Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Krótko ... po wielu latach

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Łorsoł
    Postów
    32

    Domyślnie Krótko ... po wielu latach

    Wyprawa na 5 dni zaczęła się we czwartek tydzień temu i zapowiadała się treściwie. Bo w sumie pojechałem aby przypomnieć sobie te widoki i klimaty sprzed kilkunastu ładnych lat. No i pierwszy niewypał: Za dużo na plecy. Samowystarczalny byłem ale 28 kg na plecach nie zrobiło mi dobrze. Zwłaszcza 1 dnia gdy po 14 godzinach podróży wyruszyłem z UG prosto na (nie ukrywam) tradycyjny szlak przez Szeroki Wierch, Tarnicę, Halicz i Rozsypaniec do Wołosatego dotarłem dopiero po zachodzie słońca. Widoki i odgłosy Bieszczadów długo wieczorem zalegały w mojej pamięci – podobnie jak przeciążone nogi.

    Następnego dnia „lało jak wół do karety”. Aby się trochę oszczędzić i nie zniechęcić nastąpiła zmiana planów. Postanowiłem dotrzeć Pod Rawki w miarę najprostszą drogą. I właśnie na tej drodze niedaleko za UG zatrzymał się bus a w busie kto? – Pietrek z Wetliny. Podczas tej krótkiej przejażdżki wiele wspomnień się obudziło. Żegnając się z Nim na Wyżniańskiej nie przyszło mi do głowy że się jeszcze później spotkamy. Nocleg Pod Rawkami – rewelacja – prawie pusto tylko 5 osób łącznie ze mną. Atmosfera u obecnych właścicieli taka jaką zapamiętałem kiedyś – gościnnie i sympatycznie.

    Kolejny dzień zaczął się ok. 9 kiedy to po śniadaniu na porannej kawie dosiadłem się przed schroniskiem typowo w celach towarzyskich do śniadania 2 gości z Polski centralnej. Po posiłku postanowiliśmy czymś to uczcić – a było czym. W rezultacie po południu wyruszyłem do Lutka. Zawsze chciałem tam zanocować. Klimat jak zwykle czarodziejski. Oprócz mnie dwoje turystów, Lutek z Dorotą i GOPR z rozszczekanym pieskiem i chroniącym się przed nim kotem. Noc pełna doznań wiatrowych. Wiało pewnie tak jak zawsze – mocno, ale dla mnie odczucia niesamowite
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Łorsoł
    Postów
    32

    Domyślnie Krótko ... po wielu latach

    Rano za oknami mleko. Decyzja gdzie i którędy dalej czeka sobie spokojnie. Nie za długo było tego czekania i Połoniną ruszam w kierunku Wetliny. Lekkim popołudniem zaglądam do Pietrka. Szykuje mi przytulny domek. Ostatni dzień – jutro trzeba wracać.

    Jeszcze tylko seria malowniczych zdjęć, przejście do „centrum”, ostatnie piwko w Starym Siole, jakiś obiadek na Polanie i powrót do Zagórza z niesamowicie rozmownym kierowcą PKS-u.

    Właśnie planuję, że już niedługo będę tam znów…
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Pogórze Karpackie
    Postów
    48

    Domyślnie

    Witam

    ta fotka " Pod Chatką " jest cudowna ,
    we wtorek też tam będę :P

    pozdrawiam

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Łorsoł
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez salamandra
    we wtorek też tam będę
    Już Ci zazdroszczę.
    Jak będziesz, dowiedz się czy pies GOPR-owców nadal ma na pieńku z kotem tak, że aż trzeba drzwi zamykać.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    Jak zielono na Wetlińskiej...
    a u mnie wszystko rudeeee, eh moje okienko zamiast RGB ma tylko R...B
    pozdrawiam
    malo :wink:

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie

    dzięki za relację i za zdjęcia, ...ehhh! miodzio.
    pozdroowka
    marekm

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    ze ja tez zawsze musze trafic dwa tygodnie za pozno lub za wczesnie kolo 11 listopada juz sie nie zalapalam na "kolorowe bieski" , miedzy 1 i 7 maja jeszcze nie byly zielone.. ale takie szro-bure tez sa przefajne :D
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Pogórze Karpackie
    Postów
    48

    Domyślnie

    Witam

    wróciłam , Kraina Łagodności piękna jak na fotkach


    Jak będziesz, dowiedz się czy pies GOPR-owców nadal ma na pieńku z kotem tak, że aż trzeba drzwi zamykać.
    w Chatce Puchatka (bo ją miałam na myśli) psa nie ma już kilka lat

    pozdrawiam

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez salamandra
    w Chatce Puchatka (bo ją miałam na myśli) psa nie ma już kilka lat
    Chodzi pewnie o psa goprowców, Który tydzień temu cieszył się znakomitym zdrowiem...kot zresztą również -relacja świadka naocznego Dominiki A.
    pozdrawiam
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Pogórze Karpackie
    Postów
    48

    Domyślnie

    Witam


    Chodzi pewnie o psa goprowców, Który tydzień temu cieszył się znakomitym zdrowiem...kot zresztą również -relacja świadka naocznego Dominiki A.
    nie chciałam nikogo wporadzić w błąd , dla mnie to schronisko to tylko krótki przystanek na szlkaku - niestety nigdy tam nie nocowałam - psa nigdy nie widziałam , a utwierdzona w tym co wiem przez ratownika z Cinej przekazałam moją wiedzę ( jak się okazuje błędną ) dalej

    czy ten pies jest przez cały czas w schronisku czy tylko od czasu do czasu ?
    jak się wabi ?

    pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Na krótko do Terki
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 15:54
  2. Marcowego zemsta po latach
    Przez Marcowy w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 10-06-2009, 23:35
  3. Bieszczady 2007 - relacja jedna z wielu ;-)
    Przez _Mursi_ w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 01:15
  4. z wielu pieców sie jadlo pulpe ;)
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2006, 12:35
  5. W Biesach po 18 latach przerwy...
    Przez krzysiek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-08-2005, 13:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •