Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [Ustrzyki Górne] Potrzebuje rady

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie [Ustrzyki Górne] Potrzebuje rady

    Wybieram sie z klasa na 3 dni pod namioty (Ustrzyki gorne) - czy ktoś może polecic mi gdzie w tej okolicy moge dla ok 18 osób (15 - 16 lat) zamowic cieply posilek (np. typu obiado - kolacja) nie musi byc to jakis lokal - moze tak jak np. w okolicy Szczwnicy jakis gospodarz ma takie mozliwości (pokoje gościnne z wyzywieniem?) Przyznam szczerze, że te tereny to dla mnie terra incognita

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Re: potrzebuje rady

    Czesc!
    Oto kilka typow:
    Gospoda-bar Kremenaros, tel. 4610605 (dawny bar Pulpit, który nazwą upamiętniał żubra-wędrowniczka), tuz obok schroniska PTTK Kremenaros, gdzie mozna tez rozbic namioty. Gorace potrawy można zamawiać do 20.00, ale piwa można się napić i do 22.00, a czasami i dłużej. Potrawy bardzo smaczne, miła obsługa i tanio. Serdecznie polecam! Porcje sa ogromne i przepyszne, prawdziwe domowe jedzenie. Jakie tam sa wspaniale nalesniki: z miodem, twarogiem, jagodami, z pikantnym farszem... Schabowy po bieszczadzku.. mmmm... tylko tam zjesz ten wyjatkowy specjal... smakowite zupki... A pod sufitem bieszczadzkie anioly, cale zielone...

    Liczne grill bary i fast foody. U wylotu szosy znad Terebowca, wzdłuż drogi rządkiem ustawiły się trzy (od Kremenarosa licząc). Ale nie polecam kupowania pizzy i innych smieci - lepiej kupowac prawdziwe bieszczadzkie przysmaki.

    U Eskulapa, tel. 4610631 (nazwa pochodzi nie od właściciela-medyka, ale od dużego węża dusiciela, który występuje w Bieszczadach) – coś dobrego dla każdego (dania jarskie, pstrąg, obiady dwudaniowe), polecenia godne naleśniki z borówkami. Dla grup możliwość negocjacji cen. Otwarty w sezonie 9.00-24.00 albo i dłużej – do ostatniego gościa. Ale nie wiem kiedy zaczynaja tam sezon.

    U Lacha (od nazwiska właściciela), niegdyś nazywany przez miejscowych barem U Stwórcy; środkowy z trzech. Potrafi urzec mikroskopijną salką 4 x 3 m pełną dymu i wesołości do 1.00 w nocy, kilkunastoma gatunkami piwa (co najmniej 5 lanych), galerią diabłów na ścianach; tanio. W sezonie głośne (hałaśliwe) dyskoteki na otwartym powietrzu.
    Pod Caryńską wydaje się najbardziej „porządny” – raczej z ciocią na pstrąga z rusztu niż na piwo. Wewnątrz schludnie i czysto. W sezonie codziennie dyskoteka (w części parterowej baru), wstęp wolny.

    Gastronomię uzupełniają sklepy spożywcze przy placyku, w miejscu, gdzie odchodzi droga do Terebowca. W sezonie można tu kupić wszystkie potrzebne artykuły, a pieczywo i drożdżówki dostarczane są codziennie świeżutkie.
    pozdrawiam,
    Szaszka
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  3. #3

    Domyślnie Re: potrzebuje rady

    Polecam też pokoje z wyżywieniem w Ustrzykach Górnych u Teresy Paraniak
    tel 013 461 0652
    Krzysztof

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,506

    Domyślnie Re: potrzebuje rady

    Cześć !
    Miałem Ci dać parę rad, ale Szaszka zrobiła to perfekcyjnie. Krzysiek uzupełnił. Ja się już mogę tylko podpisać pod tym obydwiema rękami.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  5. #5

    Domyślnie Re: potrzebuje rady

    tylko nie kremenaros [jeśli chodzi o wyżywienie] bo można spędzić po naleśnikach ciekawą noc nad klozetem...

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Re: potrzebuje rady

    Drogi Antku, chyba miales pecha z tymi nalesnikami - albo zaszkodzilo ci cos innego, moze piwka za duzo...? Jadlam tam wiele razy nalesniki w roznych konfiguracjach i nic mi nie bylo. Polecam je wszystkim.
    Szaszka
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  7. #7

    Domyślnie Re: potrzebuje rady

    Dziekuje wszystkim za rady - wycieczka ma dojsc do skutku 22 - 24.05 - mam nadzieje ze bedzie udana
    Pozdrawiam
    Piotr

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Re: potrzebuje rady

    Udanana może być napewno, ale jeśli osoby z Twojej klasy nie były w Bieszczadach - to dla ich dobrego samopoczucia, uprzeć ich o cudownym bieszczackim błocie. Tylko starzy bywalcy potrafia je uznać za coś wspanałego i niepowtarzalnego.
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  9. #9
    Marta
    Guest

    Domyślnie Re: potrzebuje rady

    w drugiej polowie lipca postanowilam przedreptac bieszczadzkie szlaki, nie jestem zmotoryzowna, dlatego potrzebuje fachowej rady na temat zakwaterownia, z ktorego bedzie ulatwiona autobusowa komunikacja

  10. #10

    Domyślnie potrzebuje rady

    Zamierzamy spedzic 10 dni (4-14.0 w Bieszczadach z grupą skautów z Niemiec(obóz wędrowny). Czy ktos może nam pomóc tzn.zaproponowac ciekawą trasę na ten czas.Nie będziemy mieli własnych namiotów. Zależy nam na informacji o noclegach, wyżywieniu zapisach na festiwal na Wołosatem i innych rzeczach związanych z Bieszczadami, które były by ztrakcją dla naszych gości.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Ustrzyki Górne-Carynska-Brzegi Górne
    Przez wardziel w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 21:56
  2. Kursowanie busów - Ustrzyki Górne, Wetlina, Brzegi Górne, Smerek
    Przez looky w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 18:38
  3. Ustrzyki Górne - Ustrzyki Dolne 05.09.09.
    Przez kowal6515 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 15:27
  4. potrzebuje rady!!!!!!
    Przez Pszczółka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-07-2004, 22:03
  5. Potrzebuje rady i informacji
    Przez wenka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2004, 09:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •