Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kijki do Nordic Walking

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie Kijki do Nordic Walking

    Hmmmm... to może nie będzie za popularne pytanie ale....
    Wage mam słuszną, wiek juz też nie ten i chciałem się chodząc po górach popodpierać laseczką. (na serio to muszę odciążyć stawy kolanowe) Chciałem kupić kijki trekkingowe ale nie zbyt drogie. Na Allegro trafiłem na ofertę kijków do Nordic Walking firmy podobno leki. Czy ktoś zna te kijki? Nadają się do chodzenia po górach? Czy cena 60 zł za komplet nie jest zbyt podejrzana jak na kijki z systemem antyschock? A może możecie polecić jakieś kijki w cenie do powiedzmy 150 zł za komplet (solidne, bez fajerwerków, sprawdzone).
    Pozdrawiam
    Krzysiek K

  2. #2

    Domyślnie Hmm

    Mój nos mówi mi, że cena jest podejrzana. Normalnie Leki kosztują około 150 zł zwykłe, 200 zł z absorberem. Jeśli chodzi o kije to absorber jest gadżetem, znacznie ważniejszy jest solidny system składania i rączka z dobrego materiału.

    Linki do poczytania

    http://ngt.pl/?p=productsList&iCategory=19&sName=Kijki
    Pozdrawiam z dalekiej północy,
    Marcin.

  3. #3
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie

    Kupiłem jakiś czas temu na Allegro kijki do nordic walking w cenie właśnie około 60 zł firmy Fox Outdoor. Jeśli chodzi o jakość to złego słowa nie powiem. Teleskopowe, z gadżetową amortyzacją, rączka z korka, dość wygodna i kilka rodzajów końcówek. Jeśli chodzi o chodzenie z nimi to mam mieszane uczucia. Z jednej strony pomagają, bo można się na nich dość solidnie oprzeć, z drugiej trochę przeszkadzają, szczególnie jeśli robi się postoje na odpoczynek lub robienie zdjęć. Równie dobrze można chyba użyć kija z drewna znalezionego gdzieś przy szlaku.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    Od kilku miesięcy używam kijków trekkingowych Fizan Emotion. Bez absorbera, z korkopodobna raczką (jest również ten sam model z gumową, tylko inaczej sie nazywa). Aluminium 7075. Dalem za nie 160 zetow + talerzyki zimowe. Jak dotychczas sprawdzają się bardzo dobrze i polecam wszytkim, którzy planują zakup.
    A ta cena 60 zetów za Leki jest za bardzo podejrzana. Chyba, że to są kijki używane, ale wtedy zakup bym odradzał.
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hero
    Kupiłem jakiś czas temu na Allegro kijki do nordic walking w cenie właśnie około 60 zł firmy Fox Outdoor.
    Hmmmte także znalazłem. Chyba te. Jeśli mówisz że maja doba jakość to może?
    CZy to te?
    http://www.allegro.pl/item109251358_...aluminium.html

  6. #6
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie

    Może nie identyczne, ale bardzo, bardzo podobne. A co do jakości to nie mam odniesienia do innych (na przykład do tych za 200 zł), gdyż innych nie testowałem w terenie.

  7. #7
    Krzysztof Nordic Walking
    Guest

    Domyślnie Odp: Kijki do Nordic Walking

    Cytat Zamieszczone przez KKKrzychoo Zobacz posta
    Hmmmm... to może nie będzie za popularne pytanie ale....
    Wage mam słuszną, wiek juz też nie ten i chciałem się chodząc po górach popodpierać laseczką. (na serio to muszę odciążyć stawy kolanowe) Chciałem kupić kijki trekkingowe ale nie zbyt drogie. Na Allegro trafiłem na ofertę kijków do Nordic Walking firmy podobno leki. Czy ktoś zna te kijki? Nadają się do chodzenia po górach? Czy cena 60 zł za komplet nie jest zbyt podejrzana jak na kijki z systemem antyschock? A może możecie polecić jakieś kijki w cenie do powiedzmy 150 zł za komplet (solidne, bez fajerwerków, sprawdzone).
    Pozdrawiam
    Krzysiek K

    Zwróc sie bezposrednio do firmy Sportimpex., kotra to firma jest generlanym przedfstawicielem LEKI w Polsce. ..
    lub pisz na krzysztof.sportimpex@wp.pl

  8. #8
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Kijki do Nordic Walking

    Od dwóch dni mam kijki Leki. Polecam firmę ale nie model który kupiłam. Zalety: znakomicie sprawdza się amortyzator, są lekkie, wygodne w użyciu, dopracowano detale, dobrze się chodzi. Nie podoba mi się rączka wykonana z nieprzyjemnego w dotyku materiału. Zdecydowana wada to "parciana" taśma przy rączce. Rani dłonie.
    Firma sportimex mnie zaskoczyła. Przelalam pieniądze przedwczoraj, a wczoraj już miałam kijki.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Kijki do Nordic Walking

    Przyzwoite kijki z amortyzacją można kupic już za okolo 80 - 90 zł jak jest promocja / bez promocji około 100 - 120 zł/, ja takie mam i sprawdzają się. A waże ciut ponad 100 kg. Tylko radzę kupowac nie na aukcji , ale w sklepie internetowym, w razie czego jest gdzie reklamować. Ja mam kijki firmy "fizan". Najlepiej zacząć szukanie w porównywarkach cen / Ceneo itp./.
    Pozdrawiam
    naive

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kijki trekkingowe
    Przez bertrand236 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 07:17
  2. Bieszczadzkie szlaki Nordic Walking
    Przez machoney w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 14:24
  3. Kurs na Instruktorów Nordic Walking
    Przez Nordic Walking w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-04-2006, 10:34
  4. Kurs na Instruktorów Nordic Walking
    Przez Nordic Walking w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2006, 13:52
  5. Alpy, Bieszczady i kijki trekkingowe
    Przez Szaszka w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-09-2003, 21:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •