Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 14 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 258

Wątek: Motory na szlaku

  1. #231
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    Burzyn
    Postów
    91

    Domyślnie Odp: Motory na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    No...tego...ten...przelewa się:D

    Miałem milczeć w tym wątku lecz naprawdę mi się przelewa...złość nie miłość bliźniego:/ Na Maciejowej, również w trakcie ostatniego wyjazdu, obserwowaliśmy pochód. Na przodzie srajdek lat może 10 na skuterynce tuningowanej na crossowy motor, za nim nieco starszy chłystek na nieco większej maszynce podobnego typu, a na końcu tata szerokokarki w wypiardowej bryce na szerokich balonach. Jechali sobie i jechali. Dwa pierwsze srajdki zapewne bez wszelkich praw jazdy, kart i innych tam dokumentów. Już tata uczy, jak wtykać sobie w zadek przepisy. Gdyby nie pośpiech, uciąłbym z tym panem pogawędkę przy schronisku;/

    Pozdrawiam,
    Derty
    Sobota 16 VI ryk motorów koło obserwatorium w Gorcach, ze 100 km/h chyba każdy na te górę wjeżdzał. Nie pytałem ich co myślą o linkach na drzewach ale zdjęcie zrobić się udało, także gołe łby bez kasków mam ale nie zamieszczę.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #232
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie Odp: Motory na szlaku

    http://wiadomosci.onet.pl/1562645,11,item.html może będą zmiany w prawie, tylko nie wiem co to zmieni bo zdjąć tablice to nie problem.
    A Astronom powinieneś wysłać te fotki do odpowiednich instytucji. Może będzie im się chciało tym zająć.
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  3. #233
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    okolice Warszawy
    Postów
    51

    Smile Odp: Motory na szlaku

    Hej,

    Po pierwsze to chcialbym się przywitac. Nazywam się Marcin, czesc znajomych mowi na mnie Sioux. To moj pierwszy post na tym forum.

    Temat interesuje mnie wyjatkowo, jako ze uwielbiam gory, w szczegolnosci Bieszczady, ale rowniez lubie motocykle. Nie ukrywam, ze w moim garazu stoi motocykl crossowy.

    Chcialbym poruszyc dwie sprawy. Po pierwsze smierc turysty potraconego na szlaku. Zasadnicze pytanie jest dla mnie takie, czy ten szlak byl rowniez droga publiczna. Jezeli tak i jezeli, to specjalnie nie dziwie sie wyrokowi sadu. Facet mogl nie miec prawa jazdy, mogl miec niezarejstrowany motocykl i za to nalezy mu sie solidna grzywna, ale nie jest winny morderstwa. Oczywiscie zakladam, ze byl trzezwy oraz, jechal 40/h i ze to rzeczywiscie bylo wtargniecie (w celu zlapania psa).

    Kolejna sprawa, to jest rozjezdzanie szlakow turystycznych. Motocykle (bez stosownych uprawnien) nie moga wjezdzac do lasu. Dla mnie jest oczywiste, ze motocyklem mozna poruszac sie po:
    1. drogach publicznych (rowniez tych gruntowych, chocby tych najgorszej jakosci)
    2. dedykowanych torach crossowych (ktorych troche jest, przynajmniej w okolicach Warszawy)
    3. Terenie prywatnym.
    4. Szlakach przerznaczonych do uprawiania sportow motorowych (ale, w tym kraju chyba takich nie ma)

    Jezdzenie po szlaku, ktory nie jest droga publiczna, a juz w szczegolnosci w BPN jest wykroczeniem. Nie popieram absolutnie pomyslow, zeby kogokolwiek linczowac, bo to tylko bedzie nakrecac spirale agresji i wrogosci. Jade z rodzina w bieszczady w polowie lipca i z pewnoscia, jak tylko stwierdze lamanie prawa przez osoby jezdzace motocyklami, to bede z uporem wykrecal numer 112 badz numer miejscowego komisariatu. Wydaje mi sie, ze to co nam pozostaje, to glosno mowic o tym, ze chcemy zyc w panstwie, w ktorym egzekwuje sie przestrzeganie ustalonego prawa.

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.


    Sioux

  4. #234
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Motory na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez Lupino Zobacz posta

    Decydująca okazała się opinia biegłego, który uznał, że 76-letni mężczyzna sam wtargnął pod koła jednośladu (wykonał ruch by ratować psa, który nagle wbiegł na drogę).
    ... to się nazywa chyba ... zoofilia Pozdro.

  5. #235
    Bieszczadnik Awatar MF
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Tychy
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Motory na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    ... to się nazywa chyba ... zoofilia Pozdro.
    Proponuję: pieprznij się ciężkim młotkiem w głowę przed napisaniem posta albo sprawdź znaczenie słowa, zanim go użyjesz.

  6. #236
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Motory na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez MF Zobacz posta
    Proponuję: pieprznij się ciężkim młotkiem w głowę przed napisaniem posta albo sprawdź znaczenie słowa, zanim go użyjesz.
    Znam znaczenie tego słowa. Użyłem go celowo. Jakoś wkurzają mnie ludziska błąkające się po szlakach, po lasach, po Parkach, także Narodowych, z pieskami. Pieprzyć płoszenie fauny, gniazdującego ptactwa, pieprzyć możliwość wniesienia jakichś chorób, ważne, by ukochany piesek wybiegał się, najlepiej na "łonie" natury. Wkurza mnie widok psów pozostawianych w autach w upalne dni. Sam miałem kilka psów. W młodości spędzałem z mym wyżłem tysiące godzin w wielkopolskich laskach ... Prawie zawsze grzybiarze, rodzinki z dziećmi, pracownicy lasów, patrzyli na mnie koso. Zaliczyłem kilka mandatów ze strony LP za spuszczanie psa ze smyczy.
    Nie wiem, czy byłbym szczęśliwy, gdyby ma córa, także niestety mająca psa, wkulała się pod jakikolwiek pojazd w obronie życia podopiecznego. Nie wiem, czy rodzice poszkodowanego ze skutkiem śmiertelnym właściciela owego zwierzaka nie zawołaliby: "Synku, coś Ty zrobił?". Może przewracają się w grobie, jak się popularnie mówi. Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez chris ; 25-07-2007 o 11:12

  7. #237
    Bieszczadnik Awatar MF
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Tychy
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Motory na szlaku

    Rzeczywiście, dziwne i godne najwyższego potępienia jest, gdy człowiek próbuje odruchowo ratować zwierzaka, z którym przeżył kawał czasu. Albo gdy zabiera go na wakacje wiedząc, że bez niego cierpi.

  8. #238
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Motory na szlaku

    taaa, i potem pies umiera na grobie swego pana z tęsknoty, albo odwrotnie. I tym podobne opowiastki.

  9. #239
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Mazowsze
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Motory na szlaku

    @ chris

    Wybacz-ale też uważam że użycie tego słowa w kontekście tego tragicznego zdarzenia było jednak nietaktem i nie na miejscu.Zdziwiłem się że padło to z Twoich ust-chyba zabrakło Ci w tym momencie wyczucia.
    Pozdrawiam.

  10. #240
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,629

    Domyślnie Odp: Motory na szlaku

    dla mnie spoko było:) Się nie obrażam:), nie urażam i w ogóle się calkowicie zgadzam.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Humor ze szlaku :)
    Przez Piotr w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 426
    Ostatni post / autor: 21-12-2021, 21:08
  2. Zbaczanie ze szlaku
    Przez xs400 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 10:11
  3. Do zobaczenia na szlaku...
    Przez lisisko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2004, 18:49
  4. Pies na szlaku?
    Przez Ralphi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2004, 18:16
  5. Senior na szlaku
    Przez neoslav w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-04-2003, 23:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •