk Dolnych
    Przez Piotr_G w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2006, 18:32
  3. Dojazd z Zagórza do Polańczyka
    Przez justyna_s_s w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2006, 13:10
  4. Dojazd z Łodzi do Polańczyka
    Przez gosia stopczyk w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-07-2005, 22:00
  5. Dojazd do Polańczyka...
    Przez Sad Man w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-07-2004, 13:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •