Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Przesiadka w Zagórzu a Sanoku

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Przesiadka w Zagórzu a Sanoku

    Chciałem odpowiedzieć M@riuszowi, ale to i tak do rozważenia dla wszystkich którzy się przesiadają w komunikacji publicznej:
    Cytat Zamieszczone przez M@riusz
    Ja będe jechał pociągiem do Zagórza co wiąże sie jeszcze ze sprawą dojazdu do miejsca docelowego.
    Proponuję do rozważenia przesiadkę w Sanoku - bo tam jest dworzec PKS. Pod względem komunikacyjnym - wychodzi na to samo - bo każdy PKP i PKS powtarza się w obu tych miejsca.
    Ale w Sanoku jako większym węźle masz lepsze:
    -zaopatrzenie w sklepy (jeśli zrobić ostatnie zakupy przed górami),
    -kafejki internetowe (jeśli nadać ostatnie mejle, sprawdzić pogodę w sieci, itp),
    -MBL czyli skansen gdzie budownictwo i cerkwie łemkowskie i bojkowskie (co prawda z drugiej strony miasta, ale każdemu bieszczadnikowi dobrze jest tam zajrzeć),
    -muzeum z pracami Beksińskiego (chyba nie trzeba przedstawiać arysty znanego na całym świecie),
    -no i spokojniejsze oczekiwanie na PKS na początkowym przystanku jego kursu,
    -możliwość wynotowania wszelkich innych kursów autobusowych (np. do Krakowa, Rzeszowa, W-wy, Katowic)
    A jeśli spóźniałby się pociąg - i nie zdążysz na przesiadkę "na styk" to już lepiej przesiadkę skorygować w Sanoku.
    To czy pociąg ma spóźnienie widać już zawczasu w Krośnie na godzinę przed celem - dobrze jest sobie wynotować o której godzinie pociąg powinien przejeżdżać przez Krosno, bo na tym odcinku już na pewno nie nadgoni.

    Co mamy lepszego w Zagórzu?
    Busiki które obstawiają i oczekują na każdy dalekobieżny pociąg.
    Busik wiadomo - na życzenie zatrzyma się wszędzie (ale porządny kierowca PKS także) i odjeżdżają bez zbędnego czekania zaraz po załadowaniu pasażerów. Choć na dalsze trasy kierowca busika marudzi aż mu się zapełnią wszystkie miejsca (wiadomo - powrotne kilometry będzie miał raczej puste). Jeśli więc kto nie lubi klaustrofobicznej ciasnoty w busiku, niech idzie na PKS już w Sanoku (i tak przejedzie przez Zagórz).
    Ostatnio edytowane przez malo ; 06-07-2006 o 10:29
    pozdrawiam
    malo :wink:

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Przesiadka w Zagórzu a Sanoku

    Wszelkie logiczne argumenty przemawiają za sanokiem , dlatego jestem za Zagórzem, bo ma w sobie coś nieopisywalnego.
    Nigdzie tylko tam tak wspaniale smakuje jogurt leśny (a gdzie indziej byłoby piwo), zawsze jest czas żeby posiedzieć pod ruinami klasztoru, rzadko sie zdarza żeby w takim węźle kolejowym było tak spokojnie (no, może poza wakacjami) i ... te pozostałe nieopisywalne rzeczy.
    Zawsze przez Zagórz
    Pozdro
    J.P

  3. #3
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Przesiadka w Zagórzu a Sanoku

    jedyny powod przemawiajacy za przesiadkami w zagorzu jest taki ze tam panowie mundurowi nie gonia tych co rozstawiaja namioty na dworcu PKP

    a tak serio to tez wole sie przesiadac w sanoku- moze dlatego ze mam tam ulbiona knajpe - "chlopskie jadlo" . Droga jak cholera, ale smaczne zarelko i jeszcze lemkowskie piosenki puszczaja :D
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #4
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Przesiadka w Zagórzu a Sanoku

    przypomnial mi sie jeszcze jeden plus zagorza: kiedys wlasnie na tej stacji zorientowalam sie ze nie mam kasy na bilet powrotny. Pociag byl za godzine, wracac bylo trzeba , wiec zaczelam rozpytywac ludzi o jakies wsparcie na podroz. Zebralam okolo 30zl w ciagu 30 min. Takiej stawki godzinowej to juz chyba do konca zycia nie wyciagne nie wiem czy na innej stacji by to przeszlo. A ilez nowych znajomosci :D
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #5
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Przesiadka w Zagórzu a Sanoku

    Zawsze u konduktora możesz kupić bilet kredytowy i zapłacić później, po powrocie do domu.
    Długi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ruiny klasztoru w Zagórzu
    Przez Zosia samosia w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-03-2023, 11:07
  2. Początek remontu klasztoru w Zagórzu ?
    Przez machoney w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 20:15
  3. Bomba w Sanoku
    Przez Krzysztof Franczak w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 10:35
  4. Warowny Zespół Klasztorny Karmelitów Bosych w Zagórzu
    Przez wp.krzysztof w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 22:43
  5. imprezy w Sanoku
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2001, 10:27

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •