Strona 1 z 26 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 258

Wątek: Motory na szlaku

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Motory na szlaku

    co myslicie o akcji zatarasowywania szlakow po ktorych smigaja motory?? spotkalam sie z grupa podejmujaca taka aktywnosc w naszych gorach. Bardzo spodobaly mi sie ich przeslanki i spontanicznie dolaczylam do akcji. Pieszy turysta beleczke przekroczy, nawet sie nie zorientuje a z motora albo musi zejsc albo sie wywali... jeden taki ponoc zbieral sie z blotka klnac niemilosiernie.. gdyby tylko bardziej to rozpropagowac i na zjazdach, zakretah rozkladac pulapki... jak sie ma do tych ryczacych potworow prawo??? ktore ponoc dba o las i przyrode...bo namiotow nie wolno w lesie stawiac i nawet gdzieniegdzie to egzekwuja?? a zakazy wjazdu nieraz widzialam...i widzialam tam motory.. gdzie jest wtedy straz parkowa, granicznicy, lesnicy?? ci wszyscy tropiciele ukrytych namiotow
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie

    Dołączam się niezwłocznie do akcji,zacznę w Gorcach.
    A może by stalowe linki porozciągać tu i ówdzie,chyba nie jest to zabronione
    Pozdrav

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    Akcja bynajmniej zacna, i sam się dołączę przy pierwszej okazji!
    Jest jednak tylko jedno ale:
    W maju widziałem jednego kolesia- jak śmigał sobie rowerem z Łopiennika......
    Cóż, nie będziemy chyba prostować szlaków dla jednego cyklisty?
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie

    Nie to żebym był za motocyklami w Bieszczadach ale takie ukryte pułapki to moze być nawet kwalifikacja z art 148 kk G...o zabijesz a za człowieka odpowiadać będziesz. A swoją droga racja gdzie ta straż parkowa, policja, SG

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Browar
    A może by stalowe linki porozciągać tu i ówdzie,chyba nie jest to zabronione
    Taaak. Kolega Van der Coegen z Jurajskiej Gopr rozciągał linki pomiedzy drzewami do czasu aż jednemu z motocyklistów ucieło głowę. Zresztą Browar na preclu o tym było.
    Pomysł z takimi pułapkami IMO głupi, i nieodpowiedzialny podobnie jak rozrzucanie kolców w Gorcach. W zeszłym bodaj roku jedna turystka nadepnęła na taki kolec poważnie kalecząc stopę.
    Nie tedy droga.
    Jak pisze KKKrzycho - od tego są odpowiednie słuzby.
    Czy któreś z Was zadało sobie trud poinformowania SG, filanców, czy nawet lesnika o zauważonym pojeździe ?
    Pomijam już zupełnie sytuacje, gdy na takie pułapki wpadnie ktoś z odpowiednich służb. Oni tez poruszają sie pojazdami po lasach.
    I żeby była jasność - też mnie wpienia jak ktoś pruje motorem czy quadem po szlaku. Na szczęście w Bieszczadzie widziałem tylko SG i lesników.
    http://www.doczu.pl

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    Na szczęście w Bieszczadzie widziałem tylko SG i lesników.
    BTW oni też denerwują- cisza i spokój sie liczy. A co to motor SG denerwuje mniej?
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #7
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    Czy któreś z Was zadało sobie trud poinformowania SG, filanców, czy nawet lesnika o zauważonym pojeździe ?
    Ja widziałem kiedyś jak na Małej Rawce motocykliści nadziali się na patrol SG. Obiecali że oni "już nigdy więcej" i pojechali sobie, nawet dostali wskazówki którędy najbezpieczniej wrócić do cywilizacji. Telefon BdPN nie odpowiadał, niedziela była Zostają leśnicy... Pytanie tylko, czy oni zareagują?

    Pozdrawiam
    Bartek
    Czterech panów B.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    BTW oni też denerwują- cisza i spokój sie liczy. A co to motor SG denerwuje mniej?
    Ale oni wykonują swoją pracę. Nie dostrzegasz różnicy ?
    Podobnie drwale - tez denerwują ale taką mają pracę i musimy się z tym pogodzić
    http://www.doczu.pl

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Zostają leśnicy... Pytanie tylko, czy oni zareagują?
    Dopóki nie sprawdzimy to nie bedziemy wiedzieć.
    Ja widziałem kiedyś jak na Małej Rawce motocykliści nadziali się na patrol SG. Obiecali że oni "już nigdy więcej" i pojechali sobie, nawet dostali wskazówki którędy najbezpieczniej wrócić do cywilizacji.
    No a co - mieli ich rozstrzelać ? Może oni rzeczywiście już nigdy więcej ??
    Nie każda interwencja musi być karana mandatem. Ważne jest to, że ktoś się tym interesuje i reaguje.
    http://www.doczu.pl

  10. #10
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    Zresztą Browar na preclu o tym było.
    Pomysł z takimi pułapkami IMO głupi, i nieodpowiedzialny podobnie jak rozrzucanie kolców w Gorcach. Evil or Very Mad W zeszłym bodaj roku jedna turystka nadepnęła na taki kolec poważnie kalecząc stopę.
    Nie tedy droga.
    Nie nadymaj się Doczu,jaja sobie robię,nie będę również strzelał z łuku,procy,kuszy ani z karabinu do motocyklistów .A tak swoją drogą nie tak dawno na Skrzycznem o mało nie zginąłem od kamienia skierowanego spod koła motocykla wprost w moją potylicę.Motory dawały do góry,ja w dół,widząc kamole zachowałem rewolucyjną czujność i w zasadzie schodziłem z głową do tyłu.Gdyby nie to, to pewnie bym oberwał
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Humor ze szlaku :)
    Przez Piotr w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 426
    Ostatni post / autor: 21-12-2021, 22:08
  2. Zbaczanie ze szlaku
    Przez xs400 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 11:11
  3. Do zobaczenia na szlaku...
    Przez lisisko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2004, 19:49
  4. Pies na szlaku?
    Przez Ralphi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2004, 19:16
  5. Senior na szlaku
    Przez neoslav w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-04-2003, 00:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •