Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Hulskie-teren prywatny???

  1. #11
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    moglby ogrodzic swoj ogrodek a nie cala doline... ja tabliczke widzialam przy asfaltowej drodze z zatwarnicy...a stamtad do domku jest dosc daleko... czy to ze sie raz czy drugi spotka idiote to trzeba tak traktowac wszystkich??
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #12
    wojt
    Guest

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Dzieki za wyjasnienie ale czy ktos moglby mi przyblizyc postac owego mieszkanca Hulskiego. Kim on jest skoro turysci robia sobie z nim fotki i tak to przezywaja jak przytoczyl to jeden z przedmowcow?

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    Akurat co do Żernicy , to Buba ma rację. Bylismy tam ze 3 lata temu i faktycznie te tabliczki tam były, a wywułująca dreszcz jest ta o groźnych psach. Choć spotkani tam leśnicy śmiali się z tego , mówiąc, że "groźne psy" to chyba oni i żeby się nie baći. Faktycznie żadnych psów wtedy nie było, jak jest teraz nie wiem. Wybieram się tam przy okazji, to stracha teraz będę miała, bo psów się boję z natury.

    A odnośnie tych piesków, choć to raczej nie do tego wątku, podobna sytuacja jest w Szczrbanówce. Jankes i Justyna rozwieszają zaproszenia do swojego gospodarstwa, bardzo mile zapraszając wszystkich, mówiąc ze kazdy jest tam mile widziany. Tyle, że przed ich posesją potencjalny gość widzi tabliczkę typu "uwaga - groźne psy".
    I nie wydaje się to być czczym ostrzeżeniem, bowiem wędrowca wita bardzo ostre ujadanie, i to nie jednego psa. Wiosną mielismy ochote rozgrzać się trochę u nich, lało wtedy, a tam było po drodze. Niestety, kilka metrów za tą tabliczką trzeba było zarządzić odwrót :( . Psy bardzo skutecznie odstraszyły. Ale jak prywatne to prywatne.
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  4. #14
    lucyna
    Guest

    Domyślnie

    Tak czytam i czytam. Oczom swoim nie wierzę. gdzie święte prawo własności. Jeżeli człowiek chce żyć w samotności na własnym terenie to chyba ma do tego prawo. Nie każdy może wejść na teren prywatny to wg mnie oczywiste. Ludzie tu mieszkający nie są atrakcją turystyczną.

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    Ludzie tu mieszkający nie są atrakcją turystyczną.
    Ludzie niekiedy też :) Ale tak szczerze mówiąc to Dolina Sanu cieszy się co raz większą popularnością, i taki płot jest tam bardzo nie na miejscu. Kiedyś te tereny były wyludnione, i teraz mają status bezludnych. Co fakt to fakt, ktoś kupił grunt, może chciec aby inni nie widzieli co właściciel porabia na mięciutkiej trawie ale takie tabliczki gryzą oczy... Osobiście to odbieram jako nietakt właściciela gruntu, bo wszelką intymność czy prywatność może mieć z tyłu domu. Taki np Bross.... też można powiedzieć że nawiał ludziom, wybudował się nad Sanem, ale czy się grodzi od ludzi? Z tego co mi wiadomo to nie....
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    Taki np Bross.... też można powiedzieć że nawiał ludziom, wybudował się nad Sanem, ale czy się grodzi od ludzi? Z tego co mi wiadomo to nie....
    No wiesz Bross samotnikiem już był,teraz zaś jest telewizyjnym "szołmenem" i z ludzi żyje przez agroturystykę.
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  7. #17
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    Osobiście to odbieram jako nietakt właściciela gruntu, bo wszelką intymność czy prywatność może mieć z tyłu domu.
    Chyba przeginasz. Jego grunt i może mu się ktos niepodobać jak nachalnie nań włazi. Z tego co tu przeczytałem rozumiem, że jak do niego pójdę to siekierą mnie nie przywita, ale jak sobie będę z niego robił jaja to sie wkurzy. Ja też taki jestem/jak zapewne zauważyłeś/ i całkowicie gościa rozumiem.
    bertrand236

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    całkowicie gościa rozumiem.
    ...i o to chodzi... Czasy komuny (przynajmniej w tym zakresie), mam nadzieję, chyba minęły.Jestem bardzo ciekawy zachowania "oburzonych", gdyby ktoś natrętnie właził na ich teren.
    Sądzę, że (podobnie jek i mnie to spotkało) nikogo Piotrek "nie zamorduje" jak się go zapyta: "czy można?", "czy pozwoli?" itp. Tabliczka jest, moim zdaniem, tylko informacją i nie róbcie z tego problemu...Trochę więcej tolerancji...

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Zosia samosia
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    z łąk i pól
    Postów
    339

    Domyślnie

    ale w Hulskiem to nie tylko pan Pietrek mieszka. A tu cały czas na jego (chyba jego - nie znam - nie wiem) temat gadacie.
    Jeszcze mieszka pan Henry(k)
    A jednak.... zawsze Bieszczady... I Sanok, najpiękniejsze miasteczko świata :-))))


    www.odkryjbieszczady.pl

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    Raptem jedna tabliczka "Private" w całej dolinie Sanu. Wiem, że wkurza znacznie bardziej niz to samo pod Poznaniem, ale bez przesady: całe szczęście można tak zaplanować trasę by ją ominąć i mieć super wspomnienia z wyprawy. Barnaba najchętniej nie wpuszczalby nowych osadników na południe od Soliny, ale to nieuniknione, że będzie ich tam coraz więcej. Chociaż polecany przez Ciebie, Barnaba przewodnik Rewasza (przy okazji - kupiłem, więc muszę jakoś oddac Twój) podaje, ze nasze kochane góry cały czas się wyludniają. Cały ruch turystyczny koncentruje się w kilku wsiach i jakoś nie mam obawy , by zabraklo dla mnie ( nas) bezludnych terenów. Pozdrawiam.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rajskie Hulskie Chmiel
    Przez lkgm w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 08:19
  2. Hulskie , Krywe ...osiem miesiecy po ...
    Przez joorg w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 21:24
  3. Bazy namiotowe i hulskie
    Przez aka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2007, 19:47
  4. Bieszczadzki transport prywatny.
    Przez Doczu w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2006, 00:23
  5. Hulskie
    Przez buba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-10-2006, 11:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •