Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 172

Wątek: Cerkiew

  1. #21
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buba
    cerkwie w Łówczy, Nowym Bruśnie, Miękiszu Starym, Cewkowie i Starym Dzikowie. A z tych jeszcze bardziej na polnoc to Myców, Budynin, Dłużniów, Chłopatyn
    Z tym forum jest jak z autostradą, tam zawsze znajdzie się ktoś kto jedzie od ciebie szybciej. Tutaj też zawsze jest ktoś, kto wie w danym temacie więcej od ciebie :) Ale to dobrze, łatwiej będzie ułożyć plan wyjazdu na wakacje ;-)
    Buba, chodziłaś tam na piechotę czy może rowerkiem? Ja mam ochotę wybrać się tam na wakacje właśnie z rowerem, tereny wyglądają na idealne. Jakoś tak dziwnie tam płasko i nie wiem, czy na piechotę bym się nie nudził... No, chyba że się mylę?

    Pozdrawiam
    Bartek
    Czterech panów B.

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie

    Ja miałam fazę na łazęgę..... schodziąłm większość na piechotę, ewentualnie gdzie się dało z pomocą stopa..... myślę, ze rowerek to bardzo dobry pomysł.... nie miałam problemu z noclegami, albo namiocik i gdzieś u gospodarzy, albo nocowałam w szkołach..... Gorąco polecam, szczególnie jesli ktoś jeszcze nie był na tych terenach...... Przepiękne cerkwie, kościółki, zapomniane cmentarze........ poza tym wspaniałe tereny...... znajdzie się i woda i las i nawet od czasu do czasu cywilizacja .... :)...... tylko w razie nagłej potrzeby ......


    życzę słońca.........

    kobita
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #23
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buba
    browar wyslij jakies zdjecie z odbudowy opaki! moze admin jakos to wybaczy! Wink
    Jak to ma docelowo wyglądać to nie wiem,szkoda że blacha jest ocynk zamiast miedzi.
    Jak dla mnie ten temat jak najbardziej jest związany z Bieszczadem,bo trafiłem tam za kumplem,który się przeprowadził z Tarnawy(wcześniej mieszkał w Prełukach,Cisnej,Mucznym) a drugi kumpel z Mucznego.Teren na rower fenomenalny,zwłaszcza Południowo-Roztoczański Park Krajobrazowy.W ogóle tam nie ma turystów,koniec świata zapomniany przez Boga i ludzi...A klimaty jak w Beskidzie Niskim.
    Co do historii to wszystkim UPA kojarzy się z Bieszczadem-pewnie z powodu "Łun w Bieszczadach" czy "Śladów rysich pazurów" a właśnie na tym terenie co kawałek "tryzub" na cmentarzach.Stąd też niedaleko na ten kawałek Wołynia w naszych obecnych granicach.Człowiek plątając się po tych okolicach spotyka więcej duchów niż ludzi...
    A jakie chaszcze :D Lepsze niż w Bieszczadzie bo oplątane zazwyczaj chmielem,nie do przejścia
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Pozdrav

  4. #24
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buba
    czy mnie pamiec nie myli i na powyzszym zdjeciu jest cerkiewka z radruza? ta "druga" ktora ludzie czesto pomijaja, bo jada do tej za murem ,ogladaja i wyjezdzaja z radruza.
    Nie myli Cię pamięć

    Cytat Zamieszczone przez buba
    browar, jak to udalo sie wejsc do cerkwi w wolce zmijowskiej?? z tego co pamietam sprzed paru lat ona byla otwarta!
    Dwa lata temu była zamknięta na głucho, a w tym roku ktoś rozwalił zadeskowanie i można było wejść
    Pozdrav

  5. #25
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    po roztoczu poruszalam sie roznie, pare razy bylam pieszo, chodzilam z namiotem , rozbijalam sie na dziko w lesie- i mimo ze plasko nigdy sie nie nudzilam. Co krok trafiala sie cerkiewka, stary cmentarz, sklep pod ktorym mozna przy piwie pogawedzic z miejscowym, babuszka opowiadajaca o UPA, lasy, pola, nieraz i jakie jeziorko...i ten dziwny spokoj, cisza i dziwna nostalgia ktorej w gorach jakos sie az tak nie spotyka...jakby oddech dawnych lat... jezdzilam tez po tych okolicach samochodem z rodzicami, spalam w PTSMach w szkolach, ktorych jest tam dosc duzo. Takie noclegi tez maja swoj klimat, gdy za 5-10zl masz do dyspozycji apartament wielopokojowy i wielokorytarzowy i nikogo tam wiecej nie ma a nocami cos lazi po korytarzu mimo ze wozna zamknela szkole od zewnatrz... taka przygode mielismy w wojslawicach (to troche na polnoc od roztocza- ale tez mila cerkiew tam jest- zwlaszcza dzwonnica z nietoperzami :D
    ale na rower to teren wymarzony!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #26
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    no i polecalabym jeszcze jedno miejsce w okolicach- nowiny horynieckie, dla mnie najbardziej chyba malownicze miejsce- drewniany kosciolek w wawozie nad cudownym ponoc zrodelkiem- tam nawet w upal jest dziwny chlod. Chlodny powiew z kosciokla, zapach drewna, bulgoczace zrodelko, no cos cudownego. i jeszcze dziwne jest to ze miejsce jest wrecz identyczne z krechowem na ukrainie- niby to niedaleko ale az takie podobienstwo- taki sam wawoz, zrodelko, tez kapliczka... niesamowite miejsca:)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie

    :) całkowicie zgadzam się z bubą...... mimo, że Biesy są bardzo bliskie memu sercu.... to Roztocze jest pełne magii i uroku, mgieł nad wodami i skowronków, bielonych chat i wspaniałych ludzi, a i pełne zieleni i woooooooody :) /bo ja bardzo lubie wodę / .... :) ..... a do tego mam "rzut beretem" ........

  8. #28
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie

    No to nie pozostaje nic innego niż zapakować się na rower i jechać. Bo mnie za każdym razem jak tam byłem brakowało roweru, czy byłem na piechotę czy zmotoryzowany. Mam nadzieję, że jak już go ze sobą zabiorę to nie będzie mi przeszkadzał ;-)

    Pozdrawiam
    Bartek
    Czterech panów B.

  9. #29
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buba
    no i polecalabym jeszcze jedno miejsce w okolicach- nowiny horynieckie, dla mnie najbardziej chyba malownicze miejsce- drewniany kosciolek w wawozie nad cudownym ponoc zrodelkiem- tam nawet w upal jest dziwny chlod. Chlodny powiew z kosciokla, zapach drewna, bulgoczace zrodelko, no cos cudownego. i jeszcze dziwne jest to ze miejsce jest wrecz identyczne z krechowem na ukrainie- niby to niedaleko ale az takie podobienstwo- taki sam wawoz, zrodelko, tez kapliczka... niesamowite miejsca:)
    Nowiny są ok,podobne bulgoczące źródełko jest koło kapliczki w Siedliskach,a klimacik w Łówczy.Nie mówiąc o genialnym klimacie cmentarza w Starym Bruśnie,mniam
    A ludzie...Nie uwierzycie Ci którzy tam nie bywali że np. w Bihalach(koło Lubaczowa) ludzie nie zamykają domów na klucz,znam takich którzy nie mają kluczy To nie do wiary dla nas wielkomieszczuchów...
    Pozdrav

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Browar
    Nie uwierzycie Ci którzy tam nie bywali że np. w Bihalach(koło Lubaczowa) ludzie nie zamykają domów na klucz,znam takich którzy nie mają kluczy To nie do wiary dla nas wielkomieszczuchów...
    Może nieco z boku tematu: Ja swoją Corvetę (czyli FSO 1500 vel 125p) na mieście też zostawiałem niezakluczoną z nadzieją że ktoś ją "przypadkiem" pożyczy. Bo złomowanie kosztuje.
    pozdrawiam
    malo :wink:

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dawna cerkiew w Górzance
    Przez lucyna w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 09:24
  2. Ratujmy cerkiew w Bystrem!
    Przez Bystre w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 12:21
  3. Sokoliki Górskie cerkiew
    Przez wtak w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 07:22
  4. Cerkiew w Łopience
    Przez Wookasch w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 22:15
  5. Baligród - cerkiew, kirkut
    Przez barszczu w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 06-09-2008, 22:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •