Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Jaką mape wybrac gdzie będą zaznaczone chatki?

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    szczecin
    Postów
    21

    Domyślnie Jaką mape wybrac gdzie będą zaznaczone chatki?

    chatki bieszczadzkie czy jest wogule taka mapa albo czy schrony przeciw deszczowe będą zanaczone

  2. #2
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie

    I owszem,jest taka mapa,ale jest bardzo słabo dostępna i niech tak zostanie.
    Pozdrav

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    A ja wiem jak sie taka mapa nazywa- Mapa Własna. grrrr
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Browar
    I owszem,jest taka mapa,ale jest bardzo słabo dostępna i niech tak zostanie.
    ... i wszystko jasne...

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie

    No dobra, Dyfre. Jak już zapytałeś to należy Ci się rzeczowa odpowiedź. Deszczochrony, wiaty, szałasy itp masz zaznaczone chyba na wszystkich mapach. Jedynie mapa Compassu wyd.IV (spośród czterech różnych wydawnictw jakie posiadam) nie ma ich w legendzie, ale jednak też ma zaznaczone na mapie trójkącikami.
    Natomiast chatek bieszczadzkich - nie znam takiej mapy na której by były. I wszyscy "bieszczadnicy" wiedzą że publikowanie ich lokalizacji byłoby błędem, bo w naszym społeczeństwie szybko groziła by im zagłada. Ale jeśli kiedyś z kimś stąd będzie Ci dane być razem na wyprawie, umówisz się na "akuratną" trasę, a po drodze będzie pasowało zatrzymać się w chatce, to zapewne nie będzie Ci odmówiona ta okazja.
    Od razu też uprzedzam że nie ma tu najlepszej mapy, bo każda ma jakieś braki. No może za wyjatkiem mapy która jest ukazana na:
    http://forum.bieszczady.info.pl/bies...-0-asc-48.html
    Trzeba samemu dla siebie wybrać najlepszą z dostępnych na rynku. Ja powiem że osobiście na szlaku używam przynajmniej dwóch różnych wydawnictw.
    pozdrawiam
    malo :wink:

  6. #6
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malo
    Od razu też uprzedzam że nie ma tu najlepszej mapy, bo każda ma jakieś braki. No może za wyjatkiem mapy która jest ukazana na:
    http://forum.bieszczady.info.pl/bies...-0-asc-48.html
    :D

    Cytat Zamieszczone przez Browar
    I owszem,jest taka mapa,ale jest bardzo słabo dostępna i niech tak zostanie.
    Na starych mapach kilka jest zaznaczonych. Nie zniechęcaj się. Kilka chatek znalazłem sam. Myślę, że Tobie też się to uda.


    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    A ja wiem jak sie taka mapa nazywa- Mapa Własna. grrrr
    Wiem, że kilka chatek pokazał Ci Ojciec, więc nie bądź taki gieroj

    Pozdrawiam
    bertrand236

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    Kilka chatek znalazłem sam
    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    kilka chatek pokazał Ci Ojciec, więc
    więc Dyfre..... wiesz do kogo pisać
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  8. #8
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malo
    Natomiast chatek bieszczadzkich - nie znam takiej mapy na której by były. I
    Ależ jest taka mapa ale jak pisałem bardzo słabo dostępna,zero kłamstw
    Pozdrav

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie

    Browar daj chociaz cynk na PW. Czyżby to było jakieś extra wydanie. Pytam w celach kolekcjonerskich, lokalizację głównych chatek dzięki Dobrym Ludziom już poznałem.
    Pozdrawiam.

  10. #10
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie

    gdyby wszystkie bieszczadzkie chatki, wiaty, szalasy byly na jednej mapie, ktora lezalaby w kazdej ksiegarni i kazdy moglby ja kupic- to chyba przestaloby miec urok... ciesze sie ze takiej mapy na razie nie ma w obiegu- i nogi z d.. bym powyrywala tym z compasu co na mapach sudetow umieszczaja napisy typu "chatka pod.." i dokladna lokalizacje... mogliby wstawic trojkacik, kwadracik i tyle...i jeszcze opis miejsca i dojscia na odwrocie..zabic to malo :( dobrze ze jeszcze do bieszczad sie tacy nie dorwali..

    a co do map bieszczad- na niektorych chatki sa zaznaczane znakiem zabudowania, czy szalasu, czasem w dobrym miejscu, czasem w troche zlym.. czasem mozna przy duzym samozaparciu wygrzebac cos w necie o chatce, czasem jakis spotkany czlowiek , gdy poczuje do ciebie sympatie zdradzi ci bardzo duzo..

    na mapie Ruthenusa jest duzo takich miejsc/obiektow gdzie baaaardzo mnie ciagnie sprawdzic czy to "cos" jest chatką, drwalowka czy czyms innym..czy nic tam nie ma..

    wiele razy szukajac chatek natrafialam na stara pasieke, ukryty w lesie domek letniskowy czy zarosle burzany moze skrywajace jakies fundamenty..ale czasem i chatka sie znalazla

    pewnie ze kazdy z nas chcialby miec taka mape- pod warunkiem ze nie mialby jej nikt inny
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kupie mape.
    Przez gpz w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 01:46
  2. Z jaką mapą na Ukrainę?
    Przez Olla w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-11-2005, 10:44
  3. Chatki
    Przez długi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2005, 09:12
  4. chatki, pasniki
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2002, 10:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •