Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: I wojna światowa

  1. #1

    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Biłgoraj
    Postów
    10

    Domyślnie I wojna światowa

    Dotarła do mnie wiadomość, że istnieją mapy " górnego Sanu" z okresu I wś z zaznaczonymi okopami i innymi fortyfikacjami. Może ktoś mi pomoże?

  2. #2

    Domyślnie

    watpie by istnialy. ilosc okopow w lasach bieszczadow jest tak wielka ze wszedzie mozesz cos znalesc.
    pozdrawiam

  3. #3

    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Biłgoraj
    Postów
    10

    Domyślnie

    Jest coś takiego i to bardzo dokładne, poznałem gościa który miał to w rękach, ale sprawe olał bo go to nieinteresuje

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasyl111
    Jest coś takiego i to bardzo dokładne, poznałem gościa który miał to w rękach
    A jesteś pewien wiarygodności gościa ?
    Może widział tylko mapę, na której zaznaczone są pozostałości okopów itp. Np. na mapach Ruthenusa są gdzieniegdzie zaznaczone, i na Compassie też.
    Swego czasu bardzo interesował mnie temat, ale teraz trochę emocje opadły.
    Jeśli wiarygodności gościa jesteś pewien, i widział taką mapę, to zapytaj na forum http://www.ioh.pl - tam są ludzie, którzy mają sporą wiedzę na ten temat, i jesli tam nikt nie potwierdzi istnienia takiej mapy - watpię by istniała.
    W kazdym bądź razie sam chętnie przyjrzałbym się takiej mapie, więc jesli uda Ci się coś znaleźć, podziel się informacją. Nawet jeśli uda się potwierdzić tylko istnienie takiej mapy.
    P.S.
    A w wątku "SIANKI" pytałes o Dagmarę, Juhasa i Kwolka - możesz uchylić rąbka tajemnicy, kto lub co to ?
    http://www.doczu.pl

  5. #5

    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Biłgoraj
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki za wiadomość. Juhas , Kwolek i Dagmara to ludzie mieszkający w Hotelu pod Negrylowem. Są ok.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasyl111
    Juhas , Kwolek i Dagmara
    Tak myślałem, ale z Negrylowa do Sianek jeszce kawałek, a az w tak zazyłych stosunkach z nimi nie jestem żeby znac Ich ksywki. Niemniej miałem okazję porozmawiać z Dagmarą podczas zeszłorocznego pobytu, okazało się że dziewczyna studiowała bodaj w Gliwicach czy nawet z Gliwic jest (nie pamiętam już), a i był tam jeden człowiek, sadząc z wyglądu, to ksywka Juhas pasowałaby do niego
    Odebrałem Ich bardzo pozytywnie.
    http://www.doczu.pl

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: I wojna światowa

    te mapy istnieja naprawde sam mam na kompie.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: I wojna światowa

    kilka lat temu natknąłem się na austriackie mapy z początku XXw. była to chyba węgierska strona, ale obejmowały częśc terenu dzisiejszej Polski (zabór austriacki).
    co do okopów - na 100% musiały istniec takie mapy i to bardzo dokładne, bo służyły np. do precyzyjnego strzelania artyleryjskiego czy planowania sztabowego.

    Ale po co Ci takie mapy ? żeby łazic z wykrywaczem i rozkopywac tak naprawdę groby ? przecież w tych okopach ginęli ludzie i to w strasznych warunkach. daj spokój zmarłym i idź na plaże szukac biżuterii.
    Chcesz zrobic dla tych żołnierzy coś dobrego - to zmów za nich "wieczne odpoczywanie".

    Wasyl 111 - nie traktuj tego postu jako jakąś przytyczkę czy uszczypliwości, bo nie jest to moją intencją.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. I wojna światowa w Bieszczadach
    Przez Leuthen w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 31-10-2019, 20:55

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •