Strona 1 z 16 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 172

Wątek: Cerkiew

Mieszany widok

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Cerkiew

    Wszystkim tym którzy nie mogą wyjechać w górki polecam lekturę obrazkową.
    Ukazał się świeżo album fotograficzny Pt. Cerkiew i jej misterium
    Album zawiera zdjęcia wykonane przez trzech panów z Leska : Stanisława, Zygmunta i Ryszarda Naterów.
    To znane nazwisko dało gwarancję silnych przeżyć zarówno wspomnieniowych gdy oglądamy te miejsca w które udało się nam dotrzeć jak i jest zarówną inspiracją to tworzenia kolejnych planóe wyjazdowych.
    Cerkwie są inne. Niejednego zauroczyła odmienność architektoniczna ale również odmienność obrządku.
    Cerkwie są niepowtarzalną perłą tego regionu. Perłą którą niewiadomo jak sprzedac turystycznie. Juz sobie wyobrażam gdyby to było w innym kraju to wszelkie formy medialnego przekazu nadmuchałyby to do niebottycznych rozmiarów.
    ...a tu cicho , spokojnie. Dużym plusem jest powstanie w ostatnich latach szlaków architektóry drewnianej, z opisami przy obiektach. Ale to wszystko za mało.

    Mamy takie piekne cerkwie a nie umiemy nimi się cieszyc i eksploatować turystycznie.

    Ten album fotograficzny zawiera zdjęcia cerkwi nie tylko bieszczadzkich ale również z Beskidu Niskiego i Pogórza Przemyskiego. Polecam go wszystkim którzy są czuli na niepowtarzalną urode tych niepowtarzalnych obiektów.

  2. #2
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie

    Czy to ten album?

    Cerkiew i jej misterium
    STANISŁAW NATER, RYSZARD NATER, ZYGMUNT NATER
    Wydawnictwo: Nater
    Rok wydania: 2004
    Oprawa: Twarda
    Format: 23x30 cm
    Język: polski
    ISBN: 83-910156-4-5
    Kategoria: Wydawnictwa albumowe

    W ksiągarniach internetowych podano (jak widać wyżej) rok wydania 2004. Czy pojawiło się nowe wydanie?

    Pozdrawiam
    Bartek
    Czterech panów B.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    bmoiller napisał
    Czy to ten album?
    Tak to ten album.
    Kilka dni temu pierwszy raz zobaczyłem go i przyznaje sie nie sprawdziłem roku wydania.
    Nigdy wcześniej nie widziałem go mimo że bywam w ksiegarniach (realnych nie internetowych)
    Nigdy wcześniej nie dotarła do mnie informacja o tym wydawnictwie.

    Czy warto się dzielić na forum informacjami o wydawnictwach związanych z Bieszczadami ?

  4. #4
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henek
    Czy warto się dzielić na forum informacjami o wydawnictwach związanych z Bieszczadami ?
    Moim zdaniem tak, nie tylko warto ale należy :) Choćby informacja o tym albumie - mnie też on jakoś umknął, mimo że staram się zwracać uwagę na takie wydawnictwa. Już zamówiony (w internetowej księgarni, w realnych go nie widziałem), dziękuję za infromację.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Czterech panów B.

  5. #5
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henek
    Cerkwie są niepowtarzalną perłą tego regionu. Perłą którą niewiadomo jak sprzedac turystycznie. Juz sobie wyobrażam gdyby to było w innym kraju to wszelkie formy medialnego przekazu nadmuchałyby to do niebottycznych rozmiarów.
    ...a tu cicho , spokojnie. Dużym plusem jest powstanie w ostatnich latach szlaków architektóry drewnianej, z opisami przy obiektach. Ale to wszystko za mało.

    Mamy takie piekne cerkwie a nie umiemy nimi się cieszyc i eksploatować turystycznie.

    Ten album fotograficzny zawiera zdjęcia cerkwi nie tylko bieszczadzkich ale również z Beskidu Niskiego i Pogórza Przemyskiego. Polecam go wszystkim którzy są czuli na niepowtarzalną urode tych niepowtarzalnych obiektów.
    Może (na pewno) NTG ale jak lubicie cerkwie, to rzućcie łaskawym turystycznym okiem na "krainę tysiąca zapomnianych cerkwi" czyli Płaskowyż Tarnogrodzki i Roztocze Płd-Wsch.Genialne Szkoda tylko że niszczeją zapomniane...
    Pozdrav

  6. #6
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Browar
    jak lubicie cerkwie, to rzućcie łaskawym turystycznym okiem na "krainę tysiąca zapomnianych cerkwi" czyli Płaskowyż Tarnogrodzki i Roztocze Płd-Wsch.
    Rzucamy, rzucamy ;-) Przy okazji zachęcam zmotoryzowanych do podróży w Bieszczady niekoniecznie drogą nr 9, warto czasem nadłożyć kilometrów aby zobaczyć kilka pięknych cerkiewek (Ulucz, Piątkowa, Posada Rybotycka i inne).

    Pozdrawiam
    Bartek
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Czterech panów B.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    o cie choroba.... ale mi narobiłeś smaka tą fotką powyżej
    pozdrawiam
    malo :wink:

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Browar pisze
    rzućcie łaskawym turystycznym okiem na "krainę tysiąca zapomnianych cerkwi"
    Tak , tak , tak
    Rzczywiście jst to rejon zerowy turystycznie, A tyle piękna zawartego w cerkwiach
    Nadmienię że w/w album zachacz o Chotryniec, Leszno i Radruż
    ... ale tak naprawdę zachęcam każego kto może do odkrywania w naturze tego mistycznego piekna

    A specjalnioe dla Malo któremu rośnie ochotka
    przesyłam w załączniku tą samą obronną cerkiew widzianą dwa tygodnie temu.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #9
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malo
    o cie choroba.... ale mi narobiłeś smaka tą fotką powyżej
    No to jak, jesteś już po tych zdjęciach przekonany, że na podróż w Bieszczady trzeba następnym razem poświęcić jeden dzień dłużej? ;-) Jeżeli nie to zapraszam na moją stronę, tam jest więcej argumentów :)

    Pozdrawiam
    Bartek

    PS. Henek, moje zdjęcie z Posady Rybotyckiej jest z czwartku, po drzewach widać jak wiosna przyspieszyła :)
    Czterech panów B.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    pikne, pikne.
    ja nawet nie podejrzewałem że u nas takie style przesiąkały, to mi nieco przypomina styl który widziałem na południe np. w siedmiogrodzie,
    czy to coś ciemnego półokrągłego przy ziemi to takie niziutkie wejście?
    u mnie na północy kościoły obronne z epoki krzyżackiej też w sobie coś takiego mają, choć to już całkiem inny gotyk, z całkiem innej bajki

    ale widzę że chyba szczęśliwie tu jakaś renowacja była - ta elegancka blacha na dachu, jeszcze błyszczące kolorem dachówki na przyporach, chyba odświeżony tynk (choć nie wszędzie najlepiej zabezpieczony) i ta rynna zabezpieczjąca odpływ wody
    pozdrawiam
    malo :wink:

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dawna cerkiew w Górzance
    Przez lucyna w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 09:24
  2. Ratujmy cerkiew w Bystrem!
    Przez Bystre w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 12:21
  3. Sokoliki Górskie cerkiew
    Przez wtak w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 07:22
  4. Cerkiew w Łopience
    Przez Wookasch w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 22:15
  5. Baligród - cerkiew, kirkut
    Przez barszczu w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 06-09-2008, 22:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •