Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Hulskie-teren prywatny???

  1. #41
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Hulskie-teren prywatny???

    Ktoś rozebrał drogowskaz do ruin. Kiedyś przy "drodze szybkiego ruchu" stał. Tak mi się wydaje.
    bertrand236

  2. #42
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Hulskie-teren prywatny???

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    Ktoś rozebrał drogowskaz do ruin. Kiedyś przy "drodze szybkiego ruchu" stał. Tak mi się wydaje.
    Czy o te chodzi? Jeżeli tak ,to są tam i stoją.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  3. #43
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Hulskie-teren prywatny???

    Nie. Nie o te mi chodziło!
    bertrand236

  4. #44

    Na forum od
    08.2010
    Rodem z
    Krotoszyn/Kraków
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Hulskie-teren prywatny???

    Chciałbym przejść z Zatwarnicy (lub Sękowca) przez Hulskie, Krywe i Tworylne do Terki. Mam pytania w związku z tym:

    a) którą drogę wybrać, żeby nie wkurzać Piotra, o którym tyle tutaj napisano? Czy tę czerwoną z Zatwarnicy, która przekracza Hulski k. ruin cerkwi? Zaznaczam że nie zależy mi na odwiedzaniu ruin młyna. ... Czy też może z Sękowca wzdłuż Sanu? A jeśli tak, to czy orientuje się ktoś czy ta droga jest mocno zarośnięta i trzeba się bardzo przedzierać? Wolałbym nie, bo zależy mi na czasie.

    b) czy zdążę przejść od Zatwarnicy/Sękowca do Terki w 6 godzin? Taki czas (5.30) podaje przewodnik z Rewasza. Mam 6 godzin na pokonanie tej trasy żeby zdążyć na ostatni autobus z Terki do Ustrzyk Górnych.

    c) czy ktoś orientuje się czy na tej trasie nie ma teraz jakichś problemów z przejściem przez bobry i ich pieruńskie jeziorka?

    Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam
    Adam

  5. #45
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Hulskie-teren prywatny???

    Droga z Zatwarnicy to zniszczony asfalt. Piotra zostawiasz daleko z boku. Możesz podejść wzdłuż Hulskiego do ruin cerkwi w Hulskiem. Nie naruszysz prywatności Piotra. Potem dojdziesz do skrzyżowania, skręcisz w prawo i pod górkę. Na górce skręcisz w drogę gruntową w prawo i wyjdziesz na Ryli (Szczołb) i do Krywego. Wygodniej iść po śladach samochodu niż znakami ścieżki. Po minięciu bacówki i gospodarstwa Majsterków możesz podejść do cerkwi a później lekko cofając się dojdziesz do starej drogi nad Sanem i z biegiem Sanu pójdziesz do Tworylczyka. I tu skręcisz wraz z drogą w lewo i ok. kilometra w górę Tworylczyka. Jak już dolina Tworylczyka wyraźnie się zwęży zobaczysz po prawej stronie doliny przełęcz. Opuścisz dość wyraźną drogę wzdłuż potoku i skręcisz do przełęczy. Prowadzi tam stara droga gruntowa, na początku słabo czytelna.Z przełęczy piękny widok na całą dolinę Tworylnego. Stan drogi prze Tworylne (bobry) ocenisz na miejscu. Najwyżej trochę nadłożysz. Do Studennego poprowadzi Cię droga gruntowa. Ja przeprawiałem się przez San przy wyspie i potem stokówką (asfaltem) dochodziłem do Studennego i dalej wzdłuż Sanu drogą do Rajskiego lub przez przełęcz do Terki, albo grzbietem przez Szczycisko do Sinych Wirów i Jaworca (szlak). Jest wariant początku trasy: starą drogą łemkowską z Sękowca wzdłuż Sanu. Trzeba uważać na dwa miejsca. Pierwsze, gdy jesteś na wysokiej skarpie droga odbija wyraźnie w lewo, a mniej wyraźna ścieżka, dróżka schodzi w dół do ujścia Hulskiego (ruiny młyna). Przy ujściu przechodzisz przez Hulski i tu znów problem. Ścieżka czasem ginie. Należy kierować się lekkim skosem w lewo do góry w kierunku na Ryli. Można próbować iść dalej brzegiem Sanu do drogi przy zwalonym moście, ale to długie i trudne chaszczowanie przez tarniny i inne kolczaste takie. Jeżeli chcesz zdążyć na autobus w Terce, to raczej wybierz wariant z Zatwarnicy. Co do czasu przejścia to Ci nie poradzę. Nigdy nie szedłem tego odcinka w całości. Nocowałem w Krywem u Tosi, w Tworylnem gdy była tam baza sudencka i chodziłem przy okazji jeszcze w inne "boczne" ścieżki, np na Stoły czy wspomniane wcześnie Sine Wiry. Trasa wybitnie dla mających czas. Widoki, sporo zwierzyny, możliwość spotkania żubra, przynajmniej z daleka. Tropy misia, wilka, rysia (te ostatnie wymagają sporego doświadczenia i spostrzegawczości).O ptactwie i innym drobiazgu przemykającym pod nogami nie wspomnę. Do tego pół atlasu roślin.
    Miłej wędrówki
    Długi

  6. #46
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Hulskie-teren prywatny???

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    ... Trasa wybitnie dla mających czas. ...
    To doskonałe podsumowanie najprzyjemniejszych wędrówek po Bieszczadach oraz wszelkich leśno-błotno-krzacznych terenach.

  7. #47

    Na forum od
    08.2010
    Rodem z
    Krotoszyn/Kraków
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Hulskie-teren prywatny???

    Znalazłem autobus w Rajskim, który daje mi dodatkowe 3 godziny na chodzenie! Wielkie dzięki! :)

  8. #48

    Domyślnie Odp: Hulskie-teren prywatny???

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Przy ujściu przechodzisz przez Hulski i tu znów problem.
    Długi
    O! Teraz mi to piszesz??? :))) Ja nieświadom przelazłem na drugą stronę sporo w górę Hulskiego. A te łąki z daleka wyglądają zupełnie niewinnie, na miejscu okazują się prawie dżunglą amazońską. No, ale też nigdzie się nie spieszyłem.

  9. #49

    Na forum od
    08.2010
    Rodem z
    Krotoszyn/Kraków
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Hulskie-teren prywatny???

    A, i jeszcze jedno:

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Tropy misia, wilka, rysia (te ostatnie wymagają sporego doświadczenia i spostrzegawczości)
    Mam nadzieję, że tylko tropy

  10. #50
    Bieszczadnik Awatar Lech06
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Świdnik
    Postów
    67

    Domyślnie Odp: Hulskie-teren prywatny???

    Dolina potoku Hulski bajkowa, powyżej cerkwi - kaskady "wodospady", miejsce po retortach, mega klimatyczna chatka wypalacza. Druga strona. Stan na maj 2018. Brak znaków do ruiny cerkwi, tablica przy cerkwi zniszczona. Droga przez dolinę utwardzona. Fora mówią, że mieszka tam Shrek z bagien i jest straszny. Przed gospodarstwem Pana Piotra można przejść przez potok i go minąć.... my weszliśmy na jego podwórze. Robił przy ulach, był miły wskazał, drogę. Dalej zahaszczona, ale dolina piękna. Podsumowując. Dolina potoku Hulski jest przepiękna powyżej i poniżej "szosy". Do ruin młyna można dojechać też nową drogą od Zatwarnicy i trochę piechoty... ale ta dolina jest magiczna
    Pozdrawiam. Lech

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rajskie Hulskie Chmiel
    Przez lkgm w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 08:19
  2. Hulskie , Krywe ...osiem miesiecy po ...
    Przez joorg w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 21:24
  3. Bazy namiotowe i hulskie
    Przez aka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2007, 19:47
  4. Bieszczadzki transport prywatny.
    Przez Doczu w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2006, 00:23
  5. Hulskie
    Przez buba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-10-2006, 11:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •