Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Hulskie-teren prywatny???

  1. #1
    wojt
    Guest

    Domyślnie Hulskie-teren prywatny???

    Witam
    Spedzilem tydzien w Biesach w okresie 20-26 maja 2006. Miedzy innymi wybralismy sie w doline Sanu a dokladnie do Hulskiego zobaczyc ruiny cerkwii. Jadac dalej ( bylismy tam samochodem z braku czasu) w kierunku mlyna zastalismy na drodze tabliczke ze to " teren prywatny i wstep wzbroniony"- czy ktos moze mi wyjasnic o co chodzi? Widzac ta tabliczke zawrocilismy i nie szlismy dalej bo padalo a droga zamienila sie w maly strumien, wszyscy bylismy w sandalach.
    pozdrawiam wszystkich forumowiczow i z gory dziekuje za odpowiedz
    wojtek

  2. #2
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Było już wielokrotnie wyjaśniane: to jest teren prywatny, a tablica jest konsekwencją niebywałego chamstwa niektórych turystów wobec lubiącego spokuj Mieszkańca doliny.
    Uszanujcie Jego potrzebę samotności
    Długi

  3. #3
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    lubiacy spokoj mieszkaniec doliny powinien tez uszanowac to ze na swoim terenie ma zabytek architektury , ktory kazdy ma prawo zobaczyc i zwiedzic skoro figuruje w przewodnikach. Chamstwem wedlug mnie jest zamykanie doliny... nie dziwie sie ze niektorzy byli dla niego nie mili... wkurzaja mnie potwornie takie typy.. troche o nim slyszalam... w szkocji nawet jak ktos mieszka sobie w swoim wlasnym zamku ma obowiazek wpuszczania tam turystow zeby go zwiedzili...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie

    .......ja tam szczerze osobiście, wolałabym, żeby nikt obcy mi nie łaził po domu i do tego jeszcze kiedy mu się podoba, a na dodatek za zgodą Państwa.... aż mnie ciarki przeszły...... nie wiem, jak to powinno być z tą doliną i jej Mieszkańcem, ale może jeśli ktoś chce koniecznie zobaczyć zabytek, niech zapyta o zgodę ? Nie wiem czy to dobre rozwiązanie...... znowu kolejki do Mieszkańca, molestujące go o zgode, tez nie są miłym rozwiązaniem...... i tak źle i tak niedobrze.......
    Prawdziwa przyjaźń przychodzi wówczas, gdy cisza między dwojgiem ludzi nie jest męcząca....

  5. #5

    Domyślnie

    to jest naprawdę miły, sympatyczny człowiek. Lubi gości. Nie byłem tanm co prawda od dwu lat i chyba rzeczywiście musiał mu ktoś zaleźć za skórę skoro ni e wpuszcza obcych. A czy wy zachowaliście się prawidłowo? Wchodząc do kogoś na podwórko najczęściej mówi się dzieńdobry i pyta o zgodę na wejście.
    Spaem tam kilka nocy. Njpierw upierałem się żeby zapłącić. W końcu nie przyjął więcej niż 3 zł za noc za osobę.
    Mój syn do dzisiaj mówi o nim "Pan Gościnny"

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie

    Ruiny cerkwi można oglądać -- teren tam nie prywatny . Do ruin mlyna samochodem i tak nie dojedzie więc nie ma co się dalej pchać . Ale można dojść do tychże ruin (lub cześciowo dojechać) od strony osady Sekowiec (teraz Zatwarnica) drogą wzdluż Sanu (ktora i tak prowadzi do Hulskiego) nie "naruszając" prywatności niczyjej (no chyba że samochodem to naruszamy "prywatność" LP :) )

    Pozdrawiam PF

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    nie wiem jak wyglada to w hulskim, wiem ze mnie draznia same tabliczki "teren prywatny" . Ja rozumiem ze ktos ma dom, ogrodek i trzeba to uszanowac, ale cala doline?? to chyba lekka przesada... pamiatam ze pare lat temu, chcialam zwiedzic ruiny cerkwi w zernicy. Jedziemy sobie droga (akurat na nasze wielkie szczescie bylismy autem) a tu napis nad droga "rancho", "zakaz wstepu teren prywatny" , "uwaga zle psy" itp. Uznajac ze cerkiew mamy prawo zobaczyc pojechalismy dalej.. wlasciciela nigdzie nie udalo sie wypatrzec zeby mu powiedziec mile "dzien dobry" i sie z nim przywitac... za to opadla nas swora wscieklych psow ze nawet w samochodzie nie czulismy sie bezpiecznie... nie bylo sensu wysiadac z auta i szukac cerkwi..kalacha nie mielismy, a bez niego byloby to samobojstwo.. to nie sa tereny parku, ktos mogl idac lasem z gory zaplatac sie do tej doliny i psy by go zjadly, bo jakis idiota ma ogromne poczucie wlasnosci...grrrrrr

    dla porownania przytocze pewna historie ktora wydarzyla sie na roztoczu:
    rozbilismy sie namiotem w pewnej dzikiej dolinie, zapalilismy ognisko i po pewnym czasie do ognia przysiadl sie pewien gosciu. Gadalismy pare godzin, wspolnie przynosilismy drewno z lasu, a w koncu wydalo sie ze jest wlascicielem calej tej doliny. Mowil ze nie potrzebuje tyle gruntu, ale chcial miec pewnosc ze za pare lat nie wybuduja mu pod nosem marketu czy osiedla domkow letniskowych. Rano przekonalismy sie ze w srodku doliny stoi maly domek z ogrodzonym ogrodkiem. Nigdzie w calej dolinie nie bylo tabliczek "teren prywatny" a rozmawiajac pozniej w sasiedniej wsi z miejscowymi, mowili ze wlasciciel nigdy nie przepedza grzybiarzy, jagodziarzy, turystow.. raz tylko zadzwonil po policje gdy przyjechala ciezarowka i zaczeli wycinac drzewa..
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie

    Całe praktycznie Hulskie jest prywatne, należy do kilku osób, a Piotr ma zaledwie ułamek tego. Ruiny cerkwi oczywiście nie są prywatne i nikt nie broni do nich dostępu.
    Piotr jest miłym, spokojnym człowiekiem, nie lubiącym gwaru i zgiełku. Zawsze był rad gościnie, byle nie za często i nie za długo. Ale jak przyszli rano turyści i usiedli na przeciw chałupy i każde pojawienie się Piotra dokumentowali zdjęciami i okrzykami: patrz idzie, patrz niesie wodę, to go nieco ruszyło i poprosił grzecznie by sobie poszli. W odpowiedzi "turysta" wyciągnął banknot 10 zł i rzekł: masz na piwo i nie wściekaj się. No i Piotr się wściekł.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez długi
    W odpowiedzi "turysta" wyciągnął banknot 10 zł i rzekł: masz na piwo i nie wściekaj się. No i Piotr się wściekł.
    No własnie. Problemem nie są właściciele gruntów, a właśnie sami turyści. Należy sobie zdawać spraę z tego, że taki człowiek jest tam cały czas i niech dziennie ma 2-3 wizyt turystów, to jest to nieco męczące. A jesli jeszcze trafi na takich turystów, o jakich pisze długi, to już jest irytujące.
    kto z nas nie chciałby mieć własnego domu gdzies na uboczu, z kawałkiem ogrodu, z lasem itp. Czy Wy bylibyście zadowoleni, gdyby kilka razy dziennie ktoś Was nachodził i traktował Was jak eksponat muzealny ? Toż to Święty by się wkurzył.
    http://www.doczu.pl

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buba
    wkurzaja mnie potwornie takie typy.. troche o nim slyszalam...
    ... właśnie. Trochę o nim słyszałaś i już wydajesz opinię i stawiasz oceny.
    Przytaczasz przykład Szkocji, a ja nie będę przytaczał przykładu USA :D
    Wyluzuj troszkę...
    Piotrek /Pietrek, Marek/ jest OK.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rajskie Hulskie Chmiel
    Przez lkgm w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 08:19
  2. Hulskie , Krywe ...osiem miesiecy po ...
    Przez joorg w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 21:24
  3. Bazy namiotowe i hulskie
    Przez aka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2007, 19:47
  4. Bieszczadzki transport prywatny.
    Przez Doczu w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2006, 00:23
  5. Hulskie
    Przez buba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-10-2006, 11:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •